خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » رونق «وکیوم باتوم» و همچنین بی رونقی قیر سازها!

رونق «وکیوم باتوم» و همچنین بی رونقی قیر سازها!

رونق «وکیوم باتوم» و همچنین بی رونقی قیر سازها!

|رونق «وکیوم باتوم» و همچنین بی رونقی قیر سازها! از پتروشیمی|

رونق «وکیوم باتوم» و همچنین بی رونقی قیر سازها!

پتروتحلیل- بیشترین حجم تقاضا امروز جهت وکیوم باتوم پالایش نفت بندرعباس و همچنین شیراز رقم خورد، آن در حالی می باشد که بازار قیر همچنان بی رونق می باشد.

رسول علی محمدی، مدیرکالایی کارگزاری کالای خاورمیانه در گفت و همچنین گو با روزنامه نویس و خبرنگار «پتروتحلیل» گفت: روند رو به افزایش نرخ نفت، یکی از دلایل واکنش خریداران به وکیوم باتوم در آن روز می باشد.

او همچنین ادامه داد: از سوی دیگر بررسی کردن بازار قیر داخلی و همچنین صادراتی نشان می دهد که همچنان بازار بی رونق می باشد و همچنین احتمالا خریداران محموله های وکیوم باتوم را جهت ذخیره خریداری می کنند و همچنین می خواهند از حاشیه سود افزایش نرخ ها در بعدی بهره بری و استفاده کنند و همچنین یا آنکه بازار داخلی خارج از بورس آن کالا شرایط متفاوتی دارد.

در همین حال امروز وکیوم باتوم پالایش نفت بندرعباس با تقاضایی بیش از عرضه روبه رو شد، به طوری که عرضه ۱۰ هزارتنی آن کالا ۴۸ هزار و همچنین ۸۰۰ تن تقاضا داشت، نرخ پایه آن کالا ۴۸۲ تومان و همچنین نرخ خرید آن هم هم ۵۳۰ تومان رقم خورد. وکیوم باتوم پالایش نفت شیراز هم با همین رقم به مقدار و اندازه و میزان یک هزارتن مورد معامله قرار گرفت، عرضه یک هزارتنی آن کالا ۴ هزار و همچنین ۸۲۲ تن تقاضا داشت.

درگروه محصولات شیمیایی هم امروز روز آرامی رقم خورد، به طوری که اسیدنیتریک و همچنین آمونیاک مایع پتروشیمی شیراز و همچنین منواتانول آمین پتروشیمی شازند امروز به ترتیب به مقدار و اندازه و میزان ۴۰، ۷۰ و همچنین ۲۲ تن با نرخ پایه مورد معامله قرار گرفتند. اسیدنیتریک با نرخ ۶۵۲ تومان، آمونیاک مایع با ۸۹۷ تومان و همچنین منواتانول آمین با نرخ ۳ هزار و همچنین ۲۹۲ تومان خریداری شدند.

در همین حال سودکاستیک و همچنین اسیدکلریدریک پتروشیمی آبادان که به صورت سلف عرضه شده بود، مورد استقبال خریداران قرار نگرفت.

به گفته علی محمدی، با توجه به آنکه واسطه ها در بازار محصولات شیمیایی وارد نمی شوند، معاملات در تیم محصولات شیمیایی همواره واقعی تر و همچنین با منطق بیشتری روبه رو می باشد.

او همچنین در ادامه افزود: در بازار محصولات پلیمری، انبار خریداران از مواد مملو شده و همچنین اکثر بازیگران جدید اقدام به خرید محصولات در هفته های اخیر با حجم های بالا کرده اند، از آن رو احتمال دارد با یک تا دو هفته رکود و همچنین کاهش حجم معاملات در بورس کالا روبه رو شویم. البته افزایش نرخ نفت می تواند خریداران را جهت خرید تحریک کند.

با آن حال امروز SBR های پتروشیمی تخت جمشید نیز با توجه به رکود در بازار آن کالاها همچنان بدون خریدار ماندند، به گفته کارشناسان بازار بازار آزاد آن کالاها با حباب قیمتی همراه می باشد و همچنین از آن رو معاملات آن کالاها خیلی زیاد ضعیف دنبال می می شود. آن در حالی می باشد که SBR های بندرامام نیز در هفته های اخیر بدون خریدار باقی ماندند.

البته گوگرد کلوخه پالایش نفت اصفهان امروز مورد توجه خریداران قرار داشت، به طوری که عرضه یک هزارتنی آن کالا با نرخ پایه ۲۰۳ تومان با ۱۲ هزار و همچنین ۶۰۰ تن تقاضا روبه رو شد. معامله گران ۲۲۳ تومان را جهت خرید آن کالا ثبت کردند.

در همین حال گوگرد کلوخه پالایش نفت شیراز به مقدار و اندازه و میزان ۱۰۰ تن و همچنین با نرخ پایه ۲۰۳ تومان مورد معامله قرار گرفت.

لوب کات سنگین پالایش نفت اصفهان هم با نرخ پایه ۵۸۸ تومان و همچنین با حجم ۲ هزار و همچنین ۶۰ تن توسط معامله گران خریداری شد.

رونق «وکیوم باتوم» و همچنین بی رونقی قیر سازها! در تاریخ ۲۴ April 2016 | 3:56 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

خدمت ادامه دارد

خدمت ادامه دارد |خدمت ادامه دارد از پتروشیمی| عـصــر جـنــوب| ikiair.ir: هیات مدیره شرکت پتروشمی امیر ...