خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » مذاکره انجمن رزین های امولسیونی با بورس بر سر «VAM»

مذاکره انجمن رزین های امولسیونی با بورس بر سر «VAM»

مذاکره انجمن رزین های امولسیونی با بورس بر سر «VAM»

|مذاکره انجمن رزین های امولسیونی با بورس بر سر «VAM» از پتروشیمی|

مذاکره انجمن رزین های امولسیونی با بورس بر سر «VAM»

پتروتحلیل- جو روانی حاصل از افزایش نرخ نفت، توانسته بود امروز معاملات محصولات شیمیایی با رونق بیشتری نسبت به هفته قبل روبه رو کند.

به به گفته «پتروتحلیل»، در همین حال نرخ جهانی محصولات شیمیایی نیز با تغییرات بسیاری در دو هفته اخیر روبه رو نبوده می باشد.

با آن حال امروز منومر وینیل استات (VAM) پتروشیمی شازند از کالاهایی بود که با تقاضای نسبتا بالایی روبه رو شد، عرضه ۵۵۰ تنی آن کالا ۱۱ هزارتن تقاضا داشت. آن درحالی استکه رقابت جهت خرید آن کالا محدود بود. به گفته کارشناسان بازار، تقاضای ثبت شده بر سیستم بورس کاذب بوده می باشد. ظاهرا ۲ تا ۳ خریدار جهت خرید آن محصول رقابت کردند و همچنین مابقی خریداران، موفق شدند با نرخ پایه آن کالا را خریداری کنند.

به آن ترتیب از عرضه ۵۵۰ تن VAM پتروشیمی شازند، ۵۰۶ تن با نرخ پایه و همچنین مابقی نیز با رقابت محدود خریداری شد.

میثم باقری کوپایی ،مدرس دانشگاه علامه طباطبایی و همچنین مشاور بورس کالا و همچنین انرژی کارگزاری بانک مسکن در آن باره به روزنامه نویس و خبرنگار «پتروتحلیل»، گفت: کارگزاری بانک مسکن جهت جلوگیری از آشفتگی در بازار VAM، خریداران آن کالا را گرد هم جمع کرده و همچنین به آن ترتیب اجازه افزایش نرخ بی رویه و همچنین رقابت های کاذب از خریداران آن کالا گرفته شده می باشد.

با آن حال، گفته می می شود انجمن رزین های امولسیونی نیت و اراده دارند در هفته بعدی مذاکراتی با بورس کالا جهت تغییر ظرفیت خرید VAM انجام دهند، گفته می می شود در حال حاضر خرید آن کالا با ظرفیت سالانه انجام می می شود و همچنین انجمن رزین های امولسیونی نیت و اراده دارد طی مذاکره ای با بورس ظرفیت خرید آن کالا به ماهانه تغییر دهد.

در همین حال امروز محصولات شیمیایی پتروشیمی شازند با توجه به عرضه های اندک آن مجتمع از اقبال بیشتری نسبت به کالاهای دیگر برخوردار بود، به طوری که همچنین و علاوه بر منومر وینیل استات، دی اتیل هگزانول، دی اتانول آمین و همچنین منواتیلن گلایکول با رقابت از سوی معامله گران روبه رو شدند.

مذاکره انجمن رزین های امولسیونی با بورس بر سر «VAM» در تاریخ ۲۷ April 2016 | 8:41 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

تعامل فولاد اکسین با شرکتهای پهناور و بزرگ فولادی کشور و همچنین استان

تعامل فولاد اکسین با شرکتهای پهناور و بزرگ فولادی کشور و همچنین استان |تعامل فولاد ...