خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » زمان شکل گیری بازار پلیمرها فرا رسیده می باشد؟

زمان شکل گیری بازار پلیمرها فرا رسیده می باشد؟

زمان شکل گیری بازار پلیمرها فرا رسیده می باشد؟

|زمان شکل گیری بازار پلیمرها فرا رسیده می باشد؟ از پتروشیمی|

زمان شکل گیری بازار پلیمرها فرا رسیده می باشد؟

پتروتحلیل- بازار پتروشیمی با شروع هفته جدید وارد فاز اصلاح شده می باشد.

سجاد جلیلی، مدیرکالایی کارگزاری آگاه با گفتن آن مطلب به روزنامه نویس و خبرنگار «پتروتحلیل»، گفت: طی ده روز قبل کاهش نرخ دلار سبب شد تا در بازار آزاد پتروشیمی ها، نرخ محصولات باافت مواجه می شود و همچنین از آن رو ترس و همچنین فشار از روند نرخ دلار سبب شد تا حجم معاملات دربازار پتروشیمی به شدت کاهش یابد.

او همچنین در ادامه افزود: به نظر می رسد با افت نرخ های پایه در هفته جاری، نرخ پایه پتروشیمی های بورسی به کف خود نزدیک شده اند. از سوی دیگر با توجه به ترس در بازار پتروشیمی، اکثر بازیگران جدید آن بازار در دو هفته قبل اقدام به خرید محصولات نکردند و همچنین به آن ترتیب موجودی انبار آنها کاهش یافته می باشد، از آن رو احتمال افزایش حجم خریدها در هفته جاری و همچنین روز سه شنبه وجود دارد.

مدیرکالایی کارگزاری آگاه در ادامه با اشاره به آنکه نرخ دلار در محاسبات دو هفته قبل محصولات پتروشیمی ۳ هزار و همچنین ۶۱۴ تومان بود، خاطر نشان کرد: در حال حاضر نرخ دلار در بازار آزاد در محدوده ۳۴۲۰ تومان هم قرار گرفت و همچنین دوباره افزایش یافت، از آن رو محدوده قیمتی ۳۴۸۷ تومان جهت معاملات هفته جاری منطقی به نظر می رسد و همچنین به نظر می رسد سبب شکل گیری بازار جهت بعضی از محصولات خواهد شد.

او همچنین همچنین افزود: احتمال می رود در معاملات هفته جاری، پلی اتیلن های سبک فیلم دیدنی و جذاب و همچنین خطی با توجه به نرخ های مناسب بازار در صدر محصولات مورد توجه خریداران باشد. همچنین «ایکس تری» هم به دلیل نزدیک شدن به فصل مصرف آن هم روزهای خوبی را پشت سر می گذارد.

به گفته جلیلی؛ بازار بطری ها نیز با توجه به قرار گرفتن در فصل مصرف، آرام آرام اوضاع بهتری را تجربه می کند. از سوی دیگر بازار گرید ۳۸۴۰ پتروشیمی تبریز نیز شکل گرفته و همچنین آرام آرام وارد روند بهتری خواهد شد.

او همچنین در ادامه با اشاره به فروش های خارج از بورس مجتمع های پتروشیمی با تخفیفات قابل توجه گفت: با توجه به تخفیفات ارائه شده از سوی بعضی از شرکت های پتروشیمی در بازار آزاد، بعید به نظر می رسد بعضی از محصولات توفیقی جهت فروش در روز سه شنبه داشته باشند.

مدیرکالایی کارگزاری آگاه یکی از دلایل افزایش تقاضا و همچنین رقابت جهت پی او همچنین سی ها را، معظلات و مسائل و مشکلات مقطعی تولید در آن حوزه عنوان کرد و همچنین گفت: با توجه به آنکه بازار پی او همچنین سی ها در مقطعی از زمان با کمبود و همچنین کاهش تولید روبه رو شده بود، در حال حاضر جهت اصلاح نیازمند زمان می باشد.

به گفته جلیلی، بازار پلی استایرن های معمولی و همچنین مقاوم نیز هنوز بعد از گذشت ۴ ماه همچنن با نوسان روبه رو می باشد و همچنین در فاز اصلاح قرار گرفته می باشد، ولی باید توجه داشت هنوز به ثبات نرسیده و همچنین آن موضوع نشان می دهد که بعد از هر تنش بازار نیازمند زمان جهت اصلاح روندهای قیمتی می باشد.

او همچنین همچنین با اشاره به انتقال محصولات آف گرید از تالار نقره ای به فرعی گفت: یکی از محدودیت های موجود در بازار فرعی نشر اطلاعات می باشد که امیدواریم آن مشکل مرتفع می شود.

مدیرکالایی کارگزاری آگاه به مزیت های انتقال محصولات آف گرید به تالار فرعی نیز اشاره کرد و همچنین گفت: یکی از مزیت ها خروج آرام آرام محصولات پلیمری از بازار فیزیکی و همچنین آماده سازی اوراق بهادار کردن محصولات می باشد.

او همچنین تاکید کرد: با خروج محصولات از بازار فیزیکی و همچنین فرهنگ سازی در خصوص معاملات سپرده کالایی، می توانید در بعدی شاهد تغییرات و همچنین تحولات بزرگی در بورس کالا باشیم.

زمان شکل گیری بازار پلیمرها فرا رسیده می باشد؟ در تاریخ ۲۲ February 2016 | 2:42 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

تعامل فولاد اکسین با شرکتهای پهناور و بزرگ فولادی کشور و همچنین استان

تعامل فولاد اکسین با شرکتهای پهناور و بزرگ فولادی کشور و همچنین استان |تعامل فولاد ...