خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » بازنشستگان در هلدینگ‌خلیج فارس ماندنی‌ شدند؟

بازنشستگان در هلدینگ‌خلیج فارس ماندنی‌ شدند؟

بازنشستگان در هلدینگ‌خلیج فارس ماندنی‌ شدند؟

|بازنشستگان در هلدینگ‌خلیج فارس ماندنی‌ شدند؟ از پتروشیمی|

عـصــر جـنــوب| ikiair.ir: نفتی ها نوشت: “خلیج فارس” نامی آشنا در صنعت نفت، گاز و همچنین پتروشیمی کشور محسوب می‌می شود. نامی که به نوعی با بزرگترین مجموعه های نفتی کشور از پالایشگاه ستاره خلیج فارس گرفته تا شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس گره خورده می باشد. ولی باید توجه داشت دراین میان در صورتی که از تفاوت فعالیت حرفه ای آن دو مجموعه بگذریم بایستی و حتما به تفاوتی دیگر اشاره می شود که همین امر آن دو مجموعه را به شدت از یکدیگر متمایز کرده می باشد.

پالایشگاه ستاره خلیج فارس چند روز پیش در یک اقدام قابل تحسین ۴۰ تن از مدیران و همچنین کارشناسان بازنشسته خود را راهی منزل و خانه کرد تا با بکارگیری جوانان به قوانین و قانونی عمل کند که آن روزها  به نام قانون منع بکارگیری بازنشستگان مشهور می باشد. با اینحال به نظر می‌رسد مدیران هلدینگ خلیج فارس و همچنین در راس آن هم مدیریت آن مجموعه به شدت به میزهای مدیریتی خود علاقه نشان می‌دهند و همچنین هنوز هم تصمیمی جهت ترک آن میزها ندارند.
آن امر در حالی گرفته شده که دیگر هلدینگ‌های فعال در حوزه پتروشیمی چaون نفت و همچنین گاز پارسیان، ساتا و همچنین البته شستا به آن قانون تن داده اند ودر یک اقدام قابل تحسین بازنشستگان خود را روانه منزل و خانه کرده اند. ازسویی دیگر خبر می‌رسد که عزیزی مدیرعامل هلدینگ نفت و همچنین گاز پارسیان نیز رخت سفر بسته می باشد و همچنین اراده و تصمیم راسخ دارد به زودی صندلی خود را به غیره ای بسپارد. همچنین مدیرعامل شستا نیز دو روز پیش صندلی خود را به غیره ای داد تا به اذعان کارشناسان آن امر آغازی بر جوون گرائی دراین هلدینگ باشد. ولی باید توجه داشت خبرها همچنان از هلدینگ خلیج فارس حکایت از تلاش یاران ربیعی جهت حفظ آن جایگاه دارد.
آنطور که برآوردهای کارشناسان حکایت دارد در صورت تن دادن هلدینگ خلیج فارس به اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان در زیر مجموعه خود حدود هزار تن اشتغالزایی جهت جوانان ساخته یا ایجاد خواهدشد. با اینحال مقاومت مدیران آن مجموعه که در راس آن هم یک بازنشسته به کار گمارده شده می باشد با ابهاماتی مواجه شده می باشد. ابهاماتی که وزیرنفت را هدف گرفته می باشد و همچنین تاکید دارد که مقاومت ساخته یا ایجاد شده در آن هلدینگ جهت عدم خروج بازنشستگان، تحلیل بعضی از کارشناسان را مبنی بر بدل شدن هلدینگ خلیج فارس به حیاط خلوت زنگنه و همچنین شاگرد محبوبش به واقعیت نزدیک کرده می باشد.
آن اظهارات در حالی مطرح می‌می شود که بعضی از همراهان سیاست های امروزی هلدینگ خلیج فارس معتقدند به دلیل آنکه ۴۰ قسمت و بخش سهام آن شرکت متعلق به سهام عدالت می باشد پس هلدینگ خلیج فارس خصوصی می باشد و همچنین شامل اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان نمی‌می شود. آن در حالی می باشد که اغلب هلدینگ‌ها و همچنین شرکت‌های نفتی که سهامی کمتر از هلدینگ خلیج فارس متعلق به حکومت داشته اند صندلی‌های بازنشستگان را به غیره ای داده اند تا تن به قوانین و قانونی دهند که اشتغالزایی جوانان را هدف گرفته می باشد.
به عنوان مثال ۴۹درصد سهام پالایشگاه ستاره خلیج فارس متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری نفت و همچنین گاز و همچنین پتروشیمی تامین (تاپیکو) وابسته شرکت سرمایه‌گذاری تامین‌فرهنگی و اجتماعی (شستا) می باشد. ۳۳درصد سهام ستاره خلیج‌فارس متعلق به صندوق بازنشستگی صنعت نفت و همچنین ۱۸درصد دراختیار شرکت ملی پالایش و همچنین پخش فرآورده‌های نفتی می باشد.
آن درحالی می باشد که ۳۷ قسمت و بخش سهام هلدینگ خلیج فارس متعلق به شرکت ملی صنایع پتروشیمی و همچنین صندوق بازنشستگی نفت می باشد. همچنین ۴۰ قسمت و بخش سهام آن شرکت متعلق به سهام عدالت و همچنین مابقی سهام  نیز در اختیار سهامداران خرد زیرا و به درستی که نفت و همچنین گاز تامین و همچنین تیم پتروشیمی تابان فرداست.
بنابراین به نظر می‌رسد هلدینگ خلیج فارس نیز مثل بسیاری از هلدینگ‌های فعال در آن حوزه و همچنین البته شرکت‌های نفتی و همچنین گازی دیگر بایستی و حتما تن به اجرای قوانین و قانونی دهد که تلاش دارد تا با تکیه بر توانائی جوانان، اقتصاد کشور را به نحوی بهتر و همچنین با نگاهی جدید و تو و تازه رونق بخشد.
با اینحال هنوز مشخص نیست چرا تا کنون هلدینگ خلیج فارس تن به اجرای آن قانون نداده و همچنین البته مهمتر از آن هم چرا وزیرنفت و همچنین شاگرد محبوبش سکوت اختیار کرده اند؟

نوشته بازنشستگان در هلدینگ‌خلیج فارس ماندنی‌ شدند؟ اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی وبسایت و مرکز خبرهای جدید خبری پتروشیمی پدیدار شد.

بازنشستگان در هلدینگ‌خلیج فارس ماندنی‌ شدند؟ در تاریخ ۱۱ December 2018 | 9:14 am نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

تقدیر امام و پیشوا جمعه بندر امام و پیشوا خمینی از عملکرد مدیرعامل پتروشیمی امیرکبیر

تقدیر امام و پیشوا جمعه بندر امام و پیشوا خمینی از عملکرد مدیرعامل پتروشیمی امیرکبیر ...