خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » صف خرید پلیمرهای پر حاشیه

صف خرید پلیمرهای پر حاشیه

صف خرید پلیمرهای پر حاشیه

|صف خرید پلیمرهای پر حاشیه از پتروشیمی|

صف خرید پلیمرهای پر حاشیه

پتروتحلیل- گرچه معاملات محصولات پلیمری رونق هفته قبل را نداشت، ولی باید توجه داشت هنوز هم محصولاتی وجود دارند که حاشیه های آنها سبب توجه خریداران می شود.

به به گفته «پتروتحلیل»، معاملات روز قبل به واسطه افزایش حجم عرضه ها کمتر در کانون توجه خریداران قرار داشت، گر چه بعضی ازکارشناسان خریدهای دو هفته قبل را به واسطه افزایش اندک نرخ های پایه احساسی ارزیابی کردند، ولی باید توجه داشت در مقابل عده ای نیز ثبت نرخ های بالا جهت محصولات را پس نتیجه آن می شود که کاهش عرضه ها و همچنین انحصاری کردن محموله ها توسط افرادی خاص می دانند.

غیبت ABS تبریز در بورس کالا

با آن حال روز قبل جای ABS پتروشیمی تبریز در لیست عرضه ها خالی بود و همچنین غیبت مجدد آن کالا در تابلوی بورس سبب شد تا نرخ آن هم در بازار داخل به روند صعودی خود ادامه داده و همچنین به نرخ ۶ هزار و همچنین ۱۶۰ تومان در هر کیلو برسد. روز دوشنبه نرخ آن کالا ۶ هزار و همچنین ۷۰ تومان بود.

آن در حالی می باشد که پلی استایرن های معمولی و همچنین مقاوم تبریز به واسطه افزایش عرضه ها تا محدوده ۷۰۰ تن، با کاهش تقاضا نسبت به هفته های قبل روبه رو شده و همچنین در پس نتیجه آن می شود که نرخ خرید آنها ۲۰۰ تومان ارزان تر از هفته قبل رقم خورد. احتمال می رود افت نرخ آن کالا با توجه به افت تقاضا جهت ظروف یک بار مصرف، به روند کاهشی خود ادامه دهد.

بعد از حاشیه های پتروشیمی تبریز در هفته های اخیر که سبب افزایش چشمگیر نرخ پلی استایرن ها پیش از تعطیلات محرم شده بود، بالاخره روز قبل بازار آن کالاها اندکی آرام گرفت. تقاضا جهت پلی استایرن معمولی به یک هزار و همچنین ۸۵۰ و همچنین جهت مقاوم به یک هزار و همچنین ۸۸۰ تن در معاملات روز قبل رسید.

توجه به پلی اتیلن های ترفتالات

در همین حال بعضی از گریدهای پلی اتیلن های ترفتالات تندگویان هم روز قبل در کانون توجه خریداران قرار داشته و همچنین تقاضاهای بالایی داشتند، مثلا گرید ۸۲۱، ۲ هزارتن عرضه و همچنین ۱۹ هزارتن تقاضا داشت، بعضی از معامله گران دلیل افزایش تقاضا جهت آن محصولات را ضعف بارگیری مجتمع تندگویان در هفته های اخیر اعلام می کنند. البته حجم عرضه های تندگویان در روز قبل ۱۴۰۰ تن نسبت به هفته قبل افزایش داشت.

در همین حال روز قبل پلی اتیلن های سبک فیلم دیدنی و جذاب نیز با رونق کمتری نسبت به هفته قبل روبه رو بودند، گر چه در فصل مصرف آن کالاها به سر می بریم، ولی باید توجه داشت افزایش حجم عرضه آن محصولات سبب شده تا نرخ ها در بازار و همچنین بورس یکسان می شود، از آن رو نوسان گیران کمتری به بازار آن کالاها در هفته جاری وارد شدن کردند، البته همچنان گرید ۰۰۷۵ و همچنین ۰۲۰ بندرامام تقاضایی بیش از عرضه داشتند. ولی باید توجه داشت محصولات پتروشیمی های دیگر وارد سیستم مچینگ شده و همچنین با استقبال اندکی روبه رو شدند.

دستکاری در بازار پتروشیمی 

البته روز قبل پلی پروپیلن های نساجی  مورد توجه خریداران قرار داشتند، آن کالاها از محصولاتی بودند که در هفته های اخیر کاهش عرضه آنها، معامله گران را تشویق به جمع آوری عرضه ها کرد. با آن حال گفته می می شود معظلات و مسائل و مشکلات سیستم کامپیوتری پتروشیمی مارون در هفته اخیر سبب شده تا اعلام بارها با تاخیر روبه رو می شود.

بعضی از معامله گران هم می نامند: احتمال دارد خط تولید EX5 در پتروشیمی مارون نیز تغییر یابد، البته آن خبر هنوز به روش رسمی از سوی پتروشیمی مارون اعلام نشده می باشد.

در همین حال روز قبل خریداران محصولات آریاساسول تمایلی به خرید آن کالاها نداشتند. بعضی از معامله گران می نامند: پتروشیمی آریاساسول اعلام کرده که خریداران جهت بارگیری محموله های خریداری شده یک هفته زمان دارند و همچنین عدم بارگیری در آن زمان سبب گرفتن جریمه از آنها خواهد شد.

به گفته معامله گران آن موضوع سبب شده تا خریداران تمایلی به معاملات محصولات آریاساسول در روز قبل نداشته باشند.

با آن حال در آن روز پلی اتیلن سبک خطی ۲۰۹، CRP100 جم و همچنین محصولات آف گرید نیز موردتوجه بازاریان قرار داشتند و همچنین با حجم خریدهای خوبی روبه رو شدند.

البته بعضی از کارشناسان بازار پتروشیمی انتظار ندارند که روند بازار در بعدی با نوسانات چشمگیری روبه رو می شود، در همین حال معتقدند که دستکاری در بازار پتروشیمی در هفته های اخیر زیاد شده می باشد.

صف خرید پلیمرهای پر حاشیه در تاریخ ۲۸ October 2015 | 3:49 am نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

طبقه‌بندی مشاغل چیست و همچنین چه سودی جهت کارگر دارد؟

طبقه‌بندی مشاغل چیست و همچنین چه سودی جهت کارگر دارد؟ |طبقه‌بندی مشاغل چیست و همچنین ...