خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » «بندرامام» حجم معاملات را افزایش داد

«بندرامام» حجم معاملات را افزایش داد

«بندرامام» حجم معاملات را افزایش داد

|«بندرامام» حجم معاملات را افزایش داد از پتروشیمی|

«بندرامام» حجم معاملات را افزایش داد

پتروتحلیل- در هفته ای که گذشت حجم عرضه محصولات پلیمری ۲۴ هزارتن نسبت به هفته ماقبل آن هم رشد داشت.

به به گفته «پتروتحلیل»، به آن ترتیب حجم معاملات نیز ۹ هزارتن و همچنین حجم تقاضا ۳ هزارتن افزایش را نشان داد.

پتروشیمی های امیرکبیر، بندرامام و همچنین پلی پروپیلن سازها در هفته ای که گذشت عرضه محصولات خود را افزایش دادند. بعضی از کارشناسان بازار معتقدند؛ کاهش حجم صادرات آن مجتمع ها به دلیل تعطیلات سال شمسی نوی میلادی از دلایل عمده افزایش حجم عرضه ها در بازار داخل بوده می باشد. به آن ترتیب افزایش عرضه کالاهای تاثیرگذار مخصوصا عرضه های بندرامام در بازار در افزایش حجم معاملات به روش مستقیم دخیل بوده می باشد.

در همین حال هفته قبل همچنان محصولات پلی اتیلن سبک فیلم دیدنی و جذاب (H) هاش، پلی اتیلن های سنگین، پلی پروپیلن ها مورد توجه خریداران قرار داشتند.

آن در حالی می باشد که بعضی از کارشناسان بازار معتقدند؛ سخت گیری های اعمال شده از سوی بعضی از شرکت های پتروشیمی در برخورد با کدهای معاف از مالیات افزایش یافته و همچنین از آن رو داندگان کدهای معاف از مالیات در هفته قبل تلاش کردند تا محصولات بیشتری خریداری کنند. تعداد بسیاری از شرکت های پتروشیمی جهت خرید دارندگان کدهای معاف از مالیات قوانینی وضع کرده اند و همچنین از آن رو نگرانی آن اشخاص جهت خرید در هفته های آتی افزایش یافته می باشد.

آن در حالی می باشد که هفته قبل پتروشیمی امیرکبیر نیز قوانینی جدید و تو و تازه جهت دارندگان کدهای معاف از مالیات وضع کرد. مشخص کردن باربری خریداران کدهای معاف از مالیات توسط شرکت پتروشیمی امیرکبیر سبب شد تا در هفته قبل حجم معامله پلی اتیلن سبک خطی ۲۰۹ آن مجتمع به ۲ هزارتن کاهش یابد، در هفته قبل حجم معامله آن کالا ۴ هزارتن رقم خورده بود.

بعضی از کارشناسان بازار معتقدند؛ مقابله با کدهای معاف از مالیات توسط شرکت های پتروشیمی گر چه حجم معامله محصولات را کاهش خواهد داد، ولی باید توجه داشت مطمنئا از سرازیر شدن رانت به جیب بعضی افرادی که از موقعیت های خود سوءاستفاده می کنند، جلوگیری می کند.

اکثر فعالان آن حوزه معتقدند؛ مشخص کردن باربری از سوی تمامی شرکت های پتروشیمی جهت دارندگان کدهای معاف از مالیات ضروری می باشد، آن در حالی می باشد که اکثر فعالان آن حوزه در انتظار اعمال آن قانون توسط شرکت پتروشیمی بندرامام خواهند بود و همچنین می نامند: آن شرکت حجم بسیاری از عرضه ها را دارد و همچنین ضروری می باشد که جهت مقابله با کدهای معاف از مالیات حتما باربری شرکت ها را به دست بگیرد.

آن در حالی می باشد که در هفته قبل سهم بسیاری از افزایش عرضه ها متعلق به پتروشیمی بندرامام بود و همچنین حجم عرضه پلی اتیلن سبک فیلم دیدنی و جذاب ۰۰۷۵ توسط سه فرد یا شخص و همچنین ۱۵۰۰ تن از حجم عرضه پلی اتیلن سنگین ۰۰۳۵ توسط یک فرد یا شخص خریداری شد. به آن ترتیب به نظر می رسد سخت گیری آن پتروشیمی در خصوص دارندگان کدهای معاف از مالیات ضروری می باشد.

البته تعدادی از کارشناسان بازار نیز افزایش حجم معاملات را به کمبود بعضی از محصولات در بازار داخل مرتبط دانسته و همچنین می نامند: ریزش نرخ محصولات در هفته های اخیر از دلایل کاهش حجم معاملات و همچنین در پس نتیجه آن می شود که کمبود محصولات در بازار داخل بوده می باشد.

در همین حال در هفته ای که گذشت قسمت و بخش رقابت جهت پی او همچنین سی کاهش یافته بود، به طوری که جهت پی او همچنین سی غدیر ۴۰ تومان نسبت به هفته قبل کمتر رقابت شد، پی او همچنین سی بندرامام نیز با توجه به عرضه سلف آن هم با نرخ پایه مورد معامله قرار گرفت. عرضه پتروشیمی اروند نیز همچنان اندک می باشد و همچنین از آن رو سبب رقابت خریداران می می شود، آن در حالی می باشد که افزایش عرضه می توانسته بود حجم خرید پی او همچنین سی اروند را افزایش داده و همچنین از آن رو نقدینگی بیشتری جهت آن شرکت به ارمغان بیاورد، ولی باید توجه داشت پتروشیمی اروند ترجیح داد تا ۹۹۰ تن از محصول خود را با رقابت ۱۵ تومانی به فروش برساند، حال در صورتی که ۱۰۰۰ تن افزایش عرضه می داد و همچنین با نرخ پایه محصول خود را به فروش می رساند می توانسته بود حجم نقدینگی خود را تا حد چشمگیری افزایش دهد.

از سوی دیگر در هفته قبل پتروشیمی تبریز نیز توانسبت پلی استایرن مقاوم و همچنین معمولی خود را همچنان با رقابت به فروش برساند، البته رقابت پلی استایرن مقاوم اندکی نسبت به هفته قبل کاهش و همچنین رقابت پلی استایرن معمولی افزایش یافته بود.

در همین حال EPS های پتروشیمی تبریز نیز بعد از مدت ها غیبت بالاخره عرضه شدند. بعضی از معامله گران می نامند: به تا حال پتروشیمی تبریز اقدام به فروش EPS ها در بازار داخل می کرد، بعضی دیگر نیز به محصولات مشابه وارداتی آن کالاها اشاره کرده و همچنین می نامند: نرخ آن کالاها از تبریز پایین تر می باشد و همچنین از آن رو خرید آنها به صرفه تر می باشد. در همین حال EPS عرضه شده توسط تبریز در هفته قبل با ۵ تا ۶ قسمت و بخش رقابت خریداری شد.

البته بعضی از آگاهان بازار به بازی جدید پتروشیمی تبریز جهت افزایش نرخ پلی استایرنها اشاره می کنند و همچنین می نامند: پتروشیمی تبریز هر بار جهت خرید پلی استایرن ها سفارش ۱۰ تنی با نرخ خیلی زیاد بالار ثبت می کند و همچنین آن نرخ را ملاک فروش در بازار داخل قرار می دهد، به آن ترتیب می تواند با نرخ بالا محصولات خود را به فروش برساند. آن تیم معتقدند؛ اختلاف نرخ ها در کف و همچنین سقف ثبت شده جهت خرید محصولات پلی استایرن می تواند آن موضوع را به راحتی اثبات کند.

با آن حال بعضی از کارشناسان بازار پتروشیمی احتمال می دهند در هفته جاری نرخ بعضی از محصولات پتروشیمی پتروشیمی با افت و همچنین بعضی دیگر نیز با افزایش روبه رو می شود.

«بندرامام» حجم معاملات را افزایش داد در تاریخ ۹ January 2016 | 3:55 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

طبقه‌بندی مشاغل چیست و همچنین چه سودی جهت کارگر دارد؟

طبقه‌بندی مشاغل چیست و همچنین چه سودی جهت کارگر دارد؟ |طبقه‌بندی مشاغل چیست و همچنین ...