خانه » مقالات » آیا با اهمیت ترین نکات طراحی سایت را می دانید

آیا با اهمیت ترین نکات طراحی سایت را می دانید


Webdesign Neuss

در این مطلب می خواهیم نکات مهمی را که جهت طراحی سایت باید رعایت بکنید را برای تان شرح دهیم. رعایت کردن این نکات می تواند رابط کاربر ی زیبا آسان تری را در اختیار مشتریان، کاربر ان و بازدیدکنندن وب وب سایت شما قرار دهد. انجام این نکات به مرور زمان و به روز رسانی آنها در نهایت به محبوب شدن و پربازدید شدن سایتتان یاری می نماید .
انتخاب دامین مناسب

نام دامین، آدرس اینترنتی وب وب سایت شما است . همه وب وب سایت ها می بایست قبل از ورود به جهان ی اینترنت سایت، نام دامین داشته باشند. اگر شما جهت ترویج و تبلیغ کسب کار بودجه تبلیغاتی در نظر گرفته اید، راهی سود آور وجود دارد، آن هم این است که قبل از طراحی سایت، نام دامنه ای انتخاب بکنید که نزدیک به نام کسب کار شما است، تا فرد ان به محض دیدن نام دامین شما، دریابند که کار شما چیست و چه خدماتی ارائه می دهید. اما چنانچه بودجه کافی ندارید سود آورترین راه این است که نام دامینی گزینش بکنید که کلمه کلیدی را حاوی شود. در این صورت ی مردم عبارت و کلمه خاصی را جستجو می کنند ابه احتمال زیاد ل این که وب سایت شما جزو نتایج جستجو باشد، بیشتر خواهد بود. از نامی استفاده بکنید که با زمینه اهداف کاری شما متناسب باشد.
رعایت استاندارد های طراحی

به استانداردهاي طراحي وب سايت تذکر کنيد. در اينترنت وب سايت هايی وجود دارد که از بيش از ۶ ۸ فريم در صفحه مصرف کرده اند. استفاده از تکنيک هاي غير متعارف و عدم تذکر به استانداردها هرچند شاید باعث زيبايي وب سايت شود، ولی باعث ناراحتی برخي ديگر از بازديد کنندگان سايت خواهد شد.
سرعت بارگزاری سایت

هـر روز به تعداد افرادی که از اینترنت مصرف می کنند افزوده می شود، ولی این بدین مفهوم نیست که سرعت اتصال آن ها به اندازه سرعت اتصال شماست. تحقیقات مطالعات اخیر نشان داده است که سرعت لود صفحه با اهمیت زیاد ترین فاکتور رنکینگ است . مشتری بالقوه علاقه و اشتیاق خودش را برای دیدن وب وبسایت شما از دست می دهد چنانچه بعد از چند ثانیه هیچ بخشی از وبسایت بالا نیاید. پس سایت خود را سبک و روان طراحی بکنید تا بتوانید مشتریان بازدیدکنندگان را راضی نگه دارید.
مطالب محتوای سایت

در مورد محتوای وب سایت خود فکر بکنید . هر چقدر که وب وبسایت شما زیبا طراحی شده باشد چنانچه اطلاعات مورد نیاز کاربر ان را ارائه ندهید، از شما رو برمی گردانند. فرد ان به دنبال اطلاعات و محتوا به وبسایت شما آمده اند و وب سایت بایستی به آنها حس خوب ی از پیدا کردن اطلاعات درست، مفید سهل الوصول همراه با قشنگ یی گرافیکی القا نماید . در ارائه اطلاعات و توضیح ات دست و دل باز باشید، شاید برخي از اطلاعات آسان ای که به نظر شما حائز ارزش نیستند جهت فرد ان وب وبسایت شما زیاد جذاب باشند.
رنگبندی سایت

رنگ ها می توانند نقش مهمی در طراحی سایت شما داشته باشند. حتی بیشتر از چیزی که فکرش را می بکنید . رنگ ها بر قابلیت استفاده وب سایت تأثیر مهمی دارند. به اضافه رنگ هایی که در کنار هم جلوه خاص قشنگ یی را به سایت شما می بخشند، رنگ هایی نیز وجود دارند که کاربر ان به محض دیدن آنها سایت شما را ترک میکنند. موارد ذکر شده تنها تعدادی از نکات مهم در طراحی وبسایت است که هر چند ابتدایی، ولی زیاد کاربر دی پر ارزش هستند که در عین آسانی بسياري از صاحبان وبسایت به آن ها توجه نمی کنند. پس آن ها را حتمـا ً جدی بگیرید آنها را تست بکنید . در انتها نتیجه را نسبت به حالت قبل مقایسه بکنید متوجه تأثیرات این نکات شوید.
دستیابی آسان به مساله (حداقل کلیک)

این نکته زیاد با اهمیت است. بین بازدیدکنندگان و اطلاعات، حداقل کلیک ممکن را در نظر بگیرید تا بازدیدکننده مجبور نباشد برای دستیابی به اطلاعات مورد نیازش چندین بار کلیک نماید . کلیک کردن زیاد باعث می شود که بازدیدکنندگان سایت را ترک کنند.
بهینه سازی seo سایت

وب سايت شما می بایست جهت موتورهاي جستجو بهينه شود. بهترين و کم هزينه ترين راه جهت جذب مخاطب جهت وب سايت شما، مصرف از کليک ارگانيک است. کليک ارگانيک يعني بازديدکنندگاني که با کليک برروي لينک وب سايت شما در موتورهاي جستجو به وب سايت شما آمده اند. اين نوع کليک کم هزينه ترين راه براي جذب بازديدکنندگان به وب سايت شماست. در حين طراحي وب سايت به اين موضوع توجه کنيد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

چگونه تکنولوژی در دوره رکود به کمک بازار املاک ایران آمد

چگونه تکنولوژی در دوره رکود به کمک بازار املاک ایران آمد همان‌طور که بار‌ها در ...