خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » قفل توزیع پلیمرهای ارزان به خریدهای بورسی

قفل توزیع پلیمرهای ارزان به خریدهای بورسی

قفل توزیع پلیمرهای ارزان به خریدهای بورسی

|قفل توزیع پلیمرهای ارزان به خریدهای بورسی از پتروشیمی|

قفل توزیع پلیمرهای ارزان به خریدهای بورسی

پتروتحلیل- امروز شکست قیمتی در تیم پلی پروپیلن ها با MFR بالا بالاخره رخ داد.

به نقل از «پتروتحلیل»، هفته قبل پلی پروپیلن ها با MFR6,25 با سقف نرخ معامله شدند، ولی باید توجه داشت امروز رقابت جهت خرید آن کالاها از ۲ تا ۵ قسمت و بخش بود. آن در حالی می باشد که بیشترین حجم مصرف متعلق به تیم از محصولات می باشد که در صنعت گونی بافی مصرف می شوند.

در همین حال پروپیلن ها با MFR3.5 که در بسته بندی جامبو کاربرد دارند هم امروز با نرخ پایه معامله شدند، حال آنکه هفته قبل بین ۵ تا ۶ قسمت و بخش رقابت را تجربه کردند.

البته امروز شاهد کاهش رونق در معاملات محصولات پلیمری بودیم که احتمالا به معاملات فردا هم سرایت می کند.

با آن حال امروز پتروشیمی مارون عرضه Z30S را به مقدار و اندازه و میزان ۵۰۰ تن افزایش داد، به آن ترتیب عرضه ۲۲۰ تنی آن کالا ۴۱۳۶ تن تقاضا داشت، میانگین نرخ خرید آن هم هم ۳ هزار و همچنین ۲۵۱ تومان رقم خورد. ولی باید توجه داشت پلی پروپیلن شیمیایی MR230 مارون به مقدار و اندازه و میزان ۸۸ تن با نرخ پایه ۳ هزار و همچنین ۷۳۶ تومان مورد معامفه قرار گرفت. پلی اتیلن سنگین بادی BL3 مارون هم با نرخ پایه خریداری شد.

به آن ترتیب بیشترین حجم معامله پلی پروپیلن ها امروز متعلق به پتروشیمی مارون با ۲۰۹۰ تن بود، در رتبه دوم هم پتروشیمی پلی نار با ۷۹۹ تن قرار دارد. پلی پروپیلن های نساجی پتروشیمی پلی نار هم امروز با رقابت از سوی معامله گران خریداری شدند. به طوری که عرضه ۴۰۰ تنی گرید SF060 به مقدار و اندازه و میزان ۱۰۴۰ تن تقاضا داشت، نرخ پایه آن هم ۳ هزار و همچنین ۱۴۳ تومان و همچنین میانگین خرید آن هم هم ۳ هزار و همچنین ۳۰۴ تومان رقم خورد. همچنین عرضه ۳۹۹ تنی پلی پروپیلن نساجی PYI250 آن پتروشیمی با ۸۶۱ تن تقاضا مواجه شد، میانگین نرخ خرید آن کالا ۳ هزار و همچنین ۲۸۱ تومان بود.

پتروشیمی شازند هم توانسته بود ۵۰۰ تن پلی پروپیلن امروز به فروش برساند. پلی پروپیلن نساجی HP552R پتروشیمی شازند که به مقدار و اندازه و میزان ۵۰۰ تن عرضه شده بود، ۲۲۴۰ تن تقاضا داشت، نرخ پایه آن کالا ۳ هزار و همچنین ۱۴۳ تومان و همچنین میانگین نرخ خرید آن هم هم ۳ هزار و همچنین ۳۹۷ تومان رقم خورد.

در رتبه آخر هم نویدزرشیمی با حجم فروش ۴۸۳ تن پلی پروپیلن قرار دارد، به طوری که عرضه ۵۰۴ تنی پلی پروپیلن نساجی ZH510L نویدزرشیمی ۲۹۴ تن تقاضا داشت و همچنین با نرخ پایه ۳ هزار و همچنین ۱۴۳ تومان معامله شد. همچنین عرضه۲۱۰ تنی پلی پروپیلن شیمیایی ZH515MA آن مجتمع نیز با تقاضای ۴۲ تنی روبه رو شد و همچنین با نرخ پایه ۳ هزار و همچنین ۳۷۳ تومان فروش رفت. پلی پروپیلن شیمیایی ZR230C نویدزرشیمی هم به مقدار و اندازه و میزان ۱۰۵ تن با نرخ پایه ۳ هزار و همچنین ۷۳۶ تومان مورد معامله قرار گرفت، عرضه آن هم ۲۵۲ تن بود.

پلی پروپیلن نساجی ZH550Jنویدزرشیمی هم که به صورت سلف عرضه شده بود، به مقدار و اندازه و میزان ۸۴ تن و همچنین با نرخ پایه ۳ هزارو ۱۴۳ تومان فروخته شد.

میثم باقری کوپایی، مدرس دانشگاه علامه طباطبایی و همچنین مشاور بورس کالا و همچنین انرژی کارگزاری بانک مسکن در گفت و همچنین گو با روزنامه نویس و خبرنگار «پتروتحلیل»، گفت: بی رونقی معاملات به روند کاهشی نرخ محصولات پلیمری در بازارهای جهانی و همچنین همچنین تجمع بار در انبار خریداران مرتبط می باشد؛ چرا که خریدارانی که پیش از عید اقدام به خرید پلیمرها کردند در حال توزیع کالاها در بازار داخل خواهند بود و همچنین آن موضوع سبب شده تا بازار آزاد با حجم بالایی از کالا روبه رو باشد که تعداد بسیاری از آنها زیر نرخ بورس خواهند بود.

