خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » سرایت رکود از بازار خودرو به قطعه سازان

سرایت رکود از بازار خودرو به قطعه سازان

سرایت رکود از بازار خودرو به قطعه سازان

|سرایت رکود از بازار خودرو به قطعه سازان از پتروشیمی|

سرایت رکود از بازار خودرو به قطعه سازان

پتروتحلیل- نوسان متعدد نرخ SBR ها (استایرن بوتادین رابر) باعث شده تا بازار آن کالاها بی رونق باشد.

به به گفته «پتروتحلیل»، همچنین و علاوه بر نوسان نرخ آن کالاها، کاهش حجم مصرف قطعه سازان متاثر از افت حجم سفارشات خودروسازان از دلایل مهمی می باشد که بازار آن کالاها را به رکود سوق داده می باشد.

به گفته کارشناسان بازار، طی دو هفته قبل نرخ SBR ها از ۴ هزار و همچنین ۹۰۰ تومان به ۵ هزار و همچنین ۲۰۰ تومان در هفته جاری رسیده اند، آن در حالی می باشد که نرخ پایه آن کالاها نیز در هفته جاری روندی نزولی داشته می باشد. به گفته قطعه سازان حجم سفارش های خودروسازان در ماههای اخیر به شدت کاهش یافته می باشد، از سوی دیگر تعداد بسیاری از واحدهای کوچک صنعتی نیز تعطیل شده اند و همچنین آن موضوع توانسته حجم مصرف SBR ها را کاهش دهد.

در همین حال پتروشیمی تخت جمشید نیز پیش از نوروز سال شمسی ۹۵ به دلیل ناشناخته بودن محصول خود، اقدام به عرضه SBR ها با نرخ ۳ هزارتومان در هر کیلو کرد، در حال حاضر نرخ آن کالاها در بازار آزاد به رقم ۴ هزار و همچنین ۷۰۰ تا ۸۰۰ تومان رسیده می باشد.

به گفته مصرف کنندگان پتروشیمی تخت جمشید پیش از نوروز تسهیلات بسیاری جهت مصرف کنندگان خود از فروش اعتباری و همچنین مدت دار در نظر گرفت و همچنین به آن ترتیب در حال حاضر مشتریان بیشتری راغب به خرید آن کالاها خواهند بود.

با آن حال کارشناسان بازار معتقدند؛ رونق بازار SBR ها بستگی به سفارشات خودروسازان و همچنین قطعه سازان دارد و همچنین افزایش حجم تولید دارد که در حال حاضر اندک می باشد.

در همین حال نرخ NBR (کائوچو مصنوعی) کائوچویی حاصل از سنتز ۱-۳ بوتادی ان و همچنین آکریلونیتریل در بازار آزاد ۵ هزار و همچنین ۷۰۰ تا ۸۰۰ تومان در روز قبل پیشنهاد شد.

سرایت رکود از بازار خودرو به قطعه سازان در تاریخ ۳۰ May 2016 | 3:43 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

_3044

ایران با هشت بانک مدرن دنیا به مذاکره نشست

ایران با هشت بانک مدرن دنیا به مذاکره نشست هشت بانك و مؤسسه مالی خارجی ...