خانه » نفت » نفت به بالاترین رقم رسید

نفت به بالاترین رقم رسید

نفت به بالاترین رقم رسید

|نفت به بالاترین رقم رسید از پتروشیمی|

نفت به بالاترین رقم رسید

پتروتحلیل- بازار جهانی نفت خام در روز قبل شاهد افزایش دو درصدی نرخ بود به طوریکه بهای نفت به بالاترین سطح از اکتبر به تا حال رسید.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا مطابق معمول هر چهارشنبه به گفته رسمی اوضاع موجودیهای نفتی آن کشور را در هفته منتهی به ۲۰ مه نشر یافته شده ساخت که نشان می داد ذخیره سازی نفت ایالات متحده کاهش اکثرا و بیشتر از پیش بینی کارشناسان داشته و همچنین بدین ترتیب از حجم موجودی نفت آمریکا ۴/۲۳ میلیون بشکه کاسته شده و همچنین به ۵۳۷/۱ میلیون بشکه رسیده می باشد. همچنین از ذخیره سازی نفت در کوشینگ اوکلاهما نیز ۶۴۹ هزار بشکه کاسته شده می باشد.

آن خبر موجب شد تا بهای نفت خام برنت در بازار ICE لندن جهت تحویل در ماه ژوئیه طی معاملات روز ۲۵ مه ۱/۱۳ دلار (۲/۳ قسمت و بخش) افزایش یافته و همچنین به هر بشکه ۴۹/۷۴ دلار بالغ گردد. همچنین نرخ نفت خام WTI در بازار نایمکس نیویورک جهت تحویل در ماه ژوئیه با ۹۴ سنت (۱/۹ قسمت و بخش) افزایش در سطح بشکه ای ۴۹/۵۶ دلار به تثبیت برسد.

اوضاع موجودیهای نفتی آمریکا در هفته منتهی به ۲۰ مه ۲۰۱۶

۲۵OIL
البته در به گفته EIA آمده می باشد که تولید نفت آمریکا در هفته قبل هر روز خدا ۲۰ هزار بشکه تقلیل یافته، ولی باید توجه داشت آن خبر چندان تأثیر مثبتی بر نرخ بر جای نگذاشت زیرا متوسط کاهش تولید نفت آن کشور طی چهار هفته قبل ۳۸/۷۵ هزار بشکه در روز بوده می باشد. مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری به ذکر می باشد که نرخ برنت در روز چهارشنبه جهت اولین بار بعد از گذشت بیش از شش ماه از ۵۰ دلار نیز فراتر رفت ولی باید توجه داشت همزمان توجه به افزایش غیرمنتظره بنزین موجب تعدیل نرخ شده و همچنین از شدت افزایش آن هم کاسته شد. ذخیره سازی بنزین در هفته مورد بررسی کردن دو میلیون بشکه اکثرا و بیشتر شده که جبران کاهش موجودی فرآورده های میان تقطیر را نمود.

بعضی از تحلیل گران می نامند؛ کاهش موجودی نفت در آن فصل از سال شمسی امری طبیعی بوده و همچنین برداشت از موجودیهای انباشت شده صورت می گیرد. در همین حال، جیمز ویلیام، کارشناس اقتصاد انرژی می گوید؛ واردات نفت آمریکا از کانادا در هفته قبل هر روز خدا ۵۰۰ هزار بشکه افزایش نشان داده و همچنین به ۳/۰۸۸ میلیون بشکه در روز رسید و همچنین آن در حالیست که تولید نفت کانادا افت کرده بود و همچنین لذا آن احتمال وجود دارد که واردات مذکور از محل موجودیها گرفته شده باشد. نرخ نفت بعد از اختلال در عرضه نفت از جانب کانادا و همچنین نیجریه ۳۰ قسمت و بخش افزایش یافت، ولی باید توجه داشت بهبودی در عوامل بنیادین بازار صورت نگرفت که بتواند آن افزایش را پایدار و همچنین باثبات نماید.

شایان ذکر می باشد که حکومت فرانسه اعلام کرده که در حال آماده شدن جهت مقابله با تاثیرات و همچنین اثرات اعتصاب پالایشگاهها با بهره گیری از آزاد کردن ذخایر استراتژیک می باشد. همچنین نشست مقدماتی اوپک در هفته بعدی و همچنین قبل از جلسه وزرا در روز دوم ژوئن برگزار می گردد که شامل بحت در مورد محدود نمودن تولید نبوده و همچنین به معنی استراتژی حفظ سهم بازار می باشد.

نفت به بالاترین رقم رسید در تاریخ ۲۶ May 2016 | 4:18 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

نرخ های قابل رقابت پلی استایرن ایران

نرخ های قابل رقابت پلی استایرن ایران |نرخ های قابل رقابت پلی استایرن ایران از ...