خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » آریاساسول و همچنین لاله به جمع پرطرفدارهای بورسی پیوستند

آریاساسول و همچنین لاله به جمع پرطرفدارهای بورسی پیوستند

آریاساسول و همچنین لاله به جمع پرطرفدارهای بورسی پیوستند

|آریاساسول و همچنین لاله به جمع پرطرفدارهای بورسی پیوستند از پتروشیمی|

آریاساسول و همچنین لاله به جمع پرطرفدارهای بورسی پیوستند

پتروتحلیل- روز قبل از ۷۹ گرید پلیمر عرضه شده در بورس ، ۱۸ گرید با رقابت از سوی معامله گران خریداری شدند.

به به گفته «پتروتحلیل»، به آن ترتیب حجم معاملات محصولات پلیمری در روز دوشنبه و همچنین سه شنبه هفته جاری به رقم ۴۸ هزار تن رسید که نسبت به هفته قبل ۶ هزارتن افزایش را نشان می دهد.

یکی از دلایل افزایش حجم معاملات نسبت به هفته قبل افزایش عرضه گریدهای بود که تقاضای خرید آنها همواره بالاست؛ مانند پلیمرهای پتروشیمی آریاساسول و همچنین پی او همچنین سی های بندرامام، غدیر و همچنین اروند.

در همین حال دارندگان کدهای معاف از مالیات نیز با توجه به فشار اکثرا و بیشتر شرکت های پتروشیمی و همچنین بورس کالا جهت مقابله با آنها نیز در هر هفته به تصور آنکه آخرین خریدها را انجام می دهند، تلاش می کنند تا از آن بازار دست خالی بیرون نروند.

از آن رو روز قبل هم درخواست های خرید بعضی از محصولات متعلق به آن تیم ها بود.

پلی استایرن های تبریز دوباره محبوب شدند

در همین حال پلی استایرن های تبریز نیز دوباره به جرگه کالاهای محبوب بازار پتروشیمی بازگشتند، به طوری که تقاضای آنها نسبت به هفته قبل رشد کرد. هفته قبل پلی استایرن های تبریز وارد مچینگ شده و همچنین با بی اعتنایی معامله گران حتی در مچنیگ روبه رو شدند. ولی باید توجه داشت در هفته جاری، پلی استایرن معمولی ۴٫۸ قسمت و بخش و همچنین پلی استایرن مقاوم ۴٫۶ قسمت و بخش رقابت شدند. به گفته معامله گران، دوباره بعضی از واسطه های بازار پتروشیمی به بازار آن کالاها وارد شدن کرده اند و همچنین در حال جمع آوری محموله ها با نیت انحصاری کردن بازار خواهند بود.

البته در آن روز گرید ۳۸۴۰ پتروشیمی تبریز نیز مانند دائما با ۴ قسمت و بخش رقابت مورد معامله قرار گرفت.

آریاساسول و همچنین لاله در کانون توجه

ولی باید توجه داشت پلی اتیلن های سبک فیلم دیدنی و جذاب پتروشیمی بندرامام هم روز قبل همچنان مورد توجه خریداران بودند، البته در هفته جاری همچنین و علاوه بر پتروشیمی بندرامام، پلی اتیلن های سبک فیلم دیدنی و جذاب لاله و همچنین پلی اتیلن سبک فیلم دیدنی و جذاب ۰۱۹۰ آریاساسول نیز به جمع کالاهای پرطرفدار پیوستند.

به آن ترتیب پلی اتیلن سبک فیلم دیدنی و جذاب ۰۰۷۵ بندرامام، ۶ قسمت و بخش، گرید ۰۲۰ آن پتروشیمی ۵٫۵ قسمت و بخش و همچنین پلی اتیلن های سبک فیلم دیدنی و جذاب لاله از ۱٫۷ تا ۲٫۲ قسمت و بخش رقابت داشتند. گرید ۰۱۹۰ آریاساسول هم با رقابت ۴ درصدی خریداری شد، همچنین پلی اتیلن سنگین فیلم دیدنی و جذاب ۵۱۱۰ آن مجتمع نیز به ۴ قسمت و بخش رقابت داشت.