او همچنین در ادامه افزود: البته تغییرات نرخ در محصولات پلیمری و همچنین در بازارهای جهانی اندک بوده، به طوری که پلی اتیلن های سنگین بادی و همچنین تزریقی دگرگونی و تغییری نداشته اند، پلی پروپیلن ها با ۲۰ تا ۳۰ دلار کاهش روبه رو شده اند و همچنین ولی باید توجه داشت در بازار پلی اتیلن های سبک شاهد کاهش اکثرا و بیشتر نرخ ها بودیم.

با آن حال همچنان کدهای معاف از مالیات برروی محصولات بندرامام و همچنین جم فعال خواهند بود، آن در حالی می باشد که پتروشیمی های بیشتری جهت مقابله با کدهای معاف از مالیات قوانین جدیدی اتخاذ کرده اند و همچنین امروز هم شرکت تجارت صنعت خلیج فارس جهت خریداران شرایط جدیدی اعلام کرد، به طوری که شرکت های مستقر در منطقه ها و مناطق آزاد و همچنین ویژه ملزم شدند تا سقف سهمیه ماهیانه در تالار اصلی و همچنین مچینگ خرید کنند و همچنین  همچنین بعد از انجام هماهنگی با گمرک، حمل محصولات آن شرکت ها بصورت ترانزیت انجام خواهد شد. به آن ترتیب پتروشیمی تندگویان هم از آن پس ۹ قسمت و بخش مالیات بر ارزش افزوده را از خریداران خود در منطقه ها و مناطق آزاد و همچنین ویژه اخذ می کند.

از آن رو کارشناسان بازار پتروشیمی احتمال می دهند فردا همچنان پلی اتیلن های سبک فیلم دیدنی و جذاب ۰۰۷۵ و همچنین ۰۲۰ بندرامام با رقابت از سوی معامله گران روبه رو شوند. از سوی دیگر پی او همچنین سی نیز به احتمال زیاد معاملاتی بهتر از هفته قبل خواهند داشت؛ چرا که ظرفیت های خرید در هفته جاری شارژ کردن شده می باشد و همچنین عده ای هنوز حاضر خواهند بود قیمتی بالاتر از پایه جهت آن کالاها ثبت کنند.

در همین حال با وجود آنکه ۰۰۳۵ و همچنین HI500 فردا در بورس کالا عرضه نخواهد شد و همچنین خبر اورهال خط تولید ۰۰۳۵ نشر یافته شده شده می باشد، ولی باید توجه داشت کارشناسان بازار پتروشیمی معتقدند که گرید ۵۲۵۱۸ جم که مشابه HI500 می باشد، فردا از معاملات جذابی برخوردار نخواهد بود؛ چرا که آن کالا در بازار آزاد ارزان تر از بورس می باشد. از سوی دیگر HI500 توسط پتروشیمی بندرامام در حال بارگیری می باشد. کارشناسان بازار معتقدند؛ حذف کدهای معاف از مالیات جهت محصولات جم سبب خواهد شد تا نرخ آن کالاها در بازار آزاد  افزایش یافته و همچنین به نرخ واقعی آنها نزدیک می شود.

با آن حال بعضی از تاجران بازار پتروشیمی معتقدند؛ با توجه به کاهش عرضه بعضی از محصولات پلیمری جهت فردا، احتمالا محموله های عرضه شده خریداری می شود، ولی باید توجه داشت با شدت کمتری نسبت به هفته های قبل. به گفته آن تیم همچنان پلی اتیلن های سبک فیلم دیدنی و جذاب ۰۰۰۷۵ و همچنین ۰۲۰ حجم عرضه های اندکی را به خود اختصاص داده اند، از سوی دیگر بارگیری آنها نیز ضعیف می باشد. به آن ترتیب از کالاهای مورد توجه فردا می قدرت به سبک های فیلم دیدنی و جذاب بندرامام اشاره کرد.

آن در حالی می باشد که انتظار نمی رود پلی اتیلن های سنگین تزریقی و همچنین بادی، پلی اتیلن های سبک و همچنین ایکس تری بازار خوبی داشته باشند، همچنین و علاوه بر آن انتظار می رود محصولاتی مانند پلی اتیلن سنگین بادی bl3، گرید ۵۲۵۱۸، ۳۸۴۰ و همچنین f7000 با بی رونقی معاملات همراه باشند، آن کالاها زیر نرخ بورس در بازار داخل با حجم های بالا یافت می شوند. توزیع آن محموله ها در بازار داخل طی این روزها توسط خریدارانی که پیش از سال شمسی جدید با نرخ های پایین اقدام به خرید کرده بودند، یکی از دلایل بی توجهی به معاملات آنها در بورس کالا می باشد.

در همین حال احتمالا پلی استایرن ها همچنان از بازار خوبی برخوردار خواهند بود، آن در حالی می باشد که هنوز واسطه هایی که از در سال شمسی قبل به بازار آن کالاها وارد شده بودند، از آن بازار خارج نشده و همچنین به بازارسازی خود ادامه می دهند.

 

 

 

قفل توزیع پلیمرهای ارزان به خریدهای بورسی در تاریخ ۲۶ April 2016 | 1:36 am نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

برنامه جذاب و جالب و خوب رهبردی تامین پایدار خوراک اقتصادی به مجمع سالیانه ارائه شد

برنامه جذاب و جالب و خوب رهبردی تامین پایدار خوراک اقتصادی به مجمع سالیانه ارائه ...