خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » کارگران پالایشگاه آبادان دست از کار کشیدند

کارگران پالایشگاه آبادان دست از کار کشیدند

کارگران پالایشگاه آبادان دست از کار کشیدند

|کارگران پالایشگاه آبادان دست از کار کشیدند از پتروشیمی|

عـصــر جـنــوب| ikiair.ir: کارگران شاغل در کارگاه مرکزی پالایشگاه آبادان در ششمین روز از اعتراض خود، خواستار اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل شدند.

صبح امروز (۲۶ اسفندماه) نزدیک به ۲۱۰ کارگر قسمت و بخش تعمیرات پالایشگاه آبادان  در ادامه اعتراضات شش روز قبل خود، خواستار اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل نسبت به سایر کارگران پیمانی پالایشگاه شدند.

به ادعای کارگران، اختلاف بسیاری در دریافتی‌های حقوق کارگران پیمانی کارگاه مرکزی پالایشگاه آبادان با سایر کارگران پیمانکاری پالایشگاه مثل کارگران پیمانکاری واحد بهره‌برداری و همچنین آتش‌نشانی وجود دارد.

کارگران پیمانی کارگاه مرکزی پالایشگاه آبادان می‌گویند که علی رغم قوه کار پیمانی دیگر شرکت‌های  پالایشگاه آبادان، کمترین پایه حقوق را گرفتن می‌کنند. به عنوان مثال مقدار و اندازه و میزان دریافتی کارگران واحد بهره‌برداری قبل از اجرای طرح طبقه‌بندی هر روز خدا ۵۶ هزار تومان بود که بعد از اجرای طرح به ۶۱ هزار تومان افزایش یافت.

به گفته آنها، کارگران سال شمسی‌هاست پیگیر اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل خود خواهند بود ولی باید توجه داشت مشکل زیر بار نرفتن پیمانکاران تحت قرارداد با پالایشگاه می باشد که باعث مسکوت ماندن آن هم شده می باشد.

آن کارگران در قسمت و بخش غیره ای از مطالبات خود به بی‌توجهی پیمانکاران به پرداخت سنوات، عیدی، پاداش و همچنین حق مرخصی خود اشاره کردند که به درستی اجرا نمی‌می شود.

امرالله قربانی (پیمانکار کارگاه مرکزی پالایشگاه آبادان) در دومین روز از اعتراض کارگران در مورد مقدار و اندازه و میزان سنوات آنها به روزنامه نویس و خبرنگار ایلنا گفته بود: طبق قانون منطقه ها و مناطق ویژه اقتصادی، شیوه محاسبه سنوات خدمتی بر مبنای ۱۵ روز می باشد که در صورتی که کارگران برگه‌های تسویه خود را امضا کنند، عیدی و همچنین سنوات خود را طبق قانون منطقه ها و مناطق آزاد سریعا گرفتن خواهند کرد.

نوشته کارگران پالایشگاه آبادان دست از کار کشیدند اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی وبسایت و مرکز خبرهای جدید خبری پتروشیمی پدیدار شد.

کارگران پالایشگاه آبادان دست از کار کشیدند در تاریخ ۱۷ March 2019 | 1:34 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

تقدیر امام و پیشوا جمعه بندر امام و پیشوا خمینی از عملکرد مدیرعامل پتروشیمی امیرکبیر

تقدیر امام و پیشوا جمعه بندر امام و پیشوا خمینی از عملکرد مدیرعامل پتروشیمی امیرکبیر ...