خبرهای جدید ریز و همچنین درشت بازار پی او همچنین سی

پی او همچنین سی ها نیز همچنان به دلیل کاهش عرضه بعضی از مجتمع ها با افزایش تقاضا روبه رو بودند، آن در حالی می باشد که همچنان خریداران پی او همچنین سی آبادان در خصوص عدم تحویل بارهای خریداری شده ابراز نگرانی می کنند، البته منابع خبری نزدیک به آن شرکت از تغییرات مدیریتی در پتروشیمی آبادان خبر داده و همچنین می نامند: مدیرعامل پتروشیمی آبادان به فعالیت خود در آن شرکت پایان داده و همچنین به مجتمع کارون پیوسته می باشد.

بعضی از معامله گران می نامند: خط تولید گرید ۷۰ در پتروشیمی آبادان پیاده سازی و راه اندازی شده می باشد، ولی باید توجه داشت عرضه آنها قطره چکانی می باشد، با آن حال روز قبل پی او همچنین سی غدیر با ۳٫۸ قسمت و بخش رقابت خریداری شد. گفته می می شود خط ۵۷ متوقف شده و همچنین حجم بسیاری از گرید ۶۵ نیز صادر شده می باشد. از آن رو عرضه پالت آن مجتمع متوقف شده می باشد.

خریداران پی او همچنین سی بندرامام هم ۳٫۲ قسمت و بخش جهت خرید آن کالا رقابت کردند، پتروشیمی اروند نیز با توجه به آنکه افزایش عرضه نداد، با ۳٫۶ قسمت و بخش رقابت روبه رو شد، به آن ترتیب گریدهای متغایر و متفاوت پی او همچنین سی رقابتی بالای ۳ قسمت و بخش را در معاملات روز قبل تجربه کردند.

آن در حالی می باشد که بعضی از آگاهان بازار به ثبت سفارش های بالا جهت خرید پی او همچنین سی بندرامام اشاره کرده و همچنین می نامند: تلاش جهت انحصاری کردن پی او همچنین سی بندرامام آغاز شده می باشد. آن تیم همچنین به بازارسازی بر روی پی او همچنین سی غدیر نیز اشاره می کنند.

آن در حالی می باشد که معامله گران در بازار آزاد می نامند: بازار پی او همچنین سی همچنان به روند آرام و همچنین بی جان خود ادامه می دهد و همچنین اکثرا دستخوش بازارسازی می باشد.

جو مثبت امیرکبیر

در آن روز همچنین هیجانات ناشی از بعضی از خبرهای جدید در خصوص افزایش نرخ ها، توانسته بود جو مثبتی جهت معاملات پتروشیمی امیرکبیر ساخته یا ایجاد کند و همچنین به آن ترتیب پلی اتیلن سبک خطی ۲۰۹ و همچنین ایکس تری آن مجتمع با رقابت از سوی معامله گران خریدرای شد. «ایکس تری» ۳ هزارتن عرضه و همچنین ۵ هزارتن تقاضا داشت و همچنین با ۲٫۷ قسمت و بخش رقابت خریداری شد.

بدترین های بازار پلیمر

با آن حال روز قبل بدترین های بازار پلیمرها نیز پلی استایرن های انبساطی بانیار و همچنین تبریز بودند که خریدی برروی آنها انجام نشد، SBR های بندرامام هم همچنان با رکود شدید دست و همچنین پنجه نرم می کنند. پلی اتیلن های سنگین بادی و همچنین پلی پروپیلن های شیمیایی و همچنین نساجی هم دیروز روز خوبی نداشتند. پلی اتیلن سنگین تزریقی ۵۲۵۱۸ هم گر چه حجم خرید خوبی به ثبت رساند، ولی باید توجه داشت بدون رقابت.

پلی اتیلن های ترفتالات تندگویان هم به جز گرید ۷۳۲ و همچنین ۸۲۱ که با قابت خریداری شدند، روز خوبی نداشتند.

در همین حال بعضی از کارشناسان بازار پتروشیمی روز قبل به هیجانات ناشی از خبرهای جدید و همچنین شایعات در آن بازار اشاره کردند، آن در حالی می باشد که نوسانات مثبت نفت نیز به خوشبینی فعالان آن حوزه در خصوص افزایش نرخ ها کمک کرد. بعضی از کارشناسان آن بازار معتقدند؛ در صورتی که نفت به ثبات برسد و همچنین روند نزولی خود را ادامه ندهد، می قدرت در انتظار روزهای خوب بود.

آریاساسول و همچنین لاله به جمع پرطرفدارهای بورسی پیوستند در تاریخ ۳ February 2016 | 3:43 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

_3044

ایران با هشت بانک مدرن دنیا به مذاکره نشست

ایران با هشت بانک مدرن دنیا به مذاکره نشست هشت بانك و مؤسسه مالی خارجی ...