خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » تولید نانو مالچ طبیعی و همچنین غیر نفتی در خرمشهر

تولید نانو مالچ طبیعی و همچنین غیر نفتی در خرمشهر

تولید نانو مالچ طبیعی و همچنین غیر نفتی در خرمشهر

|تولید نانو مالچ طبیعی و همچنین غیر نفتی در خرمشهر از پتروشیمی|

عـصــر جـنــوب| ikiair.ir: دست یار پژوهش و همچنین فناوری دانشگاه علوم و همچنین فنون دریایی خرمشهر از تولید نانومالچ طبیعی جهت نخستین بار در کشور در آن دانشگاه خبر داد.

وحید یاوری عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که جهت تشریح برنامه جذاب و جالب و خوب های هفته پژوهش در جنوب استان خوزستان در دانشگاه علوم و همچنین فنون دریایی خرمشهر برگزار شد، اظهار کرد: در راستای هدایت علم به سمت رفع نیازها، ارتباط مناسبی میان صنعت و همچنین دانشگاه در دانشگاه علوم و همچنین فنون دریایی برقرار شده می باشد که تهیه محصولات فناوری شامل نانو مالچ طبیعی جهت تثبیت خاک شامل نتایج آن ارتباط می باشد.

دست یار پژوهش و همچنین فناوری دانشگاه علوم و همچنین فنون دریایی با گفتن آنکه «فواد بوعذار» از افراد هیئت علمی آن دانشگاه در رشته شیمی دریا، مجری آن طرح می باشد، به تشریح محصول نانو مالچ طبیعی پرداخت و همچنین توضیح داد: آن محصول جهت نخستین بار در کشور از ضایعات مزارع خوزستان تهیه شد که کاملا سبز و همچنین طبیعی ست و همچنین عوارض مالچ نفتی را ندارد و همچنین می تواند جهت مقابله با معضل ریزگردها موثر باشد.

او همچنین افزود: آن محصول مهم به تائید مراجع ملی رسیده و همچنین وزارت راه و همچنین شهرسازی کارایی آن هم را جهت طرح های ملی اثبات و یا تایید کرده می باشد.

دست یار پژوهش و همچنین فناوری دانشگاه علوم و همچنین فنون دریایی خرمشهر همچنین از ثبت محصول اصولی و کاربردی غیره ای از سری محصولات نانو تکنولوژی در خرمشهر خبر داد و همچنین اظهار کرد: گواهی کاربرد صنعتی محصول نانوسلولوز نیز را جهت تصفیه پساب مراکز آبزی پروری توسط یکی از دانشجویان کسب شده می باشد که می تواند نقشی موثر در کاهش مصرف و همچنین اتلاف آب داشته باشد.

یاوری در ادامه از افتتاح مرکز کارگاهی مرتبط با حوزه دریا در خرمشهر طی هفته پژوهش خبر داد و همچنین گفت: در هفته پژوهش، مرکز کارگاهی مرتبط با حوزه دریا با همکاری دانشگاه علوم و همچنین فنون دریایی خرمشهر و همچنین فنی و همچنین حرفه ای استان خوزستان با هدف آموزش تجربه و مهارت بالا های مرتبط با صنعت های دریایی و همچنین تربیت قوه انسانی جهت صنایع منطقه پیاده سازی و راه اندازی می می شود.

او همچنین افزود: نمایش کارگاه در آن مرکز طی هفته پژوهش مجانی و رایگان می باشد ولی باید توجه داشت در طول سال شمسی جهت تامین هزینه های مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری جهت نمایش کارگاه ها به کمک های اقتصادی و مالی مستلزم و نیاز می باشد.

دست یار پژوهش و همچنین فناوری دانشگاه علوم و همچنین فنون دریایی در ادامه از تجلیل از پژوهشگران برتر به عنوان دیگر برنامه جذاب و جالب و خوب هفته پژوهش یاد کرد و همچنین گفت: در آئین افتتاحیه هفته پژوهش از ۹ عضو هیئت علمی، ۱۰ مدرس آموزش و همچنین پروش، چهار دانش آموز و همچنین سه پژوهشگر برتر از میان دستگاه های اجرایی شهرهای خرمشهر و همچنین آبادان تجلیل خواهد شد.

یاوری، نمایش کارگاه ها و همچنین سمینارهای علمی را از دیگر برنامه جذاب و جالب و خوب های هفته پژوهش در سطح دانشگاه های جنوب استان خوزستان اعلام کرد و همچنین افزود: هر دانشگاه به فراخور رشته های تحصیلی، برنامه جذاب و جالب و خوب ها و همچنین کارگاه های مختلفی برگزار می کند که همچنین و علاوه بر شرکت دانشجویان، شرکت جهت کارشناسان ادارت نیز آزاد می باشد.

دست یار پژوهش و همچنین فناوری دانشگاه علوم و همچنین فنون دریایی خرمشهر به اجرای برنامه جذاب و جالب و خوب درهای باز دانشگاه در یک روز از هفته پژوهش، به عنوان یکی دیگر از برنامه جذاب و جالب و خوب های دانشگاه علوم و همچنین فنون دریایی خرمشهر در آن هفته یاد کرد و همچنین گفت: روز دوشنبه هفته بعدی، درهای دانشگاه علوم و همچنین فنون دریایی خرمشهر جهت حضور عموم شهروندان و مردم شهر در دانشگاه و همچنین آشنایی با قسمت و بخش های متنوع و گوناگون و مختلف آن دانشگاه، همچنین بازدید از نمایشگاه دستاوردهای علمی باز خواهد بود.

او همچنین در ادامه بر آن نقطه که گرامی داشت هفته پژوهش یک حرکت نمادین می باشد، تاکید کرد و همچنین گفت: برنامه جذاب و جالب و خوب های پژوهشی به صورت یک برنامه جذاب و جالب و خوب مستمر و همچنین طولانی مدت دنبال می می شود. اجرای برنامه جذاب و جالب و خوب هایی شامل برپایی نمایشگاه ها جهت دیدن کردن و نمایش دستاوردهای پژوهشی در هفته پژوهش تنها جهت ترویج فرهنگ پژوهش انجام می می شود.

دست یار پژوهش و همچنین فناوری دانشگاه علوم و همچنین فنون دریایی در سول آن نشست به تشریح جایگاه علمی دانشگاه علوم و همچنین فنون دریایی خرمشهر نیز پرداخت و همچنین گفت: در سال شمسی قبل ۲۱۸ مقاله علمی از دانشگاه علوم وفون دریایی خرمشهر ثبت شده، تعداد افراد هیئت علمی آن دانشگاه ۷۵ فرد یا شخص می باشد که از میانگین کشوری بالاتر بوده می باشد.

 

نوشته تولید نانو مالچ طبیعی و همچنین غیر نفتی در خرمشهر اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی وبسایت و مرکز خبرهای جدید خبری پتروشیمی پدیدار شد.

تولید نانو مالچ طبیعی و همچنین غیر نفتی در خرمشهر در تاریخ ۱۳ December 2018 | 10:02 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

تقدیر امام و پیشوا جمعه بندر امام و پیشوا خمینی از عملکرد مدیرعامل پتروشیمی امیرکبیر

تقدیر امام و پیشوا جمعه بندر امام و پیشوا خمینی از عملکرد مدیرعامل پتروشیمی امیرکبیر ...