خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » قفل نگرانی بر بازار پتروشیمی

قفل نگرانی بر بازار پتروشیمی

قفل نگرانی بر بازار پتروشیمی

|قفل نگرانی بر بازار پتروشیمی از پتروشیمی|

قفل نگرانی بر بازار پتروشیمی

پتروتحلیل- معاملات محصولات پلیمری در هفته قبل با ۲۲ هزارتن کاهش روبه رو شد.

به نقل از «پتروتحلیل»، آن کاهش حجم معاملات در حالی رخ داد که در بازارهای جهانی نیز نرخ اتیلن با افت در محدوده ۱۰۰۰ دلار قرار گرفت و همچنین به آن ترتیب نگرانی پلی اتیلن سازها و همچنین بازیگران جدید بازار را افزایش داد. ترس از ریزش اکثرا و بیشتر نرخ ها سبب شد تا بازیگران جدید بازار عقب نشینی کرده و همچنین ترجیح دهند در انتظار اعلام نرخ های پایه در هفته جاری باشند.

بعضی از کارشناسان بازار می نامند: با عقب نشینی معامله گران از معاملات، حجم محصولات در بازار داخلی کاهش یافته می باشد.

به آن ترتیب در هفته ای که گذشت همچنین و علاوه بر افت ۲۲ هزارتنی معاملات محصولات پلیمری، شاهد افت تقاضا به مقدار و اندازه و میزان ۸۶ هزارتن نیز بودیم که رقم قابل توجهی به شمار می رود.

در هفته قبل تقاضا به ۱۷ هزار و همچنین ۹۰۰ تن و همچنین حجم معاملات به ۲۴ هزار و همچنین ۸۰۰ تن رسید.

ریزش نرخ نفت و همچنین دلار، همچنین تاثیرات و همچنین اثرات روانی توافقات هسته ای و همچنین ثبت سفارش های واردکنندگان کالا، از دلایل افت حجم معاملات در بازار پتروشیمی عنوان می می شود.

نگرانی خریداران از عدم تحویل پی او همچنین سی آبادان

از سوی دیگر حجم پی او همچنین سی انتقال یافته به سیستم مچینگ جهت معامله گران نشانه خوبی از معاملات نبود، به طوری که پیش تر معاملات پی او همچنین سی با اقتدار و قدرت و همچنین رقابت از سوی خریداران مواجه می شد و همچنین بی اعتنایی معامله گران به آن کالا در خور توجه بود.

با آن حال رقابت جهت پی او همچنین سی ۵۷ در روز سه شنبه هفته قبل ۴٫۴ قسمت و بخش و همچنین جهت گرید ۷۰ آبادان نیز ۲٫۵ قسمت و بخش رقم خورد که نسبت به هفته قبل با کاهش روبه رو بود.

البته اکثر خریداران پتروشیمی آبادان از عدم تحویل محصولات خریداری شده توسط آن مجتمع ابراز نگرانی می کنند، گر چه گفته می می شود آن پتروشیمی در هفته های اخیر متوقف بوده می باشد، ولی باید توجه داشت عرضه محصولات آن هم همچنان ادامه دارد. بعضی از خریداران پی او همچنین سی می نامند: از چهارماه اخیر به تا حال گرید ۷۰ پتروشیمی آبادان به آنها تحویل داده نشده می باشد. بعضی از منابع خبری نزدیک به پتروشیمی آبادان می نامند: احتمالا تولید درپتروشیمی آبادان هفته قبل آغاز شده می باشد.

با آن حال خریداران می نامند: آن مجتمع از ۳۱ شهریور تا ۲۷ مهرماه، محصولات خود را به فروش رسانده ولی باید توجه داشت هنوز باری به آنها تحویل نداده می باشد.

در همین حال همچنین و علاوه بر پی او همچنین سی ها که روز خوبی نداشتند، وارد شدن محصولات آف گرید نیز به سیستم مچینگ نشان از نگرانی خریداران در خصوص ریزش نرخ ها دارد. گر چه هنوز بعضی از کدهای معاف از مالیات همچنان در بازار پتروشیمی فعال می باشد، ولی باید توجه داشت معامله گران در بازار پتروشیمی به ضررهای خریداران اشاره می کنند و همچنین می نامند: مقدار و اندازه و میزان ضررها با توجه به افت نرخ ها در بازار پتروشیمی افزایش یافته، آن در حالی می باشد که خرید بعضی از محصولات نیز در حال حاضر جهت دارندگان کدهای معاف از مالیات نیز به صرفه نیست.

بهترین های بازار پتروشیمی

با آن حال در هفته قبل پلی اتیلن های سبک فیلم دیدنی و جذاب ۰۰۷۵ و همچنین ۰۲۰ بندرامام با رقابت از سوی معامله گران خریداری شد. گرید ۰۱۹۰ آریاساسول هم در دو مرحله مورد رقابت قرار گرفت.

به آن ترتیب در صدر بهترین های بازار پتروشیمی در روز سه شنبه هفته قبل ۰۰۷۵، ۰۲۰ بندرامام قرار داشتند. پلی اتیلن سبک خطی ۲۰۹ شازند نیز با ۰/۳ قسمت و بخش رقابت به دلیل عرضه کم و همچنین ۲ هفته غیبت روبه رو بود.

پلی اتیلن های سبک امیرکبیر گرید ۲۴۲۰ D,H نیز بالای ۳ قسمت و بخش رقابت را تجربه کردند.

محصولات آف گریدی نیز که با رقابت خریداران مواجه شدند، پلی اتیلن سنگین BL3 به مقدار و اندازه و میزان ۴ قسمت و بخش و همچنین «ایکس فایو» آف درجه ۲ مارون به مقدار و اندازه و میزان ۸ قسمت و بخش بود. همواره جهت ایکس فایو به مقدار و اندازه و میزان ۱۰ قسمت و بخش در هفته های قبل رقابت می شد و همچنین تقاضای آن هم دائما ۲ برابر عرضه بود.

«ایکس فایو» آف درجه ۳ مارون هم با ۱۰ قسمت و بخش رقابت خریداری شد.

در همین حال CRP100 مارون نیز به دلیل عدم تولید آن محصول در پتروشیمی جم با رقابت از سوی معامله گران خریداری شد.

ریزش نرخ پلی استایرن ها

در همین حال در هفته ای که گذشت نرخ پلی استایرن های معمولی و همچنین مقاوم با ریزش روبه رو شد، به طوری که پلی استایرن معمولی با ۰٫۵ قسمت و بخش رقابت و همچنین مقاوم هم با ۶٫۷ قسمت و بخش رقابت خریداری شدند. هفته قبل رقابت جهت خرید پلی استایرن مقاوم ۳۲ قسمت و بخش بود.

به گفته معامله گران ثبت سفارش کالاهای وارداتی، کاهش مصرف پلی استایرن ها و همچنین همچنین تولید محب پلیمر از دلایلی می باشد که سبب ریزش نرخ پلی استایرن ها در بازار و همچنین بورس شده می باشد. در بازار داخلی نیز نرخ پلی استایرن ها بعد از یک دوره افزایش، با کاهش روبه رو شد.

قفل نگرانی بر بازار پتروشیمی در تاریخ ۲۳ January 2016 | 4:24 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

طبقه‌بندی مشاغل چیست و همچنین چه سودی جهت کارگر دارد؟

طبقه‌بندی مشاغل چیست و همچنین چه سودی جهت کارگر دارد؟ |طبقه‌بندی مشاغل چیست و همچنین ...