خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » پتروشیمی کارون در تامین خوراک خودکفا می‌می شود/ افزایش ۴۰ درصدی تولید در بعدی‌ای نزدیک

پتروشیمی کارون در تامین خوراک خودکفا می‌می شود/ افزایش ۴۰ درصدی تولید در بعدی‌ای نزدیک

پتروشیمی کارون در تامین خوراک خودکفا می‌می شود/ افزایش ۴۰ درصدی تولید در بعدی‌ای نزدیک

|پتروشیمی کارون در تامین خوراک خودکفا می‌می شود/ افزایش ۴۰ درصدی تولید در بعدی‌ای نزدیک از پتروشیمی|

عـصــر جـنــوب| ikiair.ir: به به گفته  وبسایت و مرکز خبرهای جدید خبری پتروشیمی با اجرای پروژه هایکو پتروشیمی کارون در تامین خوراک خودکفا می‌می شود.

مدیر پروژه‌های سرمایه‌ای پتروشیمی کارون از آغاز پروژه هایکو در آن مجتمع پتروشیمی خبر داد و همچنین گفت: با اتمام آن پروژه، شرکت پتروشیمی کارون در تامین دو خوراک اصلی شامل گاز منوکسید کربن و همچنین گاز هیدروژن خودکفا می‌می شود و همچنین ظرفیت تولید خود را از ۶۰ قسمت و بخش به ۱۰۰ قسمت و بخش افزایش می‌دهد. به به گفته روابط عمومی پتروشیمی کارون، مهندس حسین رفیع‌زاده در مورد پروژه هایکو گفت: پروژه هایکو یکی از پروژه‌های استراتژیک آن شرکت در راستای تامین پایدار خوراک گاز منواکسید کربن و همچنین گاز هیدروژن می باشد. آن دو خوراک جزو خوراک‌های اصلی و همچنین خیلی زیاد مهم شرکت پتروشیمی کارون خواهند بود و همچنین تولید مستمر و همچنین پایدار شرکت پتروشیمی کارون به تامین به موقع و همچنین کیفیت آن دو خوراک بستگی دارد که در حال حاضر آن خوراک ها از یکی از پتروشیمی‌ های همجوار در حال تامین می‌می شود.


او همچنین با اشاره به سیاست شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و همچنین تصویب سهامداران شرکت پتروشیمی کارون مبنی بر افزایش تولید و همچنین جلوگیری از هرگونه توقف ناشی از عدم گرفتن خوراک افزود: پروژه هایکو به عنوان یکی از پروژه‌های افزایش ظرفیت تولید در فاز یک و همچنین دو، نقش اساسی در رفع وابستگی به تامین خوراک را دارد.

او همچنین افزود: با توجه به فضای باز بین‌المللی بعد از تصویب برجام و همچنین از طریق نمایش مناقصه‌ بین‌المللی و همچنین با حضور لایسنسورهای صاحب نام و همچنین شرکت توانمند داخلی که در باره‌ی اجرای پروژه‌های صنعت نفت، گاز و همچنین پتروشیمی سوایق خیلی زیاد ارزنده‌ای داشته پیمانکار EPCC پروژه انتخاب شد.


مدیر پروژه‌های سرمایه‌ای پتروشیمی کارون همچنین گفتن کرد: آن قرارداد با یکی از شرکت‌های توانمند داخلی و همچنین صاحب لیسانس معتبر در قسمتهای آخر اسفند ۱۳۹۶ مبادله و همچنین با تامین منابع اقتصادی و مالی آن هم در تیرماه ۱۳۹۷ موثر و همچنین اجرایی شد.

رفیع زاده تصریح کرد: در حال حاضر طراحی پایه به اتمام رسیده و همچنین طراحی تفصیلی پروژه بیش از ۵۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

او همچنین با تاکید بر تاثیرگذاری پتروشیمی کارون بر بازارهای جهانی تصریح کرد: با افزایش ظرفیت تولید به ۱۰۰ قسمت و بخش، ظرفیت اسمی و همچنین اصلی آن شرکت بررسی کننده و پروهشگر شده و