خانه » نفت » پیش بینی های متغایر و متفاوت در بازار نفت

پیش بینی های متغایر و متفاوت در بازار نفت

پیش بینی های متغایر و متفاوت در بازار نفت

|پیش بینی های متغایر و متفاوت در بازار نفت از پتروشیمی|

پیش بینی های متغایر و متفاوت در بازار نفت

پتروتحلیل- افزایش تولید نفت برنت دریای شمال، عراق، عربستان سعودی و همچنین ایران و همچنین ادامه نگرانی ازعرضه بیش از تقاضا در بازارهای نفتی جهان بار دیگر بهای نفت خام را در روز سه شنبه کاهش داد.
بررسی ها نشان می دهد که تولید نفت دریای شمال به بالاترین سطح چهار ماه اخیر رسیده و همچنین بارگیری انواع نفت خام های آن منطقه در ماه مه نیز در حجم وسیعی خواهد بود. در آن میان عربستان سعودی نیز طی ماه آوریل هر روز خدا ۱۰/۱۵ میلیون بشکه نفت تولید نموده که مصمم می باشد آن هم را بزودی به ۱۰/۵ میلیون بشکه در روز برساند(مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری به ذکر می باشد که صادرات عربستان به آمریکا به ۱/۲۸ میلیون بشکه در روز رسیده می باشد).

عراق نیز اعلام نمود که صادرات نفت از بنادر جنوبی آن کشور از ۳/۲۸۶ میلیون بشکه در روز در ماه مارس به ۳/۳۶۴ میلیون بشکه در روز طی ماه آوریل بالغ شده می باشد. همزمان ایران نیز بعد از برداشته شدن تحریم های بین المللی در تلاش جهت رساندن سطح تولید خود به مقدار و اندازه و میزان قبل از اعمال تحریم ها بوده و همچنین به تا حال نیز موفق به افزایش تولید و همچنین صادرات نفت خود شده می باشد. به همچنین و علاوه روسیه نیز به روش رسمی تولید نفت خود در ماه آوریل را ۱۰/۸۴ میلیون بشکه در روز اعلام کرد. مجموعه آن خبرهای جدید حاکی از افزایش مستمر تزریق هر چه اکثرا و بیشتر نفت به بازارهای جهانی که در حال حاضر نیز انباشته از آن هم خواهند بود، شده و همچنین نگرانی جهت بالا رفتن موجودیهای نفتی را بدنبال آورده می باشد.
با آنکه پیشتر انتظارات شکل گرفته مبنی برکاهش تولید نفت در بعضی از منطقه ها و مناطق جهان (بنا به دلایل فنی، اقتصادی و مالی و همچنین اعتصاب) و همچنین نیز پیش بینی کم شدن تولید نفت ایالات متحده منجر به افزایش نرخ نفت شده بود، ولی باید توجه داشت اینک آخرین آمار مرتبط به ذخیره سازی ها نشان می دهد که انباشت نفت در سطح بالایی بوده و همچنین خوش بینی سرمایه گذاران را کمرنگ نمود. کارشناسان نفتی و همچنین مراجع متنوع و گوناگون و مختلف پیش بینی های متفاوتی را از حجم افزایش موجودی نفت خام آمریکا طی هفته منتهی به ۲۹ آوریل ارائه نمودند که در دامنه ۱/۷-۱/۲ میلیون بشکه قرار داشت. ولی باید توجه داشت انجمن نفت آمریکا (API) آن هم را ۱/۳ میلیون بشکه اعلام نمود که البته همزمان از ذخیره سازی بنزین و همچنین فرآورده های میان تقطیر نیز به ترتیب ۱/۲ و همچنین ۲/۶ میلیون بشکه کاسته شده می باشد.
نرخ نفت در ماه آوریل آخر گرفته و همچنین رشد ۲۰ درصدی داشت. ولی باید توجه داشت تمامی دست اندرکاران بازار اتفاق نظر دارند که آن رشد بدون بهبودی حاصل شدن در ساختار عوامل بنیادین اقتصاد و همچنین تغییر در عرضه و همچنین تقاضا بوده می باشد. همچنین و علاوه بر آن هم، کارشناسان هشدار دادند که ادامه افزایش نرخ نفت موجب اکثرا و بیشتر شدن عملیات حفاری در آمریکا شده و همچنین عرضه نفت را بیش از پیش می افزاید. صعود نرخ نفت حفاری به روش fracking را از صرفه اقتصادی برخوردار می کند. لذا معامله گران از روز جمعه موقعیت خود را در بازار تغییر داده و همچنین روند نرخ را تغییر دادند بطوریکه نرخ نفت در روز دوشنبه ۳/۰ قسمت و بخش افت نشان داد.
از سوی دیگر، با آنکه کارشناسان پیش بینی نموده بودند که شاخص مدیران خرید صنعتی چین در ماه آوریل به ۵۰/۱ رسیده باشد، ولی باید توجه داشت مؤسسه اقتصادی و مالی caixin اعلام کرد که PMI در چین از ۴۹/۷ در ماه مارس به ۴۹/۴ در ماه آوریل رسیده که بدین ترتیب پایینتر از ۵۰ بوده و همچنین شرایط نامطلوب تری را به تصویر می کشد. بنابراین ریسک کندترشدن رشد اقتصادی در آن کشور به عنوان دومین مصرف کننده نفت جهان همچنان وجود داشته و همچنین بار دیگر تمامی توجهات را به سمت تضعیف تقاضای نفت از سوی آن کشور معطوف ساخت. داده های آماری از سوی اروپا نیز نشان می دهد که تولید صنعتی انگلستان نیز در آوریل به پایین ترین سطح سه سال شمسی قبل رسیده و همچنین رشد اقتصادی منطقه یورو نیز کمتر از انتظار بررسی کننده و پروهشگر شده می باشد. همچنین در روز قبل شاخص دلار وال استریت ۰/۷ قسمت و بخش افزایش نشان داد.
بدین ترتیب نرخ نفت که در ماه قبل از مازاد عرضه و همچنین سطح بالای موجودی ها چشم پوشی نموده و همچنین روند صعودی در پیش گرفته بود، روز سه شنبه متأثر از خبرهای جدید منفی فوق جهت سومین روز متوالی با کاهش روبرو گردید و همچنین بنابراین بهای نفت خام WTI در بازار نایمکس نیویورک جهت تحویل در ماه ژوئن ۱/۱۳ دلار (۲/۵ قسمت و بخش) کاهش یافته و همچنین به هر بشکه ۴۳/۶۵ دلار رسید. همچنین نرخ نفت خام برنت در بازار ICE لندن جهت تحویل در ماه ژوئیه با ۸۶ سنت (۱/۹ قسمت و بخش) کاهش در سطح بشکه ای ۴۴/۹۷ دلار به تثبیت رسید.

روند نرخ نفت خامهای شاخص بازار جهانی نفت

۳oil

تحلیل گران می نامند؛ شیب نرخ نفت در کوتاه مدت کاهنده خواهد بود زیرا دگرگونی و تغییری در عوامل بنیادین رخ نخواهد داد مگر آنکه رخدادی غیرقابل پیش بینی و همچنین یا عوامل اقتصادی و مالی و همچنین روانی آن هم را معکوس سازند.

پیش بینی های متغایر و متفاوت در بازار نفت در تاریخ ۴ May 2016 | 12:41 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

نرخ های قابل رقابت پلی استایرن ایران

نرخ های قابل رقابت پلی استایرن ایران |نرخ های قابل رقابت پلی استایرن ایران از ...