خانه » نفت » نرخ های قابل رقابت پلی استایرن ایران

نرخ های قابل رقابت پلی استایرن ایران

نرخ های قابل رقابت پلی استایرن ایران

|نرخ های قابل رقابت پلی استایرن ایران از پتروشیمی|

نرخ های قابل رقابت پلی استایرن ایران

پتروتحلیل- در پی کاهش تقاضا، کافی بودن حجم محصولات در انبارها و همچنین پایین رفتن نرخ های استایرن در آسیا، روند نزولی نرخ های پلی استایرن در ترکیه همچنان ادامه یافت. صعود نرخ های نفت خام به تا حال نتوانسته مثل تأثیرش بر دیگر محصولات پلیمری بر روند نزولی بازار پلی استایرن نیز تأثیر بگذارد.

به نقل از «پتروتحلیل»، در بازار وارداتی پلی استایرن ترکیه، نرخ های آن محصول از منابع آسیایی مطابق با پیش بینی ها همچنان کاهش یافتند. پلی استایرن هندی با ۲۰ دلار کاهش در آن هفته جهت پلی استایرن معمولی به ۱۲۲۰ دلار و همچنین جهت پلی استایرن مقاوم به ۱۲۷۰ دلار در هر تن رسید. آن در حالی می باشد که نرخ های پلی استایرن معمولی ویتنام در مقایسه با اوایل ماه می با ۴۰ تا ۵۰ دلار کاهش ۱۲۵۰ دلار در هر تن (CIF، مشمول ۶/۵ قسمت و بخش عوارض) نقل از شده می باشد.

نرخ های محصولات ایرانی نیز در آن هفته افت داشتند و همچنین جهت پلی استایرن معمولی بین ۱۱۸۵ تا ۱۱۹۰ دلار و همچنین جهت پلی استایرن مقاوم ۱۱۹۰ دلار در هر تن (FCA، مشمول ۶/۵ قسمت و بخش عوارض) اعلام شده اند.

یک خریدار که رقمی برابر با بازه پایینی آن محدوده قیمتی به او پیشنهاد شده اظهار داشته می باشد: «ما هنوز عجله ای جهت خرید با آن رقم ها نداریم.» بدون شک ارائه نرخ های خیلی زیاد پایین تری نیز از آن منبع وارداتی به گوش رسیده می باشد ولی باید توجه داشت در زمان نشر آن خبر تأیید نشده اند. پلی استایرن معمولی وارداتی از عربستان سعودی نیز با ۲۰ دلار کاهش به ۱۲۰۰ دلار در هر تن (CIF، مشمول ۶/۵ قسمت و بخش عوارض) رسیده می باشد و همچنین یک تاجر گفته می باشد: «پیش بینی می کنیم نرخ های پلی استایرن وارداتی از آن منبع به پایین تر از مرز ۱۲۰۰ دلار در هر تن سقوط کنند.» همینطور پیش بینی می می شود نرخ های ماه جوئن جهت پلی استایرن منابع غیر مشمول عوارض مثل کره جنوبی و همچنین مالزی کاهش یابند.

در بازار توزیع نرخ های محموله های نگهداری شده در داخل با ۳۰ تا ۵۰ دلار کاهش جهت پلی استایرن معمولی بین ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ دلار و همچنین جهت پلی استایرن مقاوم بین ۱۶۰۰ تا ۱۶۵۰ دلار در هر تن نقل از شده اند. بازه پایینی محدوده قیمتی پلی استایرن معمولی در آن بازار به سبب نرخ های قابل رقابت محصولات ایرانی در آن رقم قرار گرفته می باشد.

خریداران با پیش بینی کاهش اکثرا و بیشتر نرخ ها غالبا به حاشیه رفته اند. یک تولیدکننده صنعت بسته بندی گفته می باشد: «اوضاع کسب و همچنین کار ما در بازار مصرف کنندگان نهایی متوسط می باشد و همچنین از آن رو در حال حاضر که روند بازار پلی استایرن نزولی می باشد، عجله ای جهت خرید آن محصول نداریم.» چندین توزیع کننده نیز آن عدم وجود تمایل به خرید را تأیید کرده اند. در سطح جهانی دورنمای اوضاع آن بازار در آسیا نزولی باقی خواهد ماند ولی باید توجه داشت در اروپا با توجه به افزایش نرخ های استایرن و همچنین کمبود عرضه آن روند صعودی خواهد بود. به آن ترتیب پیش بینی می می شود روند نرخ ها در بازار پلی استایرن ترکیه در هفته های آتی ثابت و همچنین نزولی باشند.

نرخ های قابل رقابت پلی استایرن ایران در تاریخ ۳۱ May 2016 | 6:05 am نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

بازار نفت آمادگی عبور از ۵۰ دلار را دارد؟

بازار نفت آمادگی عبور از ۵۰ دلار را دارد؟ |بازار نفت آمادگی عبور از ۵۰ ...