خانه » پتروشیمی » ۳٫۵ میلیون تن محصولات پتروشیمی مالزی افزایش یافت

۳٫۵ میلیون تن محصولات پتروشیمی مالزی افزایش یافت

۳٫۵ میلیون تن محصولات پتروشیمی مالزی افزایش یافت

افزایش-3-5-میلیون-تنی-تولید-محصولات-پتروشیمی-مالزی-با-مشارکت-آرامکو

، شرکت آرامکو عربستان سعوی هفت میلیارد دلار برای خرید ۵۰ درصد از سهام مجموعه یکپارچه پالایشگاهی و پتروشیمی پتروناس مالزی، موسوم به راپید سرمایه گذاری کرد.

بر اساس این گزارش، تاسیسات پتروشیمی درنظرگرفته شده برای این مجموعه قادر به تولید سالانه سه میلیون و ۵۰۰ هزار تن انواع محصولات پتروشیمی است.

شرکت آرامکو قرار است ضمن حمایت از پروژه از طریق وام های واسطه (bridge loans)، ۷۰ درصد از خوراک خام مورد نیاز برای فعالیت های پالایشی این مجموعه را تامین کند.

این شرکت می گوید: تصمیم نهایی پس از حصول اطمینان از پتانسیل بالای مالزی برای رشد و موقعیت استراتژیک این کشور در جنوب شرق آسیا اتخاذ شد.

خالد الفلاح، رئیس و مدیر اجرایی شرکت آرامکو، عنوان کرد: بازار مالزی انتخابی مناسب برای تقویت حضور در منطقه جنوب شرق آسیا و به طور کلی بازار آسیا محسوب می شود.

 این گزارش می افزاید: مشارکت شرکت آرامکو درپروژه راپید پتروناس بزرگترین سرمایه گذاری خارجی این شرکت در بخش صنایع پایین دستی به شمار می رود.

پروژه راپید قرار است در منطقه Pengerang ایالت جوهور مالزی به بهره برداری برسد.

با تکمیل این مجموعه که در مساحتی به وسعت ۲۵ کیلومتر مربع احداث می شود؛ پروژه راپید به ظرفیت پالایش ۳۰۰ هزار بشکه نفت خام در روز و تبدیل آن به بنزین و دیزل دست خواهد یافت. انتظار می رود طرح یکپارچه پالایشگاهی و پتروشیمی یادشده تا سال ۲۰۱۹ میلادی به بهره برداری برسد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

خدمت ادامه دارد

خدمت ادامه دارد |خدمت ادامه دارد از پتروشیمی| عـصــر جـنــوب| ikiair.ir: هیات مدیره شرکت پتروشمی امیر ...