خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » پلیمر بازها از خرید جا ماندند!

پلیمر بازها از خرید جا ماندند!

پلیمر بازها از خرید جا ماندند!

|پلیمر بازها از خرید جا ماندند! از پتروشیمی|

پلیمر بازها از خرید جا ماندند!

پتروتحلیل- حجم معاملات محصولات پلیمری روز قبل با کاهش به رقم ۳۸ هزارتن رسید. هفته قبل حجم معاملات محصولات پلیمری ۴۸ هزارتن بود، به آن ترتیب حدودا در هفته جاری ۱۰ هزارتن از حجم معاملات کاسته شد.

به به گفته «پتروتحلیل»، کنترل فصلی وبسایت و مرکز خبرهای جدید بهین یاب و همچنین عدم اطلاع رسانی در آن خصوص، روز قبل سبب شد تا اکثر معامله گران از خرید جا بمانند.

آن در حالی می باشد که آن تیم به عدم اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و همچنین تجارت در آن خصوص معترض بودند و همچنین حتی بسیاری از آنها نتوانستند به دلیل خرابی وبسایت و مرکز خبرهای جدید بهین یاب به گفته های فصلی خود را ارسال کنند. از آن رو حجم معاملات کاهش چشمگیری یافت.

البته در آن روز کدهای معاف از مالیات همچنان به فعالیت خود ادامه دادند، کدهای آن تیم با توجه آنکه زمان بسیاری از ثبت آنها نگذشته می باشد، به آن ترتیب شامل کنترل های فصلی نشدند. همچنین و علاوه بر کنترل فصلی بهین یاب و همچنین غیرفعال شدن کدهای خرید معامله گران، خرید کدهای غیرمرتبط در بهین یاب نیز محدود شد و همچنین یه آن ترتیب حجم معاملات مچینگ نیز در هفته جاری به شدت کاهش یافت.

با وجود کاهش حجم معاملات باز هم روز قبل پلی اتیلن های سبک فیلم دیدنی و جذاب، پلی اتیلن سنگین« ایکس تری» و همچنین پلی اتیلن سبک خطی ۲۰۹، پی او همچنین سی ها و همچنین پلی استایرن های تبریز روز تقریبا خوبی داشتند، هر چند مقدار و اندازه و میزان رقابت جهت آنها کاهش یافته بود.

به آن ترتیب پلی اتیلن سبک فیلم دیدنی و جذاب ۰۲۰ بندرامام با ۳۶ تومان رقابت روبه رو شد، ۰۱۹۰ آریاساسول به مقدار و اندازه و میزان نصف عرضه فروخته شد.

پی او همچنین سی بندرامام هم گر چه با افزایش حجم عرضه به مقدار و اندازه و میزان ۲ هزارتن روبه رو بود، ولی باید توجه داشت همچنان با رقابت خریداران مواجه شد، البته مقدار و اندازه و میزان رقابت روز قبل کاهش یافته بود. پیاده سازی و راه اندازی خط تولید گرید ۶۵ در پتروشیمی بندرامام دلیل افزایش حجم عرضه آن کالا می باشد.

البته پلی استایرن های تبریز هم در آن روز با قسمت و بخش پایین تری از رقابت توسط معامله گران خریدرای شدند. از دو هفته قبل نهاد حمایت از مصرف کنندگان و همچنین تولیدکنندگان، مابقی پلی استایرن سازها، یعنی محب پلیمر و همچنین طاهاسازان را مجبور کرد که حجم محصولات خود را در بورس عرضه کنند، به آن ترتیب آن دو شرکت نیز از آن پس به همراه پتروشیمی تبریز اقدام به عرضه پلی استایرن در بورس کالا خواهند کرد.

با آن حال همچنان خریداران به خرید بورسی از محب پلیمر و همچنین طاهاسازان رغبتی نشان نمی دهند و همچنین از آن رو حجم عرضه های آن شرکت ها تنها و فقط بر تابلوی بورس ثبت می می شود و همچنین از خرید خبری نیست. بعضی از کارشناسان بازار معتقدند؛ خریداران آن تیم از محصولات به خرید بورسی عادت ندارند و همچنین ترجیح می دهند از آن شرکتها به روش مستقیم خرید کنند و همچنین از پرداخت مالیات در امان باشند. بعضی دیگر نیز به عدم اطلاع رسانی در خصوص محصولات آن شرکت ها اشاره می کنند.

با آن حال روز قبل باز هم خرید بورسی از محب پلیمر و همچنین طاهاسازان انجام نشد.

البته روز قبل افت نرخ دلار هم یکی از دلایلی بود که مبادلات محصولات پلیمری را محدود کرد؛ چرا که نگرانی در خصوص افت نرخ دلار و همچنین احتمال افت نرخ های پایه در هفته های بعدی نیز وجود دارد. کما آنکه چشم انداز بازار نفت نیز نگران کننده می باشد.

البته در هفته جاری و همچنین در تالار فرعی، آف گریدها همچنان مورد توجه خریداران قرار داشتند، به طوریکه «ایکس فایو» آف درجه ۲ جم با ۱۷ قسمت و بخش رقابت روبه رو شد، در تالار نقره ای همواره آن کالا به دلیل داشتن سقف نرخ ۱۰ قسمت و بخش رقابت را تجربه می کرد، ولی باید توجه داشت در تالار فرعی به دلیل باز بودن سقف نرخ با ۱۷ قسمت و بخش رقابت روبه رو شد، البته تقاضای آن کالا کاهش یافته بود.البته خرید آن محصول توسط خریداران محدودی انجام شد.

خرده فروشی بندرامام در تالار فرعی

در همین حال روز دوشنبه جهت اولین بار خرده فروشی پتروشیمی بندرامام در بورس کالا  و همچنین تالار فرعی سبب استقبال خریداران شد. به طوری که بعضی از محصولات که به صورت ۱ تنی عرضه شده بودند از سوی مصرف کنندگان خریداری شدند. البته گرید ۰۰۷۵ بندرامام که تحویل ماهشهر بود از سوی معامله گران ثبت سفارش نشد، به گفته معامله گران با توجه به حجم ۱ تنی آن بار و همچنین فاصله طولانی انبار، خریداران حاضر نشدند جهت آن کالا سفارش ثبت کنند.

جواد موسوی، مدیرکالایی کارگزاری اطمینان سهم در آن باره به روزنامه نویس و خبرنگار «پتروتحلیل» گفت: مستلزم و نیاز می باشد که جهت خرید حجم های پایین، محصول در انبارهای تهران نگهداری می شود و همچنین به آن منظور شرکت های پتروشیمی می توانند با انبارداران در سطح شهرستان به توافق رسیده و همچنین سپس تناژی از محصول خود را در اختیار انبار قرار دهند، به آن ترتیب می قدرت در قالب سپرده های کالایی و همچنین با قبض انبار محصولات پتروشیمی را به خریداران فروخت.

 

پلیمر بازها از خرید جا ماندند! در تاریخ ۱۰ February 2016 | 1:54 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در منطقه‌ویژه ماهشهر طی یکماه قبل

اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در منطقه‌ویژه ماهشهر طی یکماه قبل |اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در ...