خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » پلی پروپیلن بازها کوتاه آمدند

پلی پروپیلن بازها کوتاه آمدند

پلی پروپیلن بازها کوتاه آمدند

|پلی پروپیلن بازها کوتاه آمدند از پتروشیمی|

پلی پروپیلن بازها کوتاه آمدند

پتروتحلیل- گر چه حجم معاملات در هفته جاری و همچنین در رینگ پتروشیمی ۱۶ هزارتن افزایش را نشان می دهد، ولی باید توجه داشت شروع تعطیلات بلافاصله بعد از معاملات سبب شد تا بازار داخل تغییر محسوسی نداشته باشد و همچنین حتی بعضی از معامله گران بازار پتروشیمی نرخ محصولات را نیز در روز قبل اعلام نکردند.

به نقل از «پتروتحلیل»، با آن حال معاملات محصولات پلیمری روز سه شنبه با افزایش حجم عرضه ها جهت تیم های متنوع و گوناگون و مختلف محصولات پلیمری به مقدار و اندازه و میزان ۱۶ هزارتن روبه رو بود، همچنین حجم معاملات نیز ۱۶ هزار تن نسبت به هفته قبل افزایش داشت.

به آن ترتیب در آن روز محصولات آف گرید، پلی اتیلن های سبک فیلم دیدنی و جذاب و همچنین لوله های پلی اتیلنی، همچنین پی او همچنین سی و همچنین بعضی از گریدهای پلی پروپیلن ها با استقبال معامله گران روبه رو شده و همچنین در نهایت با رقابت خریداری شدند.

جواد موسوی، مدیرکالایی کارگزاری اطمینان سهم در مورد معاملات روز سه شنبه به روزنامه نویس و خبرنگار «پتروتحلیل» گفت:  حجم مصرف بعضی از محصولات پلیمری مانند آف گریدها و همچنین پلی اتیلن های سبک فیلم دیدنی و جذاب افزایش یافته می باشد. او همچنین در ادامه خاطر نشان کرد: با توجه به قرار گرفتن در فصل مصرف نایلون های عریض کشاورزی به دلیل بارندگی، پلی اتیلن های سبک فیلم دیدنی و جذاب فعلا مورد توجه خواهند بود. همچنین در فصل مصرف لوله های پلی اتیلنی ساخته شده از پی او همچنین سی نیز قرار داریم. از سوی دیگر بعضی از خبرهای جدید نیز مانند پرداخت اعتبار به کشاورزان توسط حکومت و همچنین … هم باعث افزایش تقاضا جهت تیم پلی اتیلن پایپ گرید شده می باشد.

با آن حال بعضی از محصولات نیز در هفته جاری توسط تعدادی از خریداران معامله شده و همچنین به نوعی انحصار آنها همچنان حفظ شده می باشد. محصولاتی همچون پی او همچنین سی در هفته های اخیر توسط عده ای خریداری شده و همچنین همچنان بازار آن کالا حفظ شده می باشد.

البته در هفته جاری اخباری در خصوص تعویض خط تولید گرید ۶۵ در پتروشیمی بندرامام و همچنین غدیر نیز نشر یافت، از آن رو بعضی از معامله گران معتقدند؛ عده ای در حال جمع کردن محموله های ۶۵ خواهند بود و همچنین احتمالا با تغییر خط تولید آن گرید، بازار آن کالا را به دست خواهند گرفت.

همچنین و علاوه بر آن گریدهای ۵۷ و همچنین ۷۰ پتروشیمی آبادان نیز که در آن روز به صورت سلف عرضه شده بودند با استقبال معامله گران روبه رو شدند، بعضی از کارشناسان بازار احتمال می دهند با توجه به کاهش رطوبت و همچنین گرمای هوا، حجم تولیدات آبادان افزایش خواهد یافت و همچنین به آن ترتیب پتروشیمی آبادان می تواند آسان تر از قبل محموله های فروخته شده را به خریداران تحویل دهد.

با آن حال در هفته جاری پلی پروپیلن بازها از موضع خود کوتاه آمدند و همچنین به آن ترتیب نرخ آن کالاها روندی نزولی پیدا کرد. پلی پروپیلن بازها در هفته های اخیر اقدام به رقابت جهت خرید آن کالاها می کردند. انحصاری کردن بازار پلی پروپیلن در مقابل عرضه های کم از دلایل رقابت جهت خرید آن کالاها عنوان شده می باشد.

البته در روز سه شنبه نیز ۱۵۰۰ تن از عرضه ۴ هزارتنی محموله C30S که به صورت سلف عرضه شده بود، توسط یک فرد یا شخص خریداری شد. بعضی از معامله گران معتقدند؛ آخرین تلاش ها هم جهت شکسته نشدن نرخ آن کالا موفقیت آمیز نبوده می باشد.

در همین حال روز سه شنبه همچنان «پت» ۸۲۱ مورد توجه خریداران قرار داشت، گر چه محموله ۲ هزارتنی آن کالا به صورت سلف عرضه شده بود، ولی باید توجه داشت ۳۷ هزارتن تقاضا داشت، نرخ پایه آن کالا ۳ هزار و همچنین ۹۷ تومان بود، معامله گران جهت خرید آن کالا سقف نرخ یعنی ۳ هزار و همچنین ۴۰۶ تومان را ثبت کردند. آن در حالی می باشد که فصل مصرف «پت» های بطری به اتمام رسیده می باشد و همچنین روند نرخ آن کالا در بازارهای جهانی منفی می باشد. بعضی از معامله گران می نامند: قطع بارگیری پتروشیمی تندگویان یکی از دلایل توجه معامله گران به آن محصولات در هفته جاری بوده می باشد.

البته در آن روز حجم تقاضا جهت پلی استایرن ها با توجه به افزایش عرضه آنها کاهش یافته بود، به آن ترتیب از التهاب آن بازار نیز کاسته شد.

با آن حال بعضی از کارشناسان بازار پتروشیمی معتقدند؛ با توجه به آنکه روند نرخ پایه محصولات پلیمری در هفته جاری صعودی بوده می باشد، اکثر معامله گران ترغیب به خرید شده اند، آن در حالی می باشد که در بازار محصولات پتروشیمی همواره خریداران با افزایش نرخ ها اقدام به خرید می کنند.

البته دو هفته قبل حجم عرضه محصولات پلیمری در بورس کالا ۲۰ هزارتن نسبت به ۴ هفته قبل آن هم کاهش یافته بود و همچنین آن موضوع از سوی کارشناسان آن بازار مهمترین دلیلی بود که رقابت جهت خرید پلی اتیلن های سنگین بادی، تزریقی، اکستروژن، پی او همچنین سی، «پت» ها، پلی اتیلن سبک خطی و همچنین پلی استایرن ها را افزایش داده بود.به آن ترتیب بعضی از خریدارانی که در هفته های قبل محصولات با عرضه های کم را جمع آوری کرده بودند، در هفته جاری تلاش کردند تا نرخ های قبل را حفظ کرده و همچنین اجازه تعدیل نرخ ها را ندهند.

به گفته معامله گران در صورتی که افزایش عرضه ها همچنان ادامه داشته باشد، خریدارانی که اقدام به انحصاری کردن بعضی از محصولات کرده اند در هفته های آتی دیگر موفق به حفظ کردن نرخ ها نخواهند شد.

البته بعضی از کارشناسان بازار نیز به خریدهای احساسی تعدادی از معامله گران اشاره کرده و همچنین می نامند: خرید پلی اتیلن سبک خطی ۲۰۹ در هفته جاری اندکی احساسی به نظر می رسد، آن در حالی می باشد که به گفته آن تیم حجم مصرف آن کالا از عرضه آن هم اکثرا و بیشتر نیست، ولی باید توجه داشت روز سه شنبه شاهد ثبت تقاضای ۷ هزارتنی جهت عرضه ۴ هزاتنی آن هم بودیم.

آن در حالی می باشد که تعدادی از کارشناسان بازار پتروشیمی معتقدند خریدهای احساسی در آن بازار با توجه به نبود چشم انداز مشخص از بعدی افزایش یافته می باشد؛ در کنار آن موضوع بعضی از معامله گران هم تلاش می کنند به هر ترتیبی بازار محصولات پتروشیمی را از حالت انفعال خارج کرده و همچنین با رونق درگیر کنند.

پلی پروپیلن بازها کوتاه آمدند در تاریخ ۲۲ October 2015 | 11:49 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

طبقه‌بندی مشاغل چیست و همچنین چه سودی جهت کارگر دارد؟

طبقه‌بندی مشاغل چیست و همچنین چه سودی جهت کارگر دارد؟ |طبقه‌بندی مشاغل چیست و همچنین ...