خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » پالایشگاه آبادان به قسمت و بخش خصوصی واگذار می‌می شود؟

پالایشگاه آبادان به قسمت و بخش خصوصی واگذار می‌می شود؟

پالایشگاه آبادان به قسمت و بخش خصوصی واگذار می‌می شود؟

|پالایشگاه آبادان به قسمت و بخش خصوصی واگذار می‌می شود؟ از پتروشیمی|

عـصــر جـنــوب| ikiair.ir: به تا حال هشت پالایشگاه از ۱۰ پالایشگاه کشور، به قسمت و بخش‌های خصوصی یا خصولتی برون‌سپاری شدند و همچنین تنها دو پالایشگاه آبادان و همچنین شازند دولتی خواهند بود. البته آخرین خبرهای جدید حاکی می باشد که آن دو پالایشگاه هم در لیست خصوصی‌سازی قرار گرفته‌اند.

چندی پیش، دبیر کل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت، از احتمال خصوصی‌سازی پالایشگاه‌های آبادان و همچنین شازند خبر داد و همچنین افزود: مجلس شورای اسلامی و همچنین حکومت، مصوبه‌ای را در آن مورد در دست اجرا دارند و همچنین بعد از آن‌که آن دو پالایشگاه خصوصی شدند، ۲۰ قسمت و بخش از پالایشگاه‌های کشور در اختیار حکومت قرار می‌گیرند. در آن راستا، علیرضا صادق آبادی، در آخرین نشست خبری خود در مورد خصوصی‌سازی پالایشگاه آبادان توضیح داد که واگذاری پالایشگاه‌های آبادان و همچنین شازند را بایستی و حتما نهاد خصوصی‌سازی انجام دهد. نقش حکومت آن می باشد که جزئیاتی که جهت نرخ‌گذاری سهام می‌خواهند را در اختیار آن هم‌ها قرار دهیم؛ مسئول واگذاری ما نیستیم.
بر آن اساس، سیدعلی اکبر میرقادری – مدیرعامل پالایشگاه آبادان – در گفت‌وگو با ایسنا با تأیید آن‌که واگذاری پالایشگاه آبادان به دست حکومت نیست، در مورد مقدار و اندازه و میزان تولید بنزین در آن پالایشگاه توضیح داد: در حال حاضر، هر روز خدا ۱۲ میلیون لیتر بنزین در پالایشگاه آبادان تولید می‌می شود و همچنین با راه‌اندازی فاز دوم آن پالایشگاه، مقدار و اندازه و میزان تولید به بیش از ۲۰ میلیون لیتر در روز می‌رسد.
او همچنین هم‌چنین در مورد ارتقای کیفیت محصولات آن پالایشگاه گفت: تقریباً همه بنزینی که در آن پالایشگاه تولید می‌می شود، یورو ۴ می باشد. گازوئیل تولیدی هم در بعدی با توجه به راه‌اندازی فاز دو، مطابق استاندارد یورو ۴ خواهد شد.
مدیرعامل پالایشگاه آبادان در پایان، در مورد قدرت تولید سوخت جت و همچنین هواپیمای آموزشی در آن پالایشگاه اظهار کرد: پتانسیل تولید سوخت جت و همچنین هواپیمای آموزشی از قبل در پالایشگاه بوده و همچنین درحال حاضر هم وجود دارد؛ در صورتی که دستور داده می شود، تولید می‌کنیم.

نوشته پالایشگاه آبادان به قسمت و بخش خصوصی واگذار می‌می شود؟ اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی وبسایت و مرکز خبرهای جدید خبری پتروشیمی پدیدار شد.

پالایشگاه آبادان به قسمت و بخش خصوصی واگذار می‌می شود؟ در تاریخ ۳۰ January 2019 | 1:05 am نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

تقدیر امام و پیشوا جمعه بندر امام و پیشوا خمینی از عملکرد مدیرعامل پتروشیمی امیرکبیر

تقدیر امام و پیشوا جمعه بندر امام و پیشوا خمینی از عملکرد مدیرعامل پتروشیمی امیرکبیر ...