خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » اوره و همچنین متانول گران شد

اوره و همچنین متانول گران شد

اوره و همچنین متانول گران شد

|اوره و همچنین متانول گران شد از پتروشیمی|

اوره و همچنین متانول گران شد

پتروتحلیل- نرخ پایه اکثر محصولات شیمیایی نسبت به دو هفته قبل روندی نزولی داشتند.

به نقل از «پتروتحلیل»، در صدر افت نرخ های پایه محصولات شیمیایی، بنزن با ۵٫۶ قسمت و بخش کاهش نسبت به دو هفته قبل قرار دارد، آن کالا از رقم ۱۶۹۴ به ۱۵۹۹ تومان رسید. محلول آمونیاک، آروماتیک سنگین و همچنین اسیداستیک نیز به ترتیب با افت ۵٫۵، ۵٫۲ و همچنین ۴٫۷ قسمت و بخش کاهش در رده های بعدی افت نرخ قرار دارند.

همچنین دی اتانول آمین، اپوکسی رزین ها و همچنین سودکاستیک نیز نسبت به دو هفته قبل با افت نرخ روبه رو شدند. به آن ترتیب دی اتانول آمین ۴٫۶، اپوکسی رزین ها ۴٫۱ و همچنین سودکاستیک نیز ۳٫۹ قسمت و بخش افت نرخ داشتند.

در همین حال استایرن منومر و همچنین دی اتیلن گلایکول کمترین افت نرخ را نسبت به دو هفته قبل داشتند، به طوری که استایرن منومر ۰٫۲ و همچنین دی اتیلن گلایکول نیز ۰٫۵ درصدبرای عرضه های نیمه اول اسفندماه کاهش نرخ داشتند. به آن ترتیب استایرن منومر از رقم ۳ هزار و همچنین ۳۸ تومان به ۳ هزار و همچنین ۳۱ تومان رسید. همچنین دی اتیلن گلایکول از رقم یک هزار و همچنین ۷۶۰ به یک هزار و همچنین ۷۷۱ تومان رسید.

همچنین ایزوبوتانول و همچنین منومر وینیل استات نیز با افت نرخ نسبت به دو هفته قبل روبه رو شدند. به آن ترتیب منومر وینیل استات که هر دو ماه یک بار نرخ گذاری می می شود، در ماه جدید از نرخ ۲ هزار و همچنین ۸۵۰ تومان به رقم ۲ هزار و همچنین ۷۸۰ تومان جهت عرضه در نیمه اول اسفندماه رسید. همچنین ایزوبوتانول هم از یک هزار و همچنین ۳۹۰ تومان به یک هزار و همچنین ۳۷۴ تومان رسید.

در محاسبه نرخ پایه محصولات شیمیایی نیز جهت نیمه اول اسفندماه دلار با ۱۲۷ تومان کاهش به رقم ۳ هزار و همچنین ۴۷۸ تومان رسید.

البته تعداد محدودی از محصولات مانند اوره پریل و همچنین گرانول، متانول و همچنین منواتیلن گلایکول با افزایش نرخ نسبت به دو هفته قبل روبه رو شدند، به طوری که اوره پریل و همچنین گرانول ۲٫۶ و همچنین ۲ قسمت و بخش رشد نرخ داشتند و همچنین به آن ترتیب اوره پریل از رقم ۶۷۸ به ۶۹۵ تومان رسید، همچنین اوره گرانول نیز از رقم ۶۷۳ به ۶۸۷ تومان رسید. منواتیلن گلایکول نیز ۱ قسمت و بخش نسبت به دو هفته قبل رشد نرخ داشتند. متانول هم با افزایش ۱٫۶ درصدی به ۵۱۱ تومان در هر کیلو رسید.

نرخ های پایه کربنات های سدیم سبک و همچنین سنگین نیز گرچه در ماه جدید با افت خیز نرخ روبه رو شدند، ولی باید توجه داشت احتمال عرضه آن محصولات از سوی پتروشیمی شیراز خیلی زیاد اندک می باشد، با آن حال نرخ کربنات سدیم سبک ۶۵۸ تومان اعلام شد که نسبت به دو هفته قبل ۰٫۳ قسمت و بخش افزایش را نشان می دهد. کربنات سدیم سنگین نیز با افت ۱٫۸ درصدی به رقم ۶۹۹ تومان رسید.

shimiaei2esfand

اوره و همچنین متانول گران شد در تاریخ ۲۱ February 2016 | 4:07 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در منطقه‌ویژه ماهشهر طی یکماه قبل

اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در منطقه‌ویژه ماهشهر طی یکماه قبل |اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در ...