خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » حاشیه نشینی پلی پروپیلن ها و همچنین نگرانی از معاملات پی او همچنین سی فردا

حاشیه نشینی پلی پروپیلن ها و همچنین نگرانی از معاملات پی او همچنین سی فردا

حاشیه نشینی پلی پروپیلن ها و همچنین نگرانی از معاملات پی او همچنین سی فردا

|حاشیه نشینی پلی پروپیلن ها و همچنین نگرانی از معاملات پی او همچنین سی فردا از پتروشیمی|

حاشیه نشینی پلی پروپیلن ها و همچنین نگرانی از معاملات پی او همچنین سی فردا

پتروتحلیل- امروز پلی پروپیلن های نساجی با MFI بالا بیش از گریدهای دیگر مورد استقبال خریداران قرار گرفتند.

به به گفته «پتروتحلیل»، در حالی امروز بازار انتظار افزایش عرضه های پلی پروپیلن ها با MFI بالا را داشت که در هفته های اخیر بازار از پلی پروپیلن ها با MFI پایین اشباع شده و همچنین در پس نتیجه آن می شود که توجه به آنها نیز کاهش یافته می باشد.

به آن ترتیب امروز معاملات پلی پروپیلن ها روز آرامی داشتند، البته پلی پروپیلن شیمیایی ZB332C نویدزرشیمی امروز در صدر محصولات مورد توجه بازار قرار داشت، عرضه ۱۴۷ تنی آن کالا سبب شد تا ۴۹۳۵ تن تقاضا جهت آن هم ثبت می شود، نرخ پایه آن کالا ۳ هزار و همچنین ۸۷۰ تومان بود و همچنین معامله گران نرخ سقف یعنی ۴ هزار و همچنین ۲۵۷ تومان را جهت خرید آن کالا ثبت کردند. هفته قبل هم آن کالا به مقدار و اندازه و میزان ۲۵۲ تن عرضه و همچنین ۷ تا ۸ قسمت و بخش رقابت جهت خرید آن هم ثبت شد، البته در هفته قبل هم سقف نرخ جهت خرید آن کالا به صورت محدود ثبت شد.

رسول علی محمدی، مدیرکالایی کارگزاری کالای خاورمیانه در مورد معاملات امروز به روزنامه نویس و خبرنگار «پتروتحلیل» گفت: خریداران انتظار داشتند امروز عرضه گرید ZB332C نویدزرشیمی افزایش یابد، ولی باید توجه داشت کاهش عرضه نسبت به هفته قبل سبب شد تا تقاضای بیشتری جهت آن کالا ثبت می شود.

به گفته علی محمدی، معمولا مصرف کنندگان آن کالا، ترجیح می دهند مصرف ۲ تا ۳ ماه خود را خریداری کنند و همچنین به همین دلیل تقاضای بالایی جهت خرید آن هم ثبت می کنند.

همچنین امروز پلی پروپیلن نساجی SF060 پتروشیمی پلی نار به مقدار و اندازه و میزان یک هزار تن عرضه و همچنین ۱۲۸۰ تن تقاضا داشت، نرخ پایه آن کالا ۳ هزار و همچنین ۲۸۲ تومان و همچنین میانگین نرخ خرید آن هم هم ۳ هزار و همچنین ۲۸۹ تومان رقم خورد.

پلی پروپیلن نساجی ZH552R نویدزرشیمی هم به مقدار و اندازه و میزان ۱۰۰۸ تن عرضه و همچنین ۹۴۵ تن تقاضا داشت و همچنین با نرخ پایه مورد معامله قرار گرفت.

عرضه۲۰۲۴ تنی پلی پروپیلن نساجی C30S پتروشیمی مارون هم ۱۱۲۲ تن تقاضا داشت و همچنین با نرخ پایه ۳ هزار و همچنین ۲۸۲ تومان مورد معامله قرار گرفت. با آن حال پلی اتیلن سنگین بادی BL3 و همچنین پلی اتیلن سنگین لوله CRP100N آن مجتمع با تقاضایی بیش از عرضه روبه رو شدند، به طوری که عرضه ۸۸۰ تنی پلی اتیلن سنگین بادی BL3 به مقدار و اندازه و میزان ۱۳۶۴ تن تقاضا داشت، نرخ پایه آن کالا ۳ هزار و همچنین ۷۰۸ تومان و همچنین میانگین خرید آن هم هم ۳ هزار و همچنین ۸۶۶ تومان بود.

همچنین عرضه ۶۶۰ تنی پلی اتیلن سنگین لوله CRP100Nپتروشیمی مارون هم ۲۲۲۲ تن تقاضا داشت، نرخ پایه ین کالا ۴ هزار و همچنین ۲۹ تومان و همچنین میانگین خرید آن هم هم ۴ هزار و همچنین ۳۲۵ تومان رقم خورد.

به گفته علی محمدی، کاهش عرضه های «ایکس تری» در هفته قبل یکی از دلایل ثبت تقاضای بالا جهت آن کالا می باشد، آن در حالی می باشد که فردا پتروشیمی جم ۵ هزارتن «ایکس تری» عرضه می کند و همچنین با توجه به آنکه حساسیتی نیز در خصوص کدهای معاف از مالیات ندارد، احتمالا آن کالا با صف خرید روبه رو می شود.

او همچنین در ادامه افزود: بازار متشنج پی او همچنین سی امروز سبب تا اکثر معامله گران به خبرهای جدید در آن حوزه جذب شده و همچنین نگران معاملات فردا باشند. به گفته علی محمدی، رشد نرخ پی او همچنین سی در پی معظلات و مسائل و مشکلات تولید آن کالا در هفته جاری سبب شده تا بار دیگر نبود برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی در شرکت های پتروشیمی جهت تولید گریدها پررنگ می شود.

در همین حال احتمالا بازار پلی پروپیلن ها شرایط آرام و همچنین معمولی ای را در روزهای بعدی سپری می کند. آن در حالی می باشد که امروز پلی پروپیلن نساجی ZH552R نویدزرشیمی و همچنین پلی پروپیلن نساجی C30S پتروشیمی مارون استقبال اندکی داشته و همچنین وارد سیستم مچینگ شدند.

حاشیه نشینی پلی پروپیلن ها و همچنین نگرانی از معاملات پی او همچنین سی فردا در تاریخ ۲۳ May 2016 | 4:09 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

خدمت ادامه دارد

خدمت ادامه دارد |خدمت ادامه دارد از پتروشیمی| عـصــر جـنــوب| ikiair.ir: هیات مدیره شرکت پتروشمی امیر ...