خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » پیش بینی نرخ های پایه پتروشیمی ها/ هیجانات کم رنگ می می شود

پیش بینی نرخ های پایه پتروشیمی ها/ هیجانات کم رنگ می می شود

پیش بینی نرخ های پایه پتروشیمی ها/ هیجانات کم رنگ می می شود

|پیش بینی نرخ های پایه پتروشیمی ها/ هیجانات کم رنگ می می شود از پتروشیمی|

پیش بینی نرخ های پایه پتروشیمی ها/ هیجانات کم رنگ می می شود

bourse-

پتروتحلیل- در حالی پیش بینی اکثر معامله گران از افزایش نرخ های پایه جهت فردا حکایت دارد که آن تیم معتقدند؛ بعید به نظر می رسد خریدهای محصولات پتروشیمی در هفته جاری مانند هفته قبل پررونق باشد.

به نقل از «پتروتحلیل» و همچنین به گفته آن تیم معاملات هفته قبل با توجه به آزاد شدن سقف خریدها، احساسی بود و همچنین از آن رو احتمالا معاملات هفته جاری به فاز تعادل بازگردد.

آن در حالی می باشد که نرخ دلار و همچنین بعضی از محصولات پتروشیمی نیز طی دو هفته اخیر با رشد روبه رو بوده اند و همچنین از آن رو اطمینان از افزایش نرخ ها را اکثرا و بیشتر کرده می باشد.

در همین حال احتمال دارد پلی اتیلن های سبک فیلم دیدنی و جذاب، سنگین تزریقی و همچنین سنگین فیلم دیدنی و جذاب و همچنین «پت» ها با افزایش نرخ در هفته جاری روبه رو شوند، ولی باید توجه داشت احتمال رشد نرخ پلی پروپیلن ها و همچنین پلی اتیلن های سبک خطی خیلی زیاد اندک می باشد. از سوی دیگر انتظار می رود بعضی از محصولات تا محدوده ۲ قسمت و بخش نیز رشد نرخ داشته باشند.

جواد موسوی، مدیرکالایی کارگزاری اطمینان سهم در آن باره به روزنامه نویس و خبرنگار «پتروتحلیل» گفت: به نظر می رسد اکثر محصولات پتروشیمی فردا جهت عرضه در نیمه نخست مهرماه با رشد نرخ روبه رو شوند، مثلا پلی اتیلن های سبک فیلم دیدنی و جذاب و همچنین پی او همچنین سی ها احتمالا تا ۲ قسمت و بخش رشد خواهند داشت و همچنین پلی اتیلن های سنگین تزریقی احتمالا با رشد اندک روبه رو شوند. همچنین به نظر می رسد «پت» ها نیز ۳۰ تا ۶۰ تومان رشد نرخ داشته باشند.

به گفته موسوی به احتمال زیاد حجم معاملات در هفته جاری مانند هفته قبل نخواهد بود و همچنین به اوضاع تعادل در بازار پتروشیمی نزدیک شویم.

البته به نظر می رسد هفته قبل با اعلام خبر خرید تا سقف سالانه شوک به بازار پتروشیمی وارد شد و همچنین افزایش نرخ دلار و همچنین نرخ جهانی نیز به همراه آن موضوع راه را جهت خریدهای احساسی معامله گران فراهم کرد.

عوامل تاثیر گذار بر بازار پتروشیمی در بعدی

با آن حال میثم باقری کوپایی، مدرس دانشگاه علامه طباطبایی و همچنین مشاور بورس کالا و همچنین انرژی کارگزاری بانک مسکن معتقد می باشد؛ لغو محدودیت خرید ماهانه در رینگ پتروشیمی در هفته قبل سبب شد تا بازار با شوک مثبت روبه رو شده و همچنین حجم معاملات افزایش یابد.

او همچنین در ادامه خاطر نشان کرد: اکثر معامله گران در هنگام افزایش نرخ ها اقدام به خرید محصولات پتروشیمی می کنند، حال آنکه در هفته های قبل که روند نرخ ها نزولی بود، بارها کارشناسان اعلام کردند که زمان مناسبی جهت خرید محصولات فراهم شده می باشد، ولی باید توجه داشت متاسفانه اکثر خریداران با تغییر جهت و همچنین صعود نرخ ها جهت خرید اقدام می کنند.

با آن حال در بعدی سه عامل نرخ های جهانی، دلار و همچنین کاهش محدودیت ها می تواند بر معاملات محصولات پتروشیمی تاثیر گذار باشد، از آن رو بایستی و حتما ببینیم در ماه بعدی روند نرخ ها چگونه خواهد بود. البته به نظر می رسد در صورتی که نرخ های جهانی روند نزولی داشته باشد، لغو سقف خرید ماهانه تاثیر بر بازار نداشته باشد و همچنین ولی باید توجه داشت با افزایش یا ثبات نرخ های جهانی، احتمال لغو آن محدودیت سبب می می شود تا نرخ ها در یک سطح بماند.

آن کارشناس بازار پتروشیمی در ادامه افزود: در هفته قبل معاملات محصولات شیمیایی نیز نسبتا رونق داشت، مثلا استایرن منومر که در ماههای اخیر از نرخ ۴ هزار و همچنین ۴۰۰ تومان به کف قیمتی ۲ هزار و همچنین ۸۵۰ تومان رسید، مورد توجه خریداران قرار گرفت، همچنین منواتیلن گلایکلول و همچنین دی اتیلن گلایکول مارون و همچنین شازند نیز با افزایش تقاضا نسبت به هفته قبل روبه رو شدند و همچنین آن موضوعات نشان می دهد که لغو سقف خرید ماهانه محصولات محرک خرید در هفته قبل بوده می باشد.

به گفته باقری، به نظر می رسد دو تیکه کردن عرضه ها بتواند حجم درخواست ها را هنگام خرید محصولات پتروشیمی کاهش داده و همچنین به آن ترتیب اطمینان از تقسیم محصولاتی همچون «ایکس تری»، «پلی اتیلن سبک خطی»، «پلی اتیلن های سبک فیلم دیدنی و جذاب» و همچنین «پلی اتیلن های سنگین بادی» که همواره مورد توجه بازاریان می باشد، بین مصرف کنندگان بالا خواهد رفت.

شیمیایی های با اقبال

با آن حال در هفته قبل اسیداستیک فن آوران با ۷۰ تا ۱۱۰ تومان رقابت یکی از محصولات شیمیایی موردتوجه بازار بود، همچنین متانول شیراز نیز در بورس انرژی از ۲۹ تا ۴۷ تومان رقابت را شاهد بود، گر چه متانول زاگرس و همچنین فن آوران با نرخ پایه معامله شدند.

جوش شیرین هم ۷۰ تا ۸۰ تن کمتر از هفته قبل تقاضای خرید داشت، ولی باید توجه داشت رقابت نرخ آن هم تغییر با هفته قبل نداشت. در همین حال توجه به سودکاستیک هم در روزهای قبل افزایش یافته می باشد. کاهش عرضه های بندرامام و همچنین فروش سلف از سوی آن پتروشیمی یکی از دلایل افزایش نرخ سودکاستیک در بازار داخل و همچنین تا مرز ۵۰۰ تومان عنوان می می شود.

پیش بینی نرخ های پایه پتروشیمی ها/ هیجانات کم رنگ می می شود در تاریخ ۲۱ September 2015 | 1:00 am نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در منطقه‌ویژه ماهشهر طی یکماه قبل

اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در منطقه‌ویژه ماهشهر طی یکماه قبل |اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در ...