خانه » نفت » نفت به ۵۰ دلار می رسد؟

نفت به ۵۰ دلار می رسد؟

نفت به ۵۰ دلار می رسد؟

|نفت به ۵۰ دلار می رسد؟ از پتروشیمی|

نفت به ۵۰ دلار می رسد؟

پتروتحلیل- نرخ نفت بعد از کاهش روز دوشنبه در روز سه‌شنبه با افزایش روبرو شد. دلیل تغییر روند نرخ در پیش بینی کاهش ذخیره سازی نفت ایالات متحده ذکر شده می باشد.
در حالیکه کارشناسان رویترز و همچنین وال استریت ژورنال پیش بینی کردند که ۲/۵ میلیون بشکه از حجم موجودی نفت خام آمریکا در هفته منتهی به ۲۰ مه کاسته شده باشد، انجمن نفت آمریکا (API) روز قبل اعلام کرد که ذخیره سازی نفت خام آن کشور ۵/۱ میلیون بشکه تقلیل یافته و همچنین همزمان موجودی فرآورده های میان تقطیر نیز کاهش ۲/۹ میلیون بشکه ای داشته می باشد ولی باید توجه داشت در مقابل ۳/۶ میلیون بشکه بر حجم موجودی بنزین افزوده شده می باشد.

بدین ترتیب، نرخ نفت خام WTI روز قبل به بالاترین سطح خود از اکتبر به تا حال رسید که آن افزایش متأثر از برآورد کارشناسان از اوضاع موجودیهای نفتی آمریکا بود. یک تحلیل‌گر مؤسسه Price Futures اظهار داشت؛ انتظار می رود که آتش سوزی در منطقه نفتی کانادا بر حجم ذخیره سازی نفت آمریکا مؤثر واقع گردد و همچنین در صورتی که نتایج بررسی کردن اداره اطلاعات انرژی آمریکا نیز مؤید آن مطلب باشد، در آن هم صورت دیدن خواهد شد که بهای نفت به ۵۰ دلار در هر بشکه برسد.
آن عامل سبب شد تا نرخ نفت خام WTI در بازار نایمکس نیویورک جهت تحویل در ماه ژوئیه ۵۴ سنت (۱/۱ قسمت و بخش) افزایش یافته و همچنین به هر بشکه ۴۸/۶۲ دلار بالغ گردد. همچنین بهای نفت خام برنت در بازار ICE لندن با ۲۶ سنت (۰/۵ قسمت و بخش) افزایش در سطح بشکه ای ۴۸/۶۱ دلار به تثبیت برسد. ملاحظه می می شود که نرخ WTI از بهای برنت پیشی گرفته و همچنین به یک سنت حق مرغوبیت دست یافت.

البته تحلیل گران بهبود بازار سهام آمریکا را در تقویت نرخ نفت مؤثر می دانند، زیرا داده های آماری ایالات متحده حاکی از تقویت شرایط اقتصادی آن کشور بوده و همچنین آمار معاملات مسکن نیز اکثرا و بیشتر شده می باشد و همچنین انتظار می رود که اوضاع تقاضا و همچنین مصرف نفت نیز بهتر می شود. مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری به ذکر می باشد که اعتصاب گسترده در فرانسه مانع از شدت افزایش نرخ شد زیرا تعطیلی پالایشگاهها موجب کاهش تقاضا جهت نفت گردید.
یک تحلیلگر ارشد انرژی می‌گوید آن افزایش نرخ احتمالا” کوتاه مدت خواهد بود و همچنین در هفته‌های بعدی نرخ مجددا” کاهش خواهد یافت. او همچنین با اشاره به اختلال در عرضه نفت از سوی نیجریه به دلیل اعتراضات و همچنین در کانادا به علت حریق گسترده، گفت: روند عرضه رو به افزایش می باشد.

روند عرضه که به دلایل برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی نشده در نیجریه و همچنین کانادا مختل شده بود احتمالا به شرایط عادی باز می‌گردد. ولی باید توجه داشت بعضی از کارشناسان نظری متغایر و متفاوت داشته و همچنین می نامند؛ حمله و همچنین آسیب رساندن به خط لوله نفت نیجریه ادامه یافته و همچنین با توالی فعلی در کوتاه مدت و همچنین میان مدت رخ خواهد داد و همچنین در صورتی که حکومت بخواهد که با نیروهای جنگ طلب سختگیری نموده و همچنین شورش را تحریک نماید، شرایط امنیتی بدتر خواهد شد و همچنین لذا اختلال تولید نفت در آن کشور فعلا” رو به تزاید می باشد.
با اینحال، تولید از میادین Oil Sand کانادا از سر گرفته شده و همچنین صادرات لیبی نیز (به ویژه از ترمینال شرقی آن کشور) رو به افزایش می باشد.

روند نرخ نفت خامهای شاخص بازار جهانی نفت

۲۴oil

تحلیل‌گران مؤسسه Citigroup پیش بینی کردند که نرخ متوسط هر بشکه نفت برنت در سه ماهه سوم سال شمسی ۲۰۱۶ به ۵۰ دلار خواهد رسید و همچنین تا پایان سال شمسی ۲۰۱۷ میلادی تا ۶۵ دلار افزایش خواهد یافت. کارشناسان کاهش تولید کشورهای غیراوپک را علت افزایش نرخ نفت دانستند.

به همچنین و علاوه در سال شمسی جاری، تحویل نفت از نیجریه، ونزوئلا، لیبی و همچنین کانادا با اختلالات جدی مواجه شده و همچنین انتظار آن مؤسسه اینست که آن روند همچنان ادامه یابد. همچنین در بعدی نزدیک دلیلی جهت کاهش نرخ نفت دیدن نمی می شود.
محمد بن صالح السعدا – وزیر انرژی قطر اظهار داشت: در حال حاضر، نرخ نفت به مقدار و اندازه و میزان حداقل ۶۵ دلار در هر بشکه به شدت مورد مستلزم و نیاز می باشد. او همچنین گفت: امنیت عرضه در بعدی به خاطر کاهش نرخ نفت که کشورهای تولیدکننده را تحت فشار گذاشته می باشد، به خطر خواهد افتاد. بن صالح همچنین احتمال ازسرگیری گفتگوها در مورد تثبیت تولید جهت بهبود نرخ نفت را که توسط روسیه و همچنین عربستان مطرح شد، رد نکرد. او همچنین آن اظهارات را پیش از نشست کشورهای تولیدکننده نفت عنوان کرد.
نماینده عراق در اوپک گفت؛ که آن کشور تا پیش از روبرو شدن با معظلات و مسائل و مشکلات مرتبط به تعمیر و همچنین نگهداری، هوای بد و همچنین قطع برق که باعث کاهش بی سابقه تولید در ماه ژانویه شده می باشد، درحال تولید هر روز خدا ۴/۵ میلیون بشکه نفت می باشد در حالیکه در ماه ژانویه ۴/۷۸ میلیون بشکه در روز بود. اراده و تصمیم راسخ جهت توقف تولید ۱۷۰ هزار بشکه‌ای در منطقه کرکوک، همچنین شرایط نامساعد آب و همچنین هوا و همچنین تعمیر و همچنین نگهداری مقدار و اندازه و میزان تولید نفت را کاهش داده می باشد.

نفت به ۵۰ دلار می رسد؟ در تاریخ ۲۶ May 2016 | 10:06 am نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

نرخ های قابل رقابت پلی استایرن ایران

نرخ های قابل رقابت پلی استایرن ایران |نرخ های قابل رقابت پلی استایرن ایران از ...