خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » پلی پروپیلن سازها در غیبت پلی استایرن ها جولان دادند

پلی پروپیلن سازها در غیبت پلی استایرن ها جولان دادند

پلی پروپیلن سازها در غیبت پلی استایرن ها جولان دادند

|پلی پروپیلن سازها در غیبت پلی استایرن ها جولان دادند از پتروشیمی|

پلی پروپیلن سازها در غیبت پلی استایرن ها جولان دادند

پتروتحلیل-در معاملات محصولات پتروشیمی همچنان پلی پروپیلن ها، پلی اتیلن های سبک فیلم دیدنی و جذاب و همچنین پلی استایرن های تبریز مورد توجه بازاریان قرار دارند که در هفته جاری غیبت تبریز سبب شد تا بازار پلی پروپیلن ها داغ می شود.

به به گفته «پتروتحلیل»، روز قبل پلی پروپیلن ها در صدر محصولات پر اقبال رینگ پتروشیمی قرار داشتند و همچنین به آن ترتیب تقاضا جهت خرید پلی پروپیلن های نساجی در خور توجه بود.

اعلام افزایش نرخ پایه پلی پروپیلن ها در هفته جاری و همچنین همچنین غیبت پلی استایرن های تبریز سبب شد تا خریداران بر معاملات پلی پروپیلن ها که باره افزایش نرخ آنها نیز فراهم شده بود، متمرکز شوند. از آن رو بازاریان روز قبل نرخ پلی پروپیلن ها را تامرز ۳ هزار و همچنین ۴۵۰ تومان نیز افزایش دادند تا جای خالی پلی استایرن های تبریز را به هر ترتیبی که شده،پر کنند.

سجاد جلیلی، مدیرکالایی کارگزاری آگاه در آن باره به روزنامه نویس و خبرنگار «پتروتحلیل» گفت: عرضه پلی پروپیلن های مارون افزایش یافته می باشد و همچنین از آن رو بازار به سمت تعادل در حرکت می باشد و همچنین به احتمال زیاد نرخ ها دوباره به مرز ۳ هزار و همچنین ۹۰۰ تومان باز خواهد گشت.

آن در حالی می باشد که روز قبل عرضه پلی پروپیلن نساجی Z۳۰s مارون که ۱۹۸۰ تن بود، بیش از ۳ هزارتن تقاضا داشت، نرخ پایه آن کالا ۳ هزار و همچنین ۳۹۶ تومان بود و همچنین معامله گران میانگین نرخ ۳ هزار و همچنین ۵۲۹ تومان را جهت خرید آن کالا ثبت کردند.

همچنین پلی پروپیلن نساجیJ  ۵۵۰ پلی پروپیلن جم نیز که به مقدار و اندازه و میزان ۷۷۰ تن عرضه شده بود با ۱۷۸۲ تومان تقاضا روبه رو شد. نرخ پایه آن کالا ۳ هزار و همچنین ۳۹۶ تومان و همچنین میانگین نرخ ثبت شده جهت خرید آن هم ۳ هزارو ۵۷۱ تومان بود. در همین حال عرضه ۶۰۰ تنی پلی پروپیلنR  ۵۵۲ نساجی شازند نیز بیش از ۲ هزارتن تقاضا داشت. نرخ پایه آن کالا ۳هزار و همچنین ۳۹۶ تومان بود و همچنین مصرف کنندگان میانگین نرخ ۳هزار و۶۱۴ تومان را جهت خرید آن کالا ثبت کردند.

پلی پروپیلن نساجی RG1102XL رجال و همچنین پلی پروپیلن نساجی PYI250 پلی نار و همچنین پلی پروپیلن RP270G شازند، پلی پروپیلن شیمیایی RP340Rو پلی پروپیلن شیمیایی EP440L پلی پروپیلن جم هم از کالاهای پراستقبال روز قبل بودند.

