خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » صنایع به مسئولیت فرهنگی و اجتماعی خود در خوزستان عمل کنند

صنایع به مسئولیت فرهنگی و اجتماعی خود در خوزستان عمل کنند

صنایع به مسئولیت فرهنگی و اجتماعی خود در خوزستان عمل کنند

|صنایع به مسئولیت فرهنگی و اجتماعی خود در خوزستان عمل کنند از پتروشیمی|

عـصــر جـنــوب| ikiair.ir: مدیرکل مسائل فرهنگی و اجتماعی و همچنین فرهنگی استانداری خوزستان با اشاره به مقدمات تدوین سند مسئولیت های فرهنگی و اجتماعی صنایع در استان، گفت: خوزستان در تولید ناخالص ملی سهم بسیاری دارد و همچنین بر آن اساس صنایع موجود بایستی و حتما متوجه مسئولیت های فرهنگی و اجتماعی خود بوده و همچنین به آن هم عمل کنند.

صادق کریمی کیا روز سه شنبه آیین رونمایی از پوستر دومین همایش بین المللی CSR باعنوان مسئولیت فرهنگی و اجتماعی صنایع، محروم و بی بهره زدایی و همچنین توسعه منطقه ها و مناطق محروم، در استانداری خوزستان، گفتن کرد:بحث مسئولیت های فرهنگی و اجتماعی شامل مباحثی می باشد که توانسته جایگاه ویژه ای در توسعه پایدار پیدا کند.
او همچنین با اشاره به آنکه ما در کشورمان نتوانسته ایم برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی مناسبی در آن باره داشته باشیم، افزود: عمل به مسئولیت های فرهنگی و اجتماعی در خوزستان به عنوان یکی از صنعتی ترین استان های کشور با توجه به شرایطی که در آن هم قرار دارد، امری ضروری می باشد.
دبیر شورای فرهنگی و اجتماعی خوزستان گفته استهمایش بین المللی مسئولیت های فرهنگی و اجتماعی جهت دومین بار در ۹ اسفند امسال در کلانشهر اهواز برگزار می می شود.
او همچنین یادآور شد: وزرای نفت، نیرو، کار، تعاون و همچنین رفاه فرهنگی و اجتماعی، و همچنین نیز صنعت معدن و همچنین تعاون جهت حضور در آن همایش دعوت شده اند.
او همچنین با گفتن آنکه نمایش آن همایش نباید تنها به ساخته یا ایجاد یک گفتمان در انظار و افکار عمومی محدود می شود، گفت: مسئولیت های فرهنگی و اجتماعی بایستی و حتما به یک گفتمان دو سویه بین حکومت و همچنین شهروندان تغییر پیدا کردن می شود.
کریمی کیا ادامه داد: نمایش چنین همایشی باعث می می شود که شهروندان و مردم شهر مطالبه گر شده و همچنین بتوانیم مسئولیت فرهنگی و اجتماعی صنایع را به یک راهبرد و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب تغییر پیدا کردن کنیم.
مدیرکل مسائل فرهنگی و اجتماعی و همچنین فرهنگی استانداری خوزستان چشم انداز اجرایی آن راهبرد را حرکت در مسیر توسعه خواند که از طریق انجام مسئولیت های فرهنگی و اجتماعی توسط صنایع به وجود می آید.
او همچنین افزود: نفت، گاز، پتروشیمی، کشاورزی و همچنین فولاد سهم قابل توجهی در صنایع خوزستان دارند که در سال شمسی ‌های قبل به صورت پراکنده از برنامه جذاب و جالب و خوب های فرهنگی فرهنگی و اجتماعی خوزستان پشتیبانی‌ هایی کرده اند ولی باید توجه داشت آن حمایت ها با موضوع مسئولیت های فرهنگی و اجتماعی متغایر و متفاوت می باشد.
کریمی کیا گفته استما به دنبال یک وحدت رویه به منظور ساخته یا ایجاد برنامه جذاب و جالب و خوب جهت بهره بری و استفاده از ظرفیت های موجود در راستای محروم و بی بهره زدایی از مناطقی هستیم که تراز فرهنگی، فرهنگی و اجتماعی و همچنین معیشتی آنها در خطر می باشد.
دبیر شورای فرهنگی و اجتماعی خوزستان به آمادگی موجود جهت تاثیر در حوزه مسئولیت های فرهنگی و اجتماعی موقعیتی و همچنین محلی صنایع اشاره کرد و همچنین گفت: آن همایش نیز به همین منظور برگزار می می شود تا با برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی کوتاه مدت، میان مدت و همچنین طولانی مدت ، منطقه ها و مناطق کم برخوردار خوزستان توانمند شوند.
او همچنین از اهداف آن همایش را ساخته یا ایجاد مقدمات تدوین سند مسئولیت فرهنگی و اجتماعی صنایع اعلام کرد و همچنین افزود: دنبال آن هم هستیم تا آن سند را با ورژن و نسخه بومی تر نسبت به تعاریف موجود تدوین کنیم.
مدیرکل مسائل فرهنگی و اجتماعی و همچنین فرهنگی استانداری خوزستان ادامه داد:خوزستان در تولید ناخالص ملی سهم بسیاری دارد و همچنین با توجه به حضور صنایع متعدد در آن هم مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد تا با تشکیل یک کارگروه ذیل شورای فرهنگی و اجتماعی ، بیش از قبل صنایع موجود متوجه مسئولیت خود در آن حوزه باشند.
بر اساس آن نقل از، همچنین و علاوه بر چهار عضو هیات حکومت، سفیر و همچنین دست یار اقتصادی سفارت کره جنوبی ، دکتر مارتین عضو هیات مدیره کمپانی CSR اتحادیه اروپا در دومین همایش مسئولیت های فرهنگی و اجتماعی صنایع خوزستان که در ۹ اسفند امسال برگزار می می شود، حضور خواهند داشت.
CSR یا مسئولیت فرهنگی و اجتماعی شرکت ‌ها شامل محورهای زیست محیطی، اقتصادی و همچنین فرهنگی و اجتماعی می باشد که از چهار لایه‌ مسئولیت انسانی، مسئولیت اخلاقی، مسئولیت قوانین و قانونی و همچنین حقوقی و همچنین همچنین مسئولیت اقتصادی برخوردار می باشد.

نوشته صنایع به مسئولیت فرهنگی و اجتماعی خود در خوزستان عمل کنند اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی وبسایت و مرکز خبرهای جدید خبری پتروشیمی پدیدار شد.

صنایع به مسئولیت فرهنگی و اجتماعی خود در خوزستان عمل کنند در تاریخ ۳۰ January 2019 | 1:04 am نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

تقدیر امام و پیشوا جمعه بندر امام و پیشوا خمینی از عملکرد مدیرعامل پتروشیمی امیرکبیر

تقدیر امام و پیشوا جمعه بندر امام و پیشوا خمینی از عملکرد مدیرعامل پتروشیمی امیرکبیر ...