خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » پلی استایرن ها از سکه افتادند

پلی استایرن ها از سکه افتادند

پلی استایرن ها از سکه افتادند

|پلی استایرن ها از سکه افتادند از پتروشیمی|

پلی استایرن ها از سکه افتادند

پتروتحلیل-در هفته ای که گذشت حجم معاملات پلیمرها به رقم ۲۲ هزار و همچنین ۷۵۰ هزارتن رسید که نسبت به هفته ماقبل آن هم ۴۹ قسمت و بخش کاهش را نشان می دهد.

به نقل از «پتروتحلیل»، یکی از مهمترین دلایل کاهش حجم معاملات، وجود محموله های فراوان در بازار آزاد می باشد.

حجم عرضه و همچنین تقاضا نیز در هفته قبل به ترتیب ۲۹ و همچنین ۵۹ قسمت و بخش کاهش یافت.

آن در حالی می باشد که احتمال می رود همین موضوع سبب کاهش حجم عرضه ها از سوی مجتمع های پتروشیمی شده و همچنین در نهایت بازار پلیمرها تشنه می شود.

البته بایستی و حتما به آن نقطه توجه کرد که حجم مصرف افزایش نیافته می باشد و همچنین با وجود پشت سر گذاشتن ده روز از ماه اردیبهشت هنوز بعضی از واحدهای تولیدی به دلایل خیلی زیاد شروع به کار نکرده اند.

آن در حالی می باشد که بعضی از آگاهان بازار معتقدند؛ حجم بسیاری از خریدها در بازار محصولات پلیمری توسط واسطه ها انجام شده و همچنین در پس نتیجه آن می شود که بازار محصولات پلیمری به حالت اشباع درآمده می باشد و همچنین نهایتا عرضه بیش از تقاضا می باشد.

امروز هم بازار محصولات پلیمری تا ظهر با جنب و همچنین جوش همراه شد، به طوری که خریداران نسبت به روزهای قبل نسبت به خرید بعضی از گریدهای پلی اتیلن سنگین تزریقی و همچنین بادی تمایل داشتند و همچنین آن موضوع سبب شد تا اندکی نرخ آن کالاها رو به افزایش بگذارد.

آن در حالی می باشد که پلی استایرن های معمولی و همچنین مقاوم با روندی منفی روبه رو بوده و همچنین کاهش نرخ را تجربه کردند، به طوری که پلی استایرن معمولی ۵۱۰۰ تومان پیشنهاد شد و همچنین پلی استایرن مقاوم نیز تا ۶ هزار و همچنین ۲۲۰ تومان کاهش یافت.

ولی باید توجه داشت بعد از ظهر دوباره بازار پتروشیمی به روال سابق خود بازگشت و همچنین از جنب و همچنین جوش افتاد.

در همین حال بعضی از کارشناسان بازار معتقدند؛ افت نرخ ها در بازار داخل بیش از انتظار بازیگران جدید بازار پتروشیمی بوده می باشد و همچنین اکثرا و بیشتر هیجانی بوده تا عاقلانه؛ چرا که در بازار جهانی، تغییرات اندک بوده می باشد، در بازار داخل نیز در فصل اورهال قرار داریم و همچنین ضروری می باشد که بعضی از مصرف کنندگان تعدادی از محصولات را ذخیره کنند.

با آن حال در دو هفته قبل پلی اتیلن های سنگین تزریقی و همچنین بادی در بازارهای جهانی با افت محدودی روبه رو شدند، پلی استایرن ها ۳ تا ۴ قسمت و بخش، پلی پروپیلن ها ۲ تا ۳ قسمت و بخش و همچنین ولی باید توجه داشت پلی اتیلن های سبک با افت بیشتری مواجه شدند. پی او همچنین سی ها هم ۱ قسمت و بخش رشد داشتند.

جمال کر، مدیرکالایی کارگزاری کالا سپهر در گفت و همچنین گو با روزنامه نویس و خبرنگار «پتروتحلیل»، گفت: همچنین و علاوه بر افزایش حجم محموله ها در بازار آزاد، روند نرخ ها نیز رو به پایین می باشد.

او همچنین در ادامه افزود: اکثر معامله گران در بازار پلیمرها دست نگه داشته اند؛ چرا که جو کاهشی می باشد، آن در حالی می باشد که نرخ دلار نیز در محاسبات نرخ پایه احتمالا کاهش دارد.

به گفته مدیرکالایی کارگزاری کالا سپهر، آن دلایل دست به دست هم داد تا در هفته قبل تمام گریدهای پلی اتیلن ترفتالات بطری تندگویان، پلی اتیلن سبک فیلم دیدنی و جذاب ۲۴۲۰ امیرکبیر، پلی اتیلن سبک خطی ۲۰۹ شازند و همچنین امیرکبیر، پلی اتیلن سنگین EX5 جم و همچنین F7000 ایلام و همچنین همچنین پلی پروپیلن شیمیایی ۲۳۰ مارون و همچنین نویدزرشیمی با نرخ پایه معامله شده و همچنین بخشی از تناژ آنها وارد سیستم مچینگ شد.

به آن ترتیب حجم معاملات BG ها با ۵۶ قسمت و بخش افت نسبت به ۳۱ فروردین روبه رو شد، حجم معامله آن کالاها از  ۳ هزار و همچنین ۹۸۲ به ۱۷۶۰ تن رسید. همچنین پلی اتیلن سبک خطی ۲۰۹ به مقدار و اندازه و میزان ۸۰ قسمت و بخش کاهش حجم معامله داشت، به طوری که معامله آن کالا ۵ هزار و همچنین ۱۵۸تن به ۱۰۷۲ تن رسید.

محصولات پلیمری حجم معامله ۳۱ فروردین (تن) حجم معامله ۷ اردیبهشت (تن) قسمت و بخش
پلی اتیلن سبک فیلم دیدنی و جذاب ۴۶۰۷ ۱۵۴۰ ۶۶-
پلی اتیلن سنگین اکستروژن EX3 ۲۰۰۰ ۱۵۶۰ ۲۲-
پلی اتیلن سنگین تزریقی ۱۰۱۲ ۵۱۷ ۴۹-
پلی اتیلن سنگین فیلم دیدنی و جذاب ۴۵۳۲ ۱۵۷۳ ۶۵-
پلی استایرن انبساطی ۳۲۰ ۲۱۰ ۳۴-
پلی پروپیلن نساجی ۴۴۸۰ ۱۴۳۶ ۶۸-
پلی پروپیلن شیمیایی ۸۷۸ ۵۲۸ ۶۳-
پی او همچنین سی ۷۹۴۴ ۵۷۳۶ ۲۸-

در همین حال بعضی از محصولات در هفته قبل همچنان با اقبال از سوی معامله گران روبه رو شده و همچنین پرطرفدار بودند، به طوری که  پلی استایرن مقاوم پتروشیمی تبریز با ۲۳ قسمت و بخش رقابت در صدر محصولات پر توجه بود، پی او همچنین سی ۵۷ پتروشیمی آبادان هم ۱۰ قسمت و بخش رقابت را تجربه کرد. آن در حالی می باشد که امروز در بازار داخل نرخ پلی استایرن مقاوم تبریز حدودا ۲۱۰ تومان افت داشت.

محصولات پلیمری تولیدکننده معامله ۳۱ فروردین ( قسمت و بخش رقابت) معامله ۷ اردیبهشت (قسمت و بخش رقابت) میانگین نرخ خرید(تومان)
پلی اتیلن سبک فیلم دیدنی و جذاب ۰۰۷۵ بندرامام ۱۰ ۵ ۴۱۱۸
پلی اتیلن سبک فیلم دیدنی و جذاب ۰۲۰ بندرامام ۵ ۳ ۴۰۴۴
پلی اتیلن سنگین BL3 جم ۱۰ ۳ ۳۹۱۲
پلی اتیلن سنگین ۳۸۴۰ تبریز ۹ ۴ ۴۰۵۷
پلی استایرن معمولی تبریز ۴ ۵ ۴۵۵۸
پلی استایرن مقاوم تبریز ۲۱ ۲۳ ۵۵۹۰
پی او همچنین سی ۶۵ بندرامام ۳ ۴ ۲۷۵۶
پی او همچنین سی ۶۵ غدیر ۱۲ عرضه نداشت
پی او همچنین سی ۶۵ اروند ۱ ۲ ۲۷۰۹
پی او همچنین سی ۵۷ آبادان ۱۰ ۱۰ ۳۱۹۷
پی او همچنین سی ۷۰ آبادان ۱۰ عرضه نداشت
پلی اتیلن سبک فیلم دیدنی و جذاب ۲۱۰۰ لاله ۳ ۲ ۳۹۸۸

پلی استایرن ها از سکه افتادند در تاریخ ۳۰ April 2016 | 5:27 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در منطقه‌ویژه ماهشهر طی یکماه قبل

اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در منطقه‌ویژه ماهشهر طی یکماه قبل |اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در ...