خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » پتروشیمی ها زیر سایه کدهای معاف از مالیات

پتروشیمی ها زیر سایه کدهای معاف از مالیات

پتروشیمی ها زیر سایه کدهای معاف از مالیات

|پتروشیمی ها زیر سایه کدهای معاف از مالیات از پتروشیمی|

پتروشیمی ها زیر سایه کدهای معاف از مالیات

پتروتحلیل-روز قبل بازار محصولات پتروشیمی با توجه به اعلام نرخ های پایه در روز دوشنبه با جنب و همچنین جوش بیشتری نسبت به روزهای قبل برخوردار بود.

به به گفته «پتروتحلیل»، گر چه بازار محصولات پتروشیمی همچنان زیر سایه دارندگان کدهای معاف از مالیات قرار دارد، ولی باید توجه داشت امروز افت و همچنین خیز نرخ محصولات پلیمری متاثر از خبرهایی در خصوص اعلام عرضه ها و همچنین همچنین اطلاعاتی در مورد نرخ های پایه نشان داد که بازار محصولات پتروشیمی بیش از دائما تحت تاثیر هیجانات قرار دارد.

آن در حالی می باشد که به گفته آن تیم نرخ دلار نیز در محدوده ۳ هزار و همچنین ۵۰۰ تومان در نظر گرفته شده می باشد و همچنین از آن رو بعضی از محصولات با افت و همچنین بعضی دیگر نیز با افزایش روبه رو خواهند شد، البته بعضی از فعالان آن حوزه معتقدند؛ با توجه به رشد نرخ دلار احتمال کاهش زیاد نرخ ها کمتر می باشد.

با آن حال روز قبل در بازار محصولات پلیمری پلی اتیلن های سبک فیلم دیدنی و جذاب، سنگین بادی و همچنین تزریقی، پلی پروپیلن ها و همچنین ایکس تری با افزایش نرخ و همچنین پلی اتیلن های سبک و همچنین سبک خطی، ایکس فایو و همچنین پت ۸۲۱ با افت نرخ روبه رو شدند.

البته همچنان پلی استایرن های تبریز و همچنین پت های تندگویان و همچنین کم و همچنین بیش پلی پروپیلن ها با بازارسازی دست به گریبان خواهند بود، به طوری که هنوز نرخ پلی استایرن مقاوم در محدوده ۶ هزار و همچنین ۱۵۰ تومان در بازار آزاد اعلام می می شود، پلی استایرن معمولی هم امروز ۵ هزار و همچنین ۸۰ تومان توسط معامله گران پیشنهاد شد. نرخ پلی پروپیلن ها هم امروز تا مرز ۴ هزار و همچنین ۲۴۵ تومان بالا رفت، بعضی از معامله گران می نامند: شنیده هایی در خصوص کاهش عرضه آن کالاها توانسته بود بازار را ملتهب کند، البته نرخ آن کالاها به مرز ۴ هزار و همچنین ۲۰۰ تومان بازگشت، ولی باید توجه داشت آن نرخ ۱۷۰ تومان گران تر از روز قبلبود و همچنین آن موضوع نشان می دهد که بعضی از معامله گران بازار را جهت خریدهای آن هفته آماده می کنند.

گرچه بعضی از فعالان بازار معتقدند؛ اعمال سقف ۱۰ درصدی جهت پلی استایرن ها و همچنین محدودیت تناژ ورودی جهت خرید آن کالاها می تواند از جمع کردن آنها توسط بعضی از معامله گران جلوگیری کند، ولی باید توجه داشت در حال حاضر بازار آن کالا انحصاری شده می باشد و همچنین خریداران حاضر به عقب نشینی در آن بازار نیستند و همچنین به نظر می رسد تنها افزایش عرضه از سوی پتروشیمی تبریز بتواند معظلات و مسائل و مشکلات بازار آن کالاها را مرتفع کند.

با آن حال هنوز تعداد بسیاری از فعالان آن حوزه به خریدهای دارندگان کدهای معاف از مالیات اشاره می کنند و همچنین می نامند: بعضی از محصولات را می قدرت زیر نرخ بورس در بازار آزاد خریداری کرد. گر چه تعدادی از پتروشیمی ها نیز در هفته های اخیر کدهای معاف از مالیات را پی گیری می کنند، ولی باید توجه داشت بعضی از فعالان بازار می نامند: تعدادی از دارندگان کدهای معاملاتی محصولات خریداری شده را به مقصد منطقه ها و مناطق ویژه حمل کرده و همچنین سپس راهی بازارهای داخلی می کنند.

رسول پناهی، مدیرعامل شرکت شبنم پلاستیک در آن باره به روزنامه نویس و خبرنگار «پتروتحلیل» گفت: قبلا از تمامی خریداران مالیات اخذ می شد و همچنین سپس با توجه به مدارک اشخاص، مالیات اخذ شده به آنها بازگردانده می شد، آن موضوع گر چه اندکی زمان بر می باشد، ولی باید توجه داشت از ساخته یا ایجاد رانت در بازار پتروشیمی جلوگیری می کند.

او همچنین همچنینی به کدهای معاف از مالیات اشاره کرده و همچنین می گوید: دارندگان کدهای معاف از مالیات، شگردهای بسیاری جهت لو نرفتن کدهای خود دارند و همچنین به آن ترتیب به هیچ وجه کدها را در اختیار خریداران دیگر قرار نمی دهند.

به گفته پناهی برخورد با دارندگان کدهای معاف از مالیات ضروری می باشد؛ چرا که در حال حاضر بازار پتروشیمی را با تنش قیمتی روبه رو کرده اند. از سوی دیگر تعدادی از اشخاص سودجو نیز با توجه به رانت موجود در آن بازار در فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن تهیه کدهای معاف از مالیات و همچنین خرید محصولات پتروشیمی خواهند بود و همچنین از آن رو احتمال افزایش آن کدها در بازار پتروشیمی وجود دارد و همچنین به آن ترتیب نگرانی مصرف کنندگان نیز افزایش یافته می باشد.

مشکل نقدینگی در بازار پی او همچنین سی در پیش می باشد

ولی باید توجه داشت در بازار پی او همچنین سی، به گفته کارشناسان آن بازار خرید و همچنین فروش خیلی زیاد کاهش یافته می باشد و همچنین مشکل نقدینگی نیز در بهمن و همچنین اسفند پیش می باشد. جواد ایرانی، کارشناس بازار پی او همچنین سی معتقد می باشد؛ در بازارجهانی، افزایش نرخ دیدن نمی می شود و همچنین در بازار داخل نیز با کاهش مشتریان روبه رو هستیم. از سوی دیگر به نظر می رسد با توجه به افت ۲۵ دلاری نرخ پی او همچنین سی طی دو هفته اخیر در منطقه جی سی سی، نرخ های جدید نیز روندی کاهشی داشته باشند، البته نرخ دلار با افزایش روبه رو شده می باشد، ولی باید توجه داشت به نظر نمی رسد بتواند روند کاهشی آن بازار را تغییر دهد.

به گفته ایرانی، در صورتی که نرخ های پایه روندی کاهشی داشته باشند، بایستی و حتما در انتظار افزایش رکود و همچنین ضعف معاملات در بازار پی او همچنین سی باشیم. آن در حالی می باشد که از روز شنبه نیز نرخ پی او همچنین سی در بازار داخل با افت همراه شد. همچنان خبرهای جدید تغییر خط تولید گرید ۶۵ پتروشیمی بندرامام با گرید ۷۰، یکی از دلایل افت نرخ ۷۰ بود.

آن در حالی می باشد که نرخ های پی او همچنین سی در آسیای جنوب شرقی، کره، تایوان جهت ماه دسامبر نیز تغییر نکرده و همچنین در محدوده ۸۰۰ تا ۸۳۰ دلار در هر تن عنوان می می شود و همچنین احتمالا نرخ پی او همچنین سی در ماه ژانویه با تغییر در آن منطقه ها و مناطق روبه رو می شود.

پتروشیمی ها زیر سایه کدهای معاف از مالیات در تاریخ ۱۶ November 2015 | 9:01 am نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

خدمت ادامه دارد

خدمت ادامه دارد |خدمت ادامه دارد از پتروشیمی| عـصــر جـنــوب| ikiair.ir: هیات مدیره شرکت پتروشمی امیر ...