خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » تلاش بی پس نتیجه آن می شود که جهت مقابله با کدهای معاف از مالیات

تلاش بی پس نتیجه آن می شود که جهت مقابله با کدهای معاف از مالیات

تلاش بی پس نتیجه آن می شود که جهت مقابله با کدهای معاف از مالیات

|تلاش بی پس نتیجه آن می شود که جهت مقابله با کدهای معاف از مالیات از پتروشیمی|

تلاش بی پس نتیجه آن می شود که جهت مقابله با کدهای معاف از مالیات

پتروتحلیل- نرخ پلی استایرن ها در بازار داخل همچنان به روند صعودی خود ادامه می دهد، به طوری که در آخرین روز هفته قبل در بازار داخل پلی استایرن مقاوم ۶ هزار و همچنین ۸۹۰ تومان و همچنین پلی استایرن معمولی ۵ هزار و همچنین ۲۰۰ تومان در هر کیلو توسط معامله گران پیشنهاد شد.

به به گفته «پتروتحلیل»، آن در حالی می باشد که پتروشیمی تبریز در آخرین روز هفته قبل توانسته بود ۱۰۰۸ تن استایرن مونومر با سقف نرخ از بورس خریداری کند، از آن رو بعضی از کارشناسان بازار احتمال می دهند در هفته جاری نرخ پلی استایرن با توجه به افزایش تولید در پتروشیمی تبریز با افت در بازار داخل روبه رو می شود.

میثم باقری، مدرس دانشگاه علامه طباطبایی و همچنین مشاور بورس کالا و همچنین انرژی کارگزاری بانک مسکن در آن باره به «پتروتحلیل»، گفت: احتمالا با افزایش تولید پلی استایرن در پتروشیمی تبریز روبه رو شویم، از آن رو به خریداران توصیه می کنیم در آن هفته با دقت بیشتری اقدام به خرید کنند و همچنین اسیر نوسان گیری واسطه ها نشوند.

در همین حال در هفته ای گذشت رقابت جهت خرید جوش شیرین با کاهش نسبت به هفته ماقبل آن هم روبه رو شد، به طوری که میانگین نرخ ثبت شده در روز چهارشنبه جهت خرید جوش شیرین ۱۴۳۰ تومان و همچنین در هفته ماقبل آن هم ۱۴۵۰ تومان بود.

از سوی دیگر در هفته قبل مونو اتیلن گلایکول شازند با سقف نرخ خریداری شد، ولی باید توجه داشت مونواتیلن گلایکول مارون با رقابت قیمتی روبه رو شد. به گفته معامله گران کاهش عرضه مونواتیلن گلایکول شازند از ۱۵۰۰ به ۵۰۰ تن در هفته قبل یکی از دلایل توجه معامله گران به آن کالا بوده می باشد.

با آن حال دی اتیلن گلایکول در هفته قبل با نرخ پایه توسط کارگزاران خریداراری شد. بعضی از کارشناسان بازار پتروشیمی معتقدند؛ اوضاع جوی هوا به معاملات مونواتیلن گلایکول در بازار داخل کمک کرده می باشد. آن در حالی می باشد که بازار جهانی مونواتیلن گلایکول نیز با افزایش ۱٫۵ درصدی نرخ روبه رو بوده می باشد.

در انتظار تغییرات جهانی

ولی باید توجه داشت در بازار محصولات پلیمری در هفته پیش، همچنان عده بسیاری از فعالان آن بازار از خریدهای بالای کدهای معاف از مالیات گله دارند و همچنین در آن خصوص ابراز نگرانی می کنند و همچنین می نامند: دارندگان کدهای معاف از مالیات، محصولات خریداری شده را به بازار داخل روانه می کنند و همچنین از آن رو سبب تنش قیمتی در بازار می شوند. گر چه در ماههای قبل تلاش های بسیاری جهت مقابله با وارد شدن محصولات پتروشیمی خریداری شده بدون مالیات به بازار داخل انجام شد، ولی باید توجه داشت هنوز ردپای آن کدها در بازار داخل وجود دارد.

با آن حال در معاملات روز سه شنبه پلی استایرن ها همچنان در کانون توجه قرار داشتند، به طوری که پلی استایرن مقاوم ۴۳ تا ۵۰ قسمت و بخش و همچنین پلی استایرن معمولی ۲۰ تا ۲۲ قسمت و بخش نرخ خورد.

در همین حال اکثر پی او همچنین سی ها نیز با سقف نرخ خریداری شدند. البته  همچنان خبرهایی در خصوص تغییر خط گرید ۶۵ پتروشیمی بندرامام و همچنین غدیر نیز در بازار وجود دارد. گفته می می شود آن خبرها به ترغیب معامله گران جهت خرید پی او همچنین سی در آن روز کمک کرده می باشد.

البته در هفته قبل بالاخره پلی اتیلن های ترفتالات که بعد از یک ماه التهاب، بالاخره به روال عادی خود بازگشتند. در هفته های قبل آن کالاها با سقف نرخ از سوی معامله گران خریداری می شدند. بعضی از کارشناسان بازار معتقدند؛ در حال حاضر نوسان گیری در بازار پتروشیمی افزایش یافته و همچنین اکثر نوسان گیران هر بار برروی یک کالا بازارسازی می کنند.

به آن ترتیب روز سه شنبه پلی اتیلن های سبک فیلم دیدنی و جذاب بندرامام نیز به دلیل مصرف بالا و همچنین کیفیت مطلوب با رقابت از سوی معامله گران روبه رو شدند،ولی باید توجه داشت پلی اتیلن های سنگین فیلم دیدنی و جذاب شرکت های دیگر با نرخ پایه مورد معامله قرار گرفتند.

پلی اتیلن های سنگین تزریقی هم بازار آرامی داشت و همچنین با نرخ پایه توسط معامله گران خریداری شد، در همین حال پلی پروپیلن ها با MFI بالا در آن روز با میانگین نرخ ۴ قسمت و بخش خریداری شدند. همچنین پلی اتیلن های ترفتالات نساجی هم شرایط آرامی را سپری کردند. ۳۸۴۰ با رقابت محدود ۱٫۵ درصدی مورد معامله قرار گرفت.

در همین حال «ایکس تری» شازند هم بازاری متعادل داشت. اکثر کارشناسان بازار پتروشیمی معتقدند؛ بازار پلیمرها با ثبات در هفته های اخیر روبه رو بوده و همچنین اکثرا نیز نوسان گیران با تغییر شرایط محصولات و همچنین بازارسازی بر آنها تلاش کردند تا شرایط را جهت نوسان گیری مهیا کنند. با آن حال معامله گران در آن بازار منتظر تغییرات بازارهای جهانی خواهند بود.

تلاش بی پس نتیجه آن می شود که جهت مقابله با کدهای معاف از مالیات در تاریخ ۷ November 2015 | 9:13 am نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

طبقه‌بندی مشاغل چیست و همچنین چه سودی جهت کارگر دارد؟

طبقه‌بندی مشاغل چیست و همچنین چه سودی جهت کارگر دارد؟ |طبقه‌بندی مشاغل چیست و همچنین ...