خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » ترس پتروشیمی ها از دلار

ترس پتروشیمی ها از دلار

ترس پتروشیمی ها از دلار

|ترس پتروشیمی ها از دلار از پتروشیمی|

ترس پتروشیمی ها از دلار

پتروتحلیل- کمترین حجم معاملات محصولات پلیمری در یک سال شمسی قبل، در روز دوشنبه و همچنین سه شنبه هفته قبل رقم خورد، به طوری که حجم معاملات به ۱۸ هزارتن رسید.

به به گفته «پتروتحلیل»، به آن ترتیب تنها ۷ محصول پلیمری در هفته قبل با رقابت از سوی معامله گران روبه رو شدند و همچنین مابقی محصولات با حجم های اندک و همچنین نرخ پایه معامله شدند.

گرید ۳۸۴۰ و همچنین انبساطی ۲۰۰ پتروشیمی تبریز، «ایکس تری» پتروشیمی شازند و همچنین امیرکبیر، پی او همچنین سی ۶۵ غدیر، بندرامام و همچنین گرید ۶۵ جامبوی اروند کالاهایی بودند که در کانون توجه خریداران قرار داشتند.

در همین حال پلی استایرن های معمولی و همچنین مقاوم تبریز هم به دلیل کاهش چشمگیر حجم عرضه، از لیست عرضه ها حذف شدند.

پی او همچنین سی جامبوی اروند هم در حالی با رقابت از سوی معامله گران روبه رو شده که عرضه پالت آن کالا با عدم رقابت خریداران همراه شد و همچنین به آن ترتیب جهت معامله گران تعجب آور بود.

به گفته کارشناسان بازار پتروشیمی، کاهش نرخ دلار بر حجم معاملات محصولات پلیمری تاثیر به سزایی داشته می باشد، اکثر بازیگران جدید آن بازار با توجه به ریزش نرخ دلار و همچنین ثبات در بازار جهانی انتظار دارند، نرخ های پایه در هفته جاری با کاهش روبه رو می شود.

از آن رو ترس از ریزش نرخ ها سبب شده تا هفته قبل وارد شدن به مبادلات دشوار می شود. آن در حالی می باشد که کدهای معاف از مالیات نیز همچنان به خریدهای خود در بازار پتروشیمی ادامه می دهند، از آن رو مصرف کنندگان محصولات پلیمری در هفته پیش همچنین و علاوه بر ترس از ریزش نرخ ها، از دارندگان کدهای معاف از مالیات نیز به شدت واهمه داشتند. به آن ترتیب ترجیح دادند تا وارد جدال با آن تیم از خریداران نشوند.

به آن ترتیب ترس از ریزش نرخ های پایه، دارندگان کدهای معاف از مالیات و همچنین افت نرخ دلار سبب شد تا هفته قبل معاملات به ۱۸ هزارتن تقلیل یابد، به آن ترتیب حجم معاملات نسبت به هفته ماقبل ۲۰ هزارتن کاهش را نشان می دهد.

البته بعضی از کارشناسان بازار انتظار دارند با کاهش نرخ های پایه و همچنین باز شدن مجدد مچینگ غیرمرتبط از امروز و همچنین همچینن قرار داشتن در پایان سال شمسی، حجم معاملات در هفته جاری افزایش یابد.

البته هفته قبل پتروشیمی شازند و همچنین پلی پروپیلن جم محصولات خود را با تخفیف به خریداران ارایه دادند، با آن حالا افت بیش از ۳ درصدی نرخ دلار و همچنین ترس حاکم بر بازار آنقدر جدی بود که با وجود تخفیف ها، جهت خریداران جذابیتی ساخته یا ایجاد نشد.

جواد موسوی، مدیرکالایی کارگزاری اطمینان سهم در مورد معاملات هفته قبل به روزنامه نویس و خبرنگار «پتروتحلیل» گفت: با توجه به نزولی بودن نرخ دلار و همچنین افت بیش از ۳ درصدی نرخ آن هم ترس از ریزش نرخ های پایه مجددا بر بازار حاکم شد و همچنین با وجود کاهش نرخ شازند استقبالی از عرضه ها صورت نگرفت. البته بایستی و حتما آن موضوع را در نظر گرفت که بعضی از عرضه ها نیز به پتروشیمی هایی تعلق دارد که جهت خرید کدهای معاف از مالیات محدودیت هایی اعمال کرده اند و همچنین آن نیز یک عامل اثر گذار بر افت چشمگیر حجم معاملات می باشد، ولی باید توجه داشت در آن روزها نرخ دلار به عامل موثر بر روند بازار تغییر پیدا کردن شده می باشد، زیرا بازارهای جهانی به ثبات رسیده و همچنین در حال حاضر نرخ اکثر تیم ها یا ثابت بوده و همچنین یا با افزایش اندکی مواجه شده می باشد.

ترس پتروشیمی ها از دلار در تاریخ ۲۰ February 2016 | 2:05 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

طبقه‌بندی مشاغل چیست و همچنین چه سودی جهت کارگر دارد؟

طبقه‌بندی مشاغل چیست و همچنین چه سودی جهت کارگر دارد؟ |طبقه‌بندی مشاغل چیست و همچنین ...