البته امروز هم نرخ پلی پروپیلن ها در بازار آزاد تا مرز ۳ هزار و همچنین ۴۰۰ تومان بالا رفت، گر چه عرضه های پلی پروپیلن به گفته بسیاری از معامله گران در بورس کالا در حد مستلزم و نیاز بازار می باشد، ولی باید توجه داشت عدم بارگیری آن محصولات و همچنین همچنین عدم افزایش عرضه از سوی تولیدکننده در روز دوشنبه از دلایل رشد نرخ در بازار آزاد عنوان می می شود.

در همین حال مدیرکالایی کارگزاری آگاه معتقد می باشد؛ اختلاف نرخ پلی استایرن ها در بورس و همچنین بازار افزایش یافته می باشد، ولی باید توجه داشت در صورتی که عرضه های تبریز افزایش یابد، معامله گران با شکست قیمتی روبه رو خواهند شد. به گفته او همچنین در صورتی که عرضه های هفته جاری انجام می شد با توجه به آنکه سقف نرخ به۱۰ درصدی بازگشته بود، نرخ پلی استایرن ها می شکست. ولی باید توجه داشت در حال حاضر نیز نرخ پلی استایرن ها در بازار آزاد با کاهش روبه رو شده و همچنین احتمالا با عرضه های زیاد تبریز با توجه به آنکه مشکل خوراک آنها نیز تا حدودی حل شده، بایستی و حتما در انتظار افت نرخ ها در بازار باشیم.

البته پلی اتیلن سنگین دورانی ۳۸۴۰ تبریز هم روز قبل مورد توجه بازار بود، به طوری که عرضه ۱۲۰ تنی آن هم ۱۴۹۰ تن تقاضا داشت، نرخ پایه آن هم ۳ هزار و همچنین ۸۲۴ تومان بود و همچنین معامله گران سقف نرخ یعنی ۴ هزار و همچنین ۲۰۶ تومان را جهت خریداین کالا ثبت کردند.

با آن حال در معاملات روز قبل همچنین و علاوه بر پلی پروپیلن ها، پلی اتیلن های سبک فیلم دیدنی و جذاب نیز مورد توجه قرار داشتند که البته عرضه های بسیاری در بازار دارند و همچنین نرخ آنها نیز کاملا مشخص می باشد، البته پتروشیمی بندرامام بیش از مجتمع های دیگر مورد توجه خریداران قرار دارد.

همچنین در حال حاضر «پت» ۸۲۱ نیز در محصولات پلی اتیلن ترفتالات مورد اقبال قرار دارد و همچنین به آن ترتیب به دلیل ضعف بارگیری از جذابیت خرید برخوردار می باشد. بعضی از آگاهان بازار مشکل تولید در فاز یک پتروشیمی تندگویان را از دلایل ضعف بارگیری آن کالا عنوان می کنند. آن در حالی می باشد که نرخ آن کالا در بورس و همچنین بازار نیز دچار اختلاف شده می باشد و همچنین از آن رو جهت خریداران در شرایط بی رمقی بازار دوست داشتنی و جذاب شده اند.

با آن حال گریدهای دیگر مانند ۷۸۱ و همچنین ۸۲۵ در حال حاضر مورد استقبال قرار نمی گیرند و همچنین وارد سیستم مچینگ می شوند.

در همین حال روز قبل امیرکبیر هم نرخ پلی اتیلن سبک خطی ۲۰۹ خود را ۲۰ تومان کاهش داد و همچنین به آن ترتیب مورد توجه معامله گران قرار گرفت. به آن ترتیب عرضه ۳ هزارتنی آن کالا دوبرابر تقاضا داشت، نرخ پایه آن هم ۴ هزار و همچنین ۱۰ تومان بود که پتروشیمی امیرکبیر با نرخ ۳ هزار و همچنین ۹۹۰ تومان آن کالا را عرضه کرد، به آن ترتیب بیشترین نرخ جهت خرید آن کالا ۴ هزار و همچنین ۲۵ تومان ثبت شد.

پلی پروپیلن سازها در غیبت پلی استایرن ها جولان دادند در تاریخ ۱۸ November 2015 | 2:50 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در منطقه‌ویژه ماهشهر طی یکماه قبل

اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در منطقه‌ویژه ماهشهر طی یکماه قبل |اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در ...