خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » آلودگی پتروشیمی ها در ماهشهر

آلودگی پتروشیمی ها در ماهشهر

آلودگی پتروشیمی ها در ماهشهر

|آلودگی پتروشیمی ها در ماهشهر از پتروشیمی|

عـصــر جـنــوب| ikiair.ir:

اقداماتی که جهت مهار آلودگی صنایع پتروشیمی در بندر ماهشهر صورت می گیرد ناکافی می باشد. گاز فلر که یکی از عوامل مهم آلودگی هوای صنایع پتروشیمی می باشد با فیلترهایی تصفیه می می شود که کارایی مناسب را ندارند.

لیلا میبان؛ بندر ماهشهر، قطب صنایع پتروشیمی کشور، به دلیل تعدد واحدهای پتروشیمی و همچنین احداث واحدهای پتروشیمی بالاتر از ظرفیت زیستی آن شهرستان، به قطب آلودگی استان خوزستان نیز تغییر پیدا کردن شده می باشد.

آن شهرستان همچنین و علاوه بر آلودگی هوای ناشی از ریزگردها که به دلیل احداث بی رویه سدها و همچنین جلوگیری از جریان آب در سطح خوزستان در آن هم حاکم می باشد، با آلودگی گاز فلر صنایع پتروشیمی هم روبرو می باشد که باعث شده تا ماهشهر پای ثابت آلودگی هوای خوزستان باشد. از سوی دیگر پساب خارج شده از صنایع و همچنین نبود سیستم تصفیه مناسب نیز آلودگی خاک و همچنین آب را در آن شهرستان تشدید کرده می باشد. با توجه به موقعیت استراتژیک آن شهرستان و همچنین آن حجم از آلودگی انتظار می رود در جهت کنترل آلودگی آن شهرستان توجه ویژه ای می شود و همچنین بهره مندی از صنایع پتروشیمی با حساسیت بیشتری در آن هم انجام می شود.

بیرانوند، فرماندار بندر ماهشهر درخصوص اوضاع صنایع پتروشیمی و همچنین اقدامات آن واحدها جهت کاهش آلودگی در آن شهرستان به اقتصادآنلاین گفت: مجموعه صنایع پتروشیمی که باعث آلودگی آب و همچنین خاک و همچنین هوا می شوند، اقداماتی را انجام داده اند، ولی باید توجه داشت آن اقدامات کافی نیست.

واحدهای پتروشیمی مارون، رازی و همچنین بندرامام همچنان بار آلودگی پساب را دارند. در قسمت کنترل آلودگی پساب شرایط بهتر از سایر قسمت ها می باشد، ولی باید توجه داشت در قسمت و بخش آلودگی هوا گاز فلر خارج شده از واحدهای پتروشیمی، از طریق فیلترهایی تصفیه می شوند که متاسفانه کارایی مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را جهت بندر ماهشهر ندارد. فیلترها گاها از مدار خارج و همچنین یا خراب می شوند و همچنین تعویض و همچنین به سازی آنها روزها و همچنین ماه ها به طول می انجامد، در پس نتیجه آن می شود که آلایندگی شدیدی ساخته یا ایجاد می کند که مدتها در سطح شهرستان باقی می ماند.

بیرانوند با اشاره به آنکه عمده آلایندگی شهرستان ماهشهر به دلیل گاز فلر منشعب شده از پالایشگاه ها و همچنین در پس نتیجه آن می شود که آلودگی هوا می باشد گفت: اقداماتی که جهت کاهش آلاینده ها در بندر ماهشهر انجام شده به مقدار و اندازه ای نبوده می باشد که آلاینده ها را به ویژه در باره هوا از بین ببرد.

با توجه به آنکه سند سبز تنها توسط ۶ واحد صنعتی پتروشیمی در ماهشهر تهیه شده می باشد، در پس نتیجه آن می شود که مقدار و اندازه و میزان آلودگی که واحدهای پتروشیمی به محیط وارد می کنند متغییر می باشد، فرماندار ماهشهر در آن خصوص گفت: تقریبا همه شرکت ها آلودگی دارند، ولی باید توجه داشت بار آلودگی با توجه به نوع محصول و همچنین بزرگی شرکت ها متغایر و متفاوت می باشد. شرکت های پهناور و بزرگ مانند پتروشیمی مارون، رازی و همچنین بندر امام و پیشوا معمولا دائما بار آلودگی دارند. شرکت های کوچک با توجه به حجم تولید کمتر، اقدامات بهتری نیز انجام داده اند.

بیرانوند در خصوص توجه ویژه به آن شهرستان  و همچنین نمایش نشست های تخصصی جهت کاهش بار آلودگی، با توجه به آنکه آن شهرستان بیشترین اخطارهای محیط زیستی را در خوزستان گرفتن می کند گفت: اقداماتی از سوی اداره محیط زیست و همچنین وزارت نفت انجام شده می باشد، ولی باید توجه داشت آن اقدامات کافی نیست.

نوشته آلودگی پتروشیمی ها در ماهشهر اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی وبسایت و مرکز خبرهای جدید خبری پتروشیمی پدیدار شد.

آلودگی پتروشیمی ها در ماهشهر در تاریخ ۱۸ February 2019 | 3:31 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

تقدیر امام و پیشوا جمعه بندر امام و پیشوا خمینی از عملکرد مدیرعامل پتروشیمی امیرکبیر

تقدیر امام و پیشوا جمعه بندر امام و پیشوا خمینی از عملکرد مدیرعامل پتروشیمی امیرکبیر ...