خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » تولید بنزین در پالایشگاه آبادان به ۱۲ میلیون لیتر در روز رسید

تولید بنزین در پالایشگاه آبادان به ۱۲ میلیون لیتر در روز رسید

تولید بنزین در پالایشگاه آبادان به ۱۲ میلیون لیتر در روز رسید

|تولید بنزین در پالایشگاه آبادان به ۱۲ میلیون لیتر در روز رسید از پتروشیمی|

عـصــر جـنــوب| ikiair.ir: مدیر عامل شرکت پالایش نفت آبادان گفت: هر روز خدا ۱۲ میلیون لیتر بنزین مطابق با استانداردهای جهانی در آن پالایشگاه تولید می می شود که قسمت و بخش عمده آن هم بنزین یورو ۴ می باشد.

سیدعلی اکبر میرقادری با اشاره به فازهای ۲ و همچنین چهار پالایشگاه آبادان افزود: با بهره برداری از آن ۲ فاز، پالایشگاه آبادان جزء پیشرفته ترین و همچنین مدرنترین پالایشگاه های جهان در باره کیفیت و همچنین نوع فرآورده تولیدی قرار خواهد گرفت که در چرخه اقتصاد کشور تاثیرگذار می باشد.
مدیر عامل شرکت پالایش نفت آبادان گفت: با بهره برداری از فاز ۲ و همچنین چهار پالایشگاه آبادان، مقدار و اندازه و میزان تولید بنزین در آن پالایشگاه به ۲۰ میلیون لیتر خواهد رسید.
او همچنین با تاکید بر اولویت جذب جوانان بومی منطقه در پالایشگاه آبادان گفت: آن پالایشگاه تاثیر بسیاری در اقتصاد و همچنین همچنین صادرات مواد نفتی کشور دارد که با بهره برداری فازهای ۲ و همچنین چهار اوضاع اشتغال مستقیم و همچنین غیر مستقیم در آن منطقه بهبود خواهد یافت.
میرقادری با اشاره به خودکفا شدن ایران در تولید سوخت هواپیما گفت: تا قبل از تحریم سوخت مورد مستلزم و نیاز هواپیما از خارج کشور تامین می شد که اکنون در پالایشگاه آبادان سوخت هواپیماهای آموزشی و همچنین سم پاشی تولید می می شود.
پالایشگاه نفت آبادان هم اکنون بیش از ۲۵ قسمت و بخش از محصولات مورد مستلزم و نیاز کشور را تامین می کند.
آن پالایشگاه فرآورده‌های گاز مایع، بنزین موتور، نفت سفید، نفت گاز،سوخت جت، نفت کوره، انواع روغن موتور پایه، انواع قیر، انواع حلال‌ های نفتی، گوگرد، نفتای (خوراک آروماتیک پتروشیمی بندرامام) را تولید می کند.
پالایشگاه نفت آبادان، بزرگترین پالایشگاه ایران می است و خواهد بود.ساخت آن پالایشگاه در سال شمسی ۱۲۹۱ هجری شمسی به پایان رسید و همچنین تا آغاز جنگ ایران و همچنین عراق در سال شمسی ۱۳۵۹ بزرگترین پالایشگاه دنیا با ظرفیت تصفیه ۶۲۸ هزار بشکه نفت در روز بود.
پالایشگاه آبادان به وسیله خطوط لوله به چندین میدان نفتی و همچنین بندر ماهشهر متصل شده می باشد، خط لوله‌ ای نیز از آبادان به سمت تهران کشیده شده که در طول مرزهای شمالی کشور از مشهد تا تبریز امتداد دارد.

نوشته تولید بنزین در پالایشگاه آبادان به ۱۲ میلیون لیتر در روز رسید اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی وبسایت و مرکز خبرهای جدید خبری پتروشیمی پدیدار شد.

تولید بنزین در پالایشگاه آبادان به ۱۲ میلیون لیتر در روز رسید در تاریخ ۶ January 2019 | 7:56 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

تقدیر امام و پیشوا جمعه بندر امام و پیشوا خمینی از عملکرد مدیرعامل پتروشیمی امیرکبیر

تقدیر امام و پیشوا جمعه بندر امام و پیشوا خمینی از عملکرد مدیرعامل پتروشیمی امیرکبیر ...