خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » پلی پروپیلن ها به تعادل رسیدند

پلی پروپیلن ها به تعادل رسیدند

پلی پروپیلن ها به تعادل رسیدند

|پلی پروپیلن ها به تعادل رسیدند از پتروشیمی|

پلی پروپیلن ها به تعادل رسیدند

پتروتحلیل- تغییرات جزئی نرخ پایه پلی پروپیلن های نساجی و همچنین شیمیایی در هفته جاری سبب شد تا معاملات آن کالاها هم با تغییراتی اندک دنبال می شود.

به نقل از «پتروتحلیل»، به گفته کارشناسان بازار پتروشیمی در حال حاضر بازار از پلی پروپیلن های نساجی اشباع شده می باشد و همچنین عرضه و همچنین تقاضا در آن تیم همخوانی دارد.

به نظر می رسد با عرضه گریدهای ۴۴۰L و همچنین ۵۴۰۸ پلی پروپیلن جم بعد از مدت ها غیبت، امروز بازار پلی پروپیلن های شیمیایی نیز متعادل می شود.

البته روز قبل عرضه محدود پلی پروپیلن شیمیایی ZB۳۳۲C  پتروشیمی نویدزرشیمی سبب شد تا خریداران تقاضایی بالایی را جهت خرید آن کالاثبت کنند، عرضه ۱۰۵ تنی آن کالا ۹۹۳۳ تن تقاضا داشت، نرخ پایه آن کالا ۳ هزار و همچنین ۸۷۸تومان و همچنین نرخ خرید آن هم هم ۴ هزار و همچنین ۲۶۶ تومان رقم خورد. اکثر خریداران نتظار داشتند نویدزرشیمی عرضه خود را افزایش دهد.

همچنین عرضه پلی پروپیلن های نساجی Z۳۰S و همچنین C۳۰S مارون هم گر چه با تقاضایی بیش از عرضه روبه رو شد، ولی باید توجه داشت بازاری متعادل تر نسبت به قبل داشتند، به طوری که عرضه ۱۵۶۲ تنی گرید Z۳۰S با ۱۷۸۲ تن تقاضا روبه رو شد، نرخ پایه آن کالا ۳ هزار و همچنین ۲۸۹ تومان و همچنین میانگین نرخ خرید آن هم هم ۳ هزار و همچنین ۲۹۰ تومان رقم خورد.

عرضه ۷۷۰ تنی C۳۰S هم امروز ۱۰۷۸ تن تقاضا داشت، آن کالا با نرخ پایه ۳ هزار ۲۸۹ تومان مورد معامله قرار گرفت.

در همین حال روز قبل پلی پروپیلن نساجی ZH۵۵۲R نویدزرشیمی به مقدار و اندازه و میزان ۳۷۵ تن با نرخ پایه ۳ هزار و همچنین ۲۸۹ تومان فروخته شد. پلی اتیلن سنگین بادی BL۳پلیمر کرمانشاه نیز با نرخ پایه ۳ هزار و همچنین ۶۷۸ تومان و همچنین با حجم ۲۱۶ تومان معامله شد.

پلی پروپیلن نساجی  SF۰۶۰وپلی پروپیلن نساجی PYI۲۵۰ پلی نار هم روز قبل وارد سیستم مچینگ شدند.

البته همچنان در بازار پتروشیمی نگرانی از عرضه های پی او همچنین سی در امروز وجود دارد؛ چرا که همچنان جای خالی پتروشیمی اروند در عرضه های پی او همچنین سی مشهود می باشد. پتروشیمی آبادان هم تعهدات قبلی خود را انجام نداده و همچنین در حال فروش سلف می باشد. از آن رو نگرانی در خصوص معاملات پی او همچنین سی همچنان در بازار وجود دارد.

با آن حال روز قبل پتروشیمی مهاباد جهت اولین عرضه پلی اتیلن سبک خطی ۲۲۴۰۲ خود با حجم ۴۸۰ تن را در بورس کالا انجام داد، آن کالا با نرخ ۳ هزار و همچنین ۶۹۰ تومان عرضه شده بود که به مقدار و اندازه و میزان ۲۴ تن توسط کارگزاران خریداری شد. آن کالا مشابه پلی اتیلن سبک خطی ۲۰۹ می باشد. رسول علی محمدی، مدیرکالایی کارگزاری کالای خاورمیانه در مورد عرضه های جدید مجتمع های پتروشیمی به روزنامه نویس و خبرنگار «پتروتحلیل»، گفت: اکثر محصولاتی جدید که عرضه می شوند، نیازمند مکانیزمی جهت شناسایی به مصرف کنندگان خواهند بود، ولی باید توجه داشت متاسفانه بازاریابی در خصوص محصولات جدید خیلی زیاد اندک می باشد.

او همچنین در ادامه افزود: به نظر می رسد تسهیلات شرکت های پتروشیمی به مصرف کنندگان بتواند در تسهیل معاملات گریدهای جدید تاثیر گذارد باشد. به گفته علی محمدی، بعضی از تولیدکننده ها می توانند حجم تناژ پایینی از گریدهای خود را جهت آزمایش به مصرف کنندگان تحویل داده و همچنین آنها را جهت خرید کالاهایشان ترغیب کنند.

در همین حال بازار محصولات پتروشیمی در حال حاضر روندی متعادل در پیش گرفته می باشد، از سوی دیگر اکثر مصرف کنندگان نیز حجم مصرف های خود را کاهش داده و همچنین جهت خرید مشتاق نیستند، روز قبل در بازار آزاد پتروشیمی ها هم اکثر محصولات ۳۰ تا ۴۰ تومان کاهش نرخ داشتند و همچنین بعضی از کالاها نیز به مقدار و اندازه و میزان ۱۰۰ تومان هم افت نرخ را تجربه کردند.

از آن رو به نظر می رسد کدهای معاف از مالیات همچنان جهت خرید از پتروشیمی بندرامام، جم و همچنین لاله مشتاق باشند؛ چرا که همچنان آن پتروشیمی ها موضع مشخصی در قبال کدهای معاف از مالیات اعلام نکرده اند.

پلی پروپیلن ها به تعادل رسیدند در تاریخ ۳۱ May 2016 | 12:20 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

خدمت ادامه دارد

خدمت ادامه دارد |خدمت ادامه دارد از پتروشیمی| عـصــر جـنــوب| ikiair.ir: هیات مدیره شرکت پتروشمی امیر ...