خانه » نفت » ادامه اعتصاب کارکنان نفتی کویت

ادامه اعتصاب کارکنان نفتی کویت

ادامه اعتصاب کارکنان نفتی کویت

|ادامه اعتصاب کارکنان نفتی کویت از پتروشیمی|

ادامه اعتصاب کارکنان نفتی کویت

پتروتحلیل- ادامه اعتصاب کارکنان نفتی کویت موجب شد تا بی پس نتیجه آن می شود که ماندن نشست دوحه به فراموشی سپرده شده و همچنین توجهات به سمت کاهش عرضه نفت از سوی آن کشور متمرکز گردد که پس نتیجه آن می شود که آن هم افزایش نرخ بود به طوریکه بهای نفت خام WTI در بازار نایمکس نیویورک جهت تحویل در ماه مه ۱/۳۰ دلار (۳/۳ قسمت و بخش) طی معاملات روز ۱۹ آوریل افزایش یافته و همچنین به هر بشکه ۴۱/۰۸ دلار بالغ گردد. همچنین نرخ نفت خام برنت در بازار ICE لندن جهت تحویل در ماه ژوئن ۱/۱۲ دلار (۲/۶ قسمت و بخش) فزونی یافته و همچنین در سطح بشکه ای ۴۴/۰۳ دلار به تثبیت رسید. البته مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری به ذکر می باشد که بعد از خاتمه اعتصاب از نرخ نفت بعد از تثبیت بازار کاسته گردید.

روند نرخ نفت خامهای شاخص بازار جهانی نفت

۱۹oil

ادامه اعتصاب در کویت به روز سوم خود سبب شد تا تولید نفت آن کشور ۱/۵ میلیون بشکه در روز افت نماید. کویت در شرایط عادی هر روز خدا ۲/۸ میلیون بشکه نفت تولید می کند که کاهش مذکور در کنار کم شدن تولید نفت نیجریه به مقدار و اندازه و میزان ۴۰۰ هزار بشکه در روز به دلیل مشکل فنی خط لوله منجر به کمتر شدن عرضه نفت در بازار گردید. همچنین و علاوه بر آن، از مدار خارج شدن نیروگاه در ونزوئلا نیز سبب شد تا تولید نفت آن کشور نیز ۲۰۰ هزار بشکه در روز تقلیل یابد.

در آن میان، بروز نقص فنی در خط لوله میان حکومت مرکزی عراق با اقلیم کردستان نیز به خروج ۱۵۰ هزار بشکه در روز از نفت آن کشور از بازارهای جهانی انجامید. بدین ترتیب در حدود دو میلیون بشکه در روز از عرضه نفت کاسته شد که با مازاد عرضه ای که ۲-۱/۵ میلیون بشکه در روز تخمین زده می می شود، برابری داشت. آن در حالیست که قرار بود تولیدات دریای شمال نیز در راستای انجام تعمیرات کاهش هر روز خدا ۱۶۰ هزار بشکه داشته باشد. واکنش نرخ نسبت به خروج نفت از بازار به سرعت انجام گرفت. با آنکه کارشناسان پیش بینی می کردند که اعتصاب موقتی بوده و همچنین حکومت کویت در کوتاهترین زمان آن هم را حل و همچنین فصل نماید که پس نتیجه آن می شود که آن هم تمرکز دوباره معامله گران بر روی مازاد عرضه نفت در بازار باشد.

ولی باید توجه داشت تحلیل گران به نقطه قابل تعمقی در آن باره اشاره کردند که اعتصاب اخیر پیامی را از سوی کویت به سایر تولیدکنندگان ارسال کرد که کاهش حقوق و همچنین مزایای کارکنان صنعت نفت پس نتیجه آن می شود که کاهش نرخ نفت بوده می باشد. آن اعتراضات پیامد روند نزولی نرخ نفت و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات بودجه ای شرکتهای نفتی بوده و همچنین چه بسا ناآرامی و همچنین نارضایتی ها در تابستان که نرخ همچنان در سطح پایینی باقی می ماند نیز در سایر کشورها به ویژه خاورمیانه دیدن می شود.

حتی در شرق عربستان که اقلیت شیعه در آنجا ساکن خواهند بود نیز امکان وقوع دارد. طی ماههای اخیر مسائل ژئوپلیتیک و همچنین تنشهای سیاسی تحت الشعاع عرضه انبوه نفت قرار گرفته و همچنین نتوانست تأثیری مثبت بر نرخ نفت بر جای بگذارد ولی باید توجه داشت رخداد اخیر نشان داد که آن تهدید به صورت بالقوه وجود داشته و همچنین امکان تکرار آن هم در منطقه دور از انتظار نیست. حتی ریاست مطالعات بازار جهانی نفت Societe Generale نیز اظهار داشت که بهای نفت طی سه ماهه دوم سال شمسی جاری کمتر از ۴۰ دلار باقی مانده و همچنین جهت برنت و همچنین WTI به ترتیب ۳۸ و همچنین ۳۶ دلار خواهد بود که احتمال وقوع اختلال در عرضه را از جانب سایر تولیدکنندگان به همراه دارد.
به هرحال بسیاری از کارشناسان بر آن باورند که توازن میان عرضه و همچنین تقاضا چه با طرح فریز نفتی و همچنین چه بودن آن هم در حال برقراری می باشد ولی باید توجه داشت بایستی در نظر داشت که امری زمانبر بوده و همچنین کاهش عرضه در مدت یک شب از بین نمی رود. آنان قسمتهای آخر امسال یا اوائل سال شمسی بعدی را زمان ساخته یا ایجاد توازن اعلام کرده اند. الیور ژاکوب از مؤسسه تحقیقاتی پتروماکس سوئیس گفت که بهبود در شرایط بازار امری اجتناب ناپذیر می باشد زیرا ظرفیت مازاد تولید سال شمسی ۲۰۱۵ تقریبا” از بین رفته می باشد و همچنین در آن ضمن تولید نفت آمریکا و همچنین آمریکای لاتین نیز رو به کاهش گذاشته می باشد. البته مقامات روسیه عنوان داشته اند که ممکن می باشد آن کشور تولید و همچنین صادرات خود را بیافزاید که بدین ترتیب تولید نفت روسیه در سال شمسی ۲۰۱۶ هر روز خدا ۱۰۰ هزار بشکه اکثرا و بیشتر خواهد شد.
در مقابل، عراق اعلام کرد که اوپک در نشست ماه ژوئن سال شمسی جاری میلادی به مذاکره در مورد محدود کردن تولید نفت ادامه می دهد. نماینده عراق در اوپک اعلام کرد که جهت دستیابی به توافق در مورد محدود کردن تولید نفت، افراد اوپک در نشست ماه ژوئن خود به گفتگو ادامه می دهند. فلاح العمری، نماینده عراق در اوپک، همچنین اعلام کرد که بدون بازنگری در مواضع سیاسی، دستیابی به توافق امکان پذیر نیست. او همچنین افزود: در صورتی که دگرگونی و تغییری در مواضع سیاسی پدید نیاید، توافقی به دست نیامده و همچنین قیمتها به روند کاهشی خود ادامه می دهند. به ویژه در صورتی که بعضی تولیدکنندگان به افزایش تولید خود ادامه داده و همچنین توازن بازار را از میان ببرند

ادامه اعتصاب کارکنان نفتی کویت در تاریخ ۲۰ April 2016 | 2:23 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

نرخ های قابل رقابت پلی استایرن ایران

نرخ های قابل رقابت پلی استایرن ایران |نرخ های قابل رقابت پلی استایرن ایران از ...