خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » شروع رقابت ها در بازار «دی اتیل هگزانول»

شروع رقابت ها در بازار «دی اتیل هگزانول»

شروع رقابت ها در بازار «دی اتیل هگزانول»

|شروع رقابت ها در بازار «دی اتیل هگزانول» از پتروشیمی|

شروع رقابت ها در بازار «دی اتیل هگزانول»

پتروتحلیل- در حالی هفته قبل دی اتیل هگزانول بعد از مدت ها با رقابت از سوی معامله گران خریدرای شد که اکثر کارشناسان بازار شیمیایی نظر دارند شروع آشفتگی در آن بازار خورده شده می باشد.

به به گفته «پتروتحلیل»، در صورتی که عرضه دی اتیل هگزانول در هفته جاری افزایش نیابد، بایستی و حتما در انتظار نوسانات در بازار آن کالا باشیم.

آن در حالی می باشد که هفته قبل عرضه ۳۳۰ تنی آن کالا ۱۰۷۸ تن تقاضا داشت، نرخ پایه آن هم ۲ هزار و همچنین ۴۲۸ تومان و همچنین میانگین خرید آن هم هم ۲ هزار و همچنین ۷۴۶ تومان بود، بالاترین نرخ ثبت شده جهت خرید آن کالا هم ۲ هزار و همچنین ۷۹۱ تومان رقم خورد.

نرخ دی اتیل هگزانول در حال حاضر در بازارهای جهانی ۸۲۰ دلار در هر تن در جنوب شرق آسیا و همچنین ۸۰۰ دلار در هر تن در خاور دور می باشد، همچنین نرخ آن کالا در ۲۸ فروردین ماه ۸۱۵ دلار در هر تن سی اف آر در جنوب شرق آسیا و همچنین ۸۰۵ دلار در هر تن سی اف آر در تاریخ ۲۲ فروردین به نقل شده می باشد.

در همین حال در آن روز استایرن منومر پتروشیمی پارس هم در آن روز با نرخ پایه ۳ هزار و همچنین ۴۲۴ تومان و همچنین با افزایش عرضه معامله شد، گر چه حجم تقاضای بالایی جهت آن کالا ثبت شده بود. نرخ جهانی آن کالا کاهشی معادل ۱٫۵ قسمت و بخش داشته می باشد.

در آن روز همچنین اوره پتروشیمی شیراز سقف خورد، اورهال پتروشیمی خراسان و همچنین کرمانشاه از دلایل ثبت سقف نرخ جهت اوره پتروشیمی شیراز بود.

در همین حال جهت منو اتیلن گلایکول شازند رقابتی محدود رخ داد، دی اتیلن گلایکول پتروشیمی مارون هم عرضه نشد.

البته در هفته قبل اسیدترفتالیک پتروشیمی تندگویان با سقف نرخ خریداری شد، هفته قبل آن کالا با رقابت مورد معامله قرار گرفت. عرضه های اندک بعد از غیبت طولانی یکی از دلایل افزایش رقابت جهت آن کالا می باشد، هفته قبل آن کالا به مقدار و اندازه و میزان ۱۰۰ تن و همچنین هفته ماقبل آن هم هم به مقدار و اندازه و میزان ۴۰۰ تن عرضه شده بود، نرخ پایه آن کالا ۱۹۵۴ و همچنین نرخ خرید آن هم هم ۲ هزارو ۱۴۹ تومان بود.

در همین حال بازار سودکاستیک نیز هفته قبل کاملا نسبت به قبل بی تغییر بود، به طوری که سودکاستیک بندرامام با نرخ پایه و همچنین سودکاستیک اروند نیز با رقابت محدود معامله شد.

به گفته کارشناسان بازار پتروشیمی، گر چه در بازارهای جهانی تغییرات بسیاری ثبت نشده می باشد، ولی باید توجه داشت در حال حاضر نرخ های پایه اعلامی در هفته جاری بستگی بسیاری به نرخ دلار دارد، احتمالا دلار با نرخ ۳ هزار و همچنین ۴۶۰ تا ۸۰ تومان بایستی و حتما در نظر گرفته می شود و همچنین به آن ترتیب در بازار پتروشیمی اندکی افت خواهیم داشت.

آن در حالی می باشد که بعضی از محصولات شیمیایی نظیر استون، اتیلن دی کلراید و همچنین انیدرید فتالیک و همچنین زایلین ها در بازارهای جهانی افزایش نرخ داشته اند و همچنین بایستی و حتما دید که آن افزایش ها حفظ خواهد شد یا نه.

شروع رقابت ها در بازار «دی اتیل هگزانول» در تاریخ ۳۰ April 2016 | 1:32 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

تعامل فولاد اکسین با شرکتهای پهناور و بزرگ فولادی کشور و همچنین استان

تعامل فولاد اکسین با شرکتهای پهناور و بزرگ فولادی کشور و همچنین استان |تعامل فولاد ...