خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » میدان فعالیت کدهای معاف از مالیات تنگ تر شد

میدان فعالیت کدهای معاف از مالیات تنگ تر شد

میدان فعالیت کدهای معاف از مالیات تنگ تر شد

|میدان فعالیت کدهای معاف از مالیات تنگ تر شد از پتروشیمی|

میدان فعالیت کدهای معاف از مالیات تنگ تر شد

پتروتحلیل- معاملات محصولات پلیمری هفته قبل صحنه رقابت کدهای معاف از مالیات و همچنین سایر کدهای موجود در بازار بود.

به به گفته «پتروتحلیل»، با تنگ تر شدن میدان فعالیت کدهای معاف از مالیات اکثر دارندگان آن کدها تلاش کردند تا خریدهای خود را با نرخ های مناسب انجام دهند.

آن در حالی می باشد که نامه شرکت ملی صنایع پتروشیمی مبنی بر گرفتن مالیات بر ارزش افزوده از دارندگان کدهای معاف از مالیات در هفته قبل، سبب شد تا بعضی از مجتمع های پتروشیمی مانند امیرکبیر و همچنین آریاساسول نیز اقدام به گرفتن مالیات بر ارزش افزوده کنند و همچنین به آن ترتیب میدان فعالیت کدهای معاف از مالیات تنگ تر شد.

البته همچنان بعضی از مجتمع ها در مقابل کدهای معاف از مالیات واکنش ویژه ای نشان نمی دهند و همچنین از آن رو هفته قبل هم خرید برروی کالاهای پتروشیمی بندرامام، جم و همچنین لاله با التهاب بیشتری انجام شد.

آن در حالی می باشد که رقابتی ناسالم بین شرکت های پتروشیمی واقع در منطقه ها و مناطق آزاد و همچنین منطقه ها و مناطق دیگر شکل گرفته، به طوری که شرکت های پتروشیمی واقع در منطقه ها و مناطق آزاد محصولات خود را با رقابت و همچنین التهاب بیشتری به فروش می رسانند، ولی باید توجه داشت آنهایی که در منطقه ها و مناطق دیگر قرار دارند به نظاره گر آن بازار بدل شده اند که محصولاتشان با نرخ های پایه و همچنین بعضا وارد سیستم مچینگ می می شود.

به آن ترتیب هفته قبل خریدهای سنگین روی محصولات پتروشیمی بندرامام، جم و همچنین لاله انجام شد، به طوری که گرید ۵۲۵۱۸ جم توسط دو فرد یا شخص خریداری شد، گرید ۰۰۷۵ بندرامام با سقف نرخ و همچنین تسهیم به نسبت روبه رو شد و همچنین همچنین گرید ۰۲۰ نیز سقف خورد.

به گفته منابع خبری، در حال حاضر در بازار غیررسمی حراج کدهای معاف از مالیات در حال انجام می باشد، آن در حالی می باشد که حاشیه سود آن تیم در حال تقلیل می باشد و همچنین اکثرا قادر به رقابت در نرخ های بالا نیستند.

همچنین نقطه قابل توجه معاملات محصولات پلیمری هفته قبل آن بود که رقابت خریداران در بورس کالا و همچنین افزایش نرخ ها بر تابلوی بورس بر بازار آزاد تاثیری نداشت و همچنین نرخ ها را در بازار آزاد را تغییر نداد، از آن رو بعضی از محصولات با نرخ هایی ارزان تر در بازار آزاد قابل خریداری بودند، به طوری که بعضی از کارگزاران به خریداران خود پیشنهاد می دادند تا محصولات مورد مستلزم و نیاز خود را با نرخ هایی پایین تر از بازار آزاد تهیه کنند. آن موضوع هم یکی دیگر از تاثیرات و همچنین اثرات وجود کدهای معاف از مالیات در بازار پتروشیمی ها می باشد، به طوری که دارندگان کدهای معاف از مالیات محصولاتی خریداری شده را بدون ۹ قسمت و بخش مالیات در بازار آزاد توزیع می کنند.

با آن حال هفته قبل در مقابل التهاب خرید ۰۰۷۵ و همچنین ۰۲۰ بندرامام، گرید ۰۱۹۰ آریاساسول وارد سیستم مچینگ شد، آن در حالی می باشد که مصرف کنندگان می توانستند با نرخ های پایین تر و همچنین البته منطقی تر، گرید ۰۱۹۰ را خریداری کنند. به گفته میثم باقری، مدرس دانشگاه علامه طباطبایی و همچنین مشاور بورس کالا و همچنین انرژی کارگزاری بانک مسکن خرید گرید ۰۱۹۰ به جای محصولات بندرامام می توانسته بود هفتهگذشته از التهاب بازار بکاهد.

آن در حالی می باشد که عدم آشنایی مصرف کنندگان با گریدهای مشابه مصرفی آنها و همچنین همچنین سستی عرضه کنندگان در خصوص شناساندن گریدهای مصرفی سبب شده تا توجه به بعضی از محصولات در بازار پتروشیمی که قدیمی تر خواهند بود اکثرا و بیشتر از تیم های جدید باشد.

به گفته باقری، با توجه به کاهش نرخ های پایه در هفته قبل، به نظر می رسد اقتدار و قدرت خرید مصرف کنندگان نیز افزایش یافته، از سوی دیگر ریسک معاملات نیز کمتر شده و همچنین به همین دلیل تقاضای بیشتری را از سوی معامله گران جهت خرید محصولات پلیمری شاهد بودیم.

به طوری که «ایکس تری» پتروشیمی امیرکبیر هم هفته قبل با حجم بیشتری از خرید روبه رو شد، پلی استایرن های معمولی، مقاوم و همچنین انبساطی ها هم شرایط خرید بهتری نسبت به قبل داشتند، به طوری که EPS 200 پتروشیمی تبریز با ۱۰ قسمت و بخش رقابت خریداری شد، به آن ترتیب شرایط خرید EPS300 جهت مصرف کنندگان بهتر بود، به طوری که خریداران می توانستند آن کالا را با نرخ پایه خریداری کنند.

در همین حال همچنان بازار پلی اتیلن سبک خطی ۲۰۹ با تقاضای پایینی روبه رو می باشد، آن در حالی می باشد که گرفتن مالیات توسط شرکت پتروشیمی امیرکبیر نیز توانسته از جذابیت خرید جهت کدهای معاف از مالیات بکاهد.

پلی اتیلن سنگین بادی BL3 پلیمر کرمانشاه نیز با کسادی معاملات همراه می باشد؛ چرا که در منطقه آزاد واقع نشده و همچنین دارندگان کدهای معاف از مالیات جهت خرید آن کالا وارد نمی شوند.

به گفته بعضی از آگاهان بازار هفته قبل بسیاری از دارندگان کدهای معاف از مالیات در حال رقابت با همدیگر بودند، آن در حالی می باشد که فشار جهت کنترل کدهای معاف از مالیات به پتروشیمی بندرامام نیز سرایت کرده می باشد.

در همین حال در غیاب اروند و همچنین آبادان در هفته قبل، پی او همچنین سی های بندرامام و همچنین غدیر هم معاملات خوبی رقم زدند، پتروشیمی اروند به دلیل معظلات و مسائل و مشکلات کمپرسور از مدار خارج شده می باشد و همچنین آبادان هم شرایط خوبی ندارد.

آن در حالی می باشد که پی او همچنین سی بندرامام به روش میانگین با ۱۰ قسمت و بخش رقابت و همچنین پی او همچنین سی غدیر با ۱۵ قسمت و بخش رقابت توسط معالمه گران خریداری شد.

به گفته باقری، به نظر می رسد وجود کدهای معاف از مالیات در بازار پتروشیمی ها همچنان ادامه دار باشد و همچنین مشکل آن بازار کماکان به نیرو خود باقی بماند، به طوری که نامه شرکت ملی صنایع پتروشیمی هم نتوانست مشکلی را حل کند، مگر آنکه واقعا تمامی مجتمع ها اراده و تصمیم راسخ بگیرند با آن کدها مقابله کنند.

میدان فعالیت کدهای معاف از مالیات تنگ تر شد در تاریخ ۲۱ May 2016 | 2:24 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در منطقه‌ویژه ماهشهر طی یکماه قبل

اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در منطقه‌ویژه ماهشهر طی یکماه قبل |اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در ...