خانه » نفت » نشانه های عرضه اکثرا و بیشتر نفت به بازار

نشانه های عرضه اکثرا و بیشتر نفت به بازار

نشانه های عرضه اکثرا و بیشتر نفت به بازار

|نشانه های عرضه اکثرا و بیشتر نفت به بازار از پتروشیمی|

نشانه های عرضه اکثرا و بیشتر نفت به بازار

پتروتحلیل- بازار نفت در روز دوشنبه نیز همچنان از حوادث جلسه ۱۷ آوریل و همچنین نتایج ناشی از آن هم تاثیر پذیر بود و همچنین بالاخره بعد از سه روز افزایش متوالی نرخ در روزهای پایانی هفته قبل، بازار نفت در هر دو منطقه شرق و همچنین غرب اقیانوس اطلس کاهش نرخ را شاهد بود اگرچه مقدار آن هم در غرب( بازار آمریکا)، تقریبا دوبرابر شرق منطقه (بازار لندن) بود.

در روز قبل نرخ هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال در بازار ICE لندن از رقم ۴۵/۱۱ دلار با ۰/۶۳ (۱/۴ در صد) کاهش به ۴۴/۴۸ دلار و همچنین هر بشکه نفت خام WTI در بازار Nymexنیویورک از ۴۳/۷۳ دلار با ۱/۰۹ دلار(۲/۵ در صد) کاهش به ۴۲/۶۴ دلار در هر بشکه به تثبیت رسیدند.

از افزایش اختلاف بین نرخ آن دو نفت خام شاخص پیداست که بازار نفت در آمریکا از شرایط متلاطم تری برخوردار بوده می باشد. در واقع همچنین و علاوه بر آنکه اطلاعات مرتبط به صنعت جهانی نفت حاکی از ادامه روند ذخیره سازی تجاری نفت و همچنین حداکثر بودن مقدار آن هم در مراکز مهم بازار های جهان می باشد ، تاثیر عوامل بنیادین بازار را بر آن روند بی دلیل نمی دانند بویژه آنکه در روز پایانی هفته قبل خبر افزایش ۱/۵۵ میلیون بشکه نفت به ذخایر کوشینگ در آمریکا تاییدی بر تاثیر پذیری اکثرا و بیشتر بازار آمریکا از آن هم در روز دوشنبه بوده می باشد.

بعلاوه همین عامل موجب گردید تا موسسات اقتصادی و مالی و همچنین بانکی در جهان بویژه در بازار فوق افزایش عرضه نفت در دو ماه اخیر را بی ارتباط و رابطه با افزایش نرخ آن هم طی آن دوره نمی دانند. البته کاهش ۰/۴ درصدی ارزش دلارپس از سه روز روند افزایشی نیز نتوانست از کاهش نرخ نفت پیشگیری نماید.

بعضی از تحلیلگران تاثیر بازار فرآورده را نیز در روند فوق مورد توجه قرار داده اند چراکه تولید فرآورده رو به فزونی گذاشته و همچنین اکثرا و بیشتر کشورها بویژه در آسیا که به تا حال در زمره وارد کنندگان مهم بنزین بوده اند هم اکنون صادرات آنرا شروع کرده اند که آن امر می تواند بازار نفت خام را نیز تحت تاثیر خود قرار دهد.

روند نرخ WTI در بازار

۲۵oil

کارشناسان مورگان استانلی معتقدند که بازار نفت بدلیل تقویت شاخص های کلی در بازار منابع اقتصادی و مالی تقاضا جهت خرید نفت افزایش داشت و همچنین بعضی سرمایه گذاران را با هدف انتظار افزایش نرخ به سمت خرید اکثرا و بیشتر نفت ترغیب نمود و همچنین حتی معتقدند که با روند کاهش عرضه بعنوان عامل بنیادین، افزایش نرخ اکثرا و بیشتر خواهد بود وشرایط بدتر نیز گردد. آنها همچنین بر آن عقیده اند که عوامل غیر بنیادین بازار عمر بسیاری نداشته و همچنین کوتاه مدت خواهند بود در حالیکه در صورت وجود شرایط عکس ، عملکرد فعالیت قسمت و بخش نفت در بازار از صراحت و همچنین وضوح بیشتری برخوردار خواهد بود.
در مقابل تحلیل گران بانک بارکلی معتقدند که :بعید بنظر می رسد نرخ ها در آن سطح باقی بمانند و همچنین یا افزایش یابند زیرا حجم ذخیره سازی های نفت همچنان در حال افزایش بوده ، بعضی کاهش تولیدها(لیبی،ایران،عربستان و همچنین….)دوباره به بازار باز گشته و همچنین حتی بعضی در صدد تولید حداکثر بوده و همچنین بعلاوه آنکه کشورهای غیر عضو OECD در حال افزایش صادرات فرآورده های تولیدی خود خواهند بود که همه اینها حکایت از وجود آن پتانسیل در بازار بوده که می توانند نرخ های نفت را طی ماه های آتی بسمت پایین بکشانند.
در یک بررسی کردن کلی می قدرت گفت که بازار نفت در پس نتیجه آن می شود که عدم توافق روز ۱۷ آوریل به سمت کف خود در حرکت می باشد و همچنین نرخ دیگر گالاها را نیز از خود متاثر می سازد. زیرا بعد از آن هم خبر وارد شدن مجدد کویت به بازار با مقدار و اندازه و میزان تولید قبلی، افزایش تولید عراق به رکورد خود،خبر توسعه قسمت و بخش بالادستی عربستان در چند ماه بعدی علیرغم اعلام حرکت اقتصاد آن هم در رهایی از دخل و درآمد های نفتی که می تواند تولید آنرا تحت تاثیر قرار دهد، همگی منجر به بروز نشانه هایی می باشد که از وارد شدن و همچنین عرضه اکثرا و بیشتر نفت به بازار حکایت دارد.

نشانه های عرضه اکثرا و بیشتر نفت به بازار در تاریخ ۲۷ April 2016 | 5:50 am نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

نرخ های قابل رقابت پلی استایرن ایران

نرخ های قابل رقابت پلی استایرن ایران |نرخ های قابل رقابت پلی استایرن ایران از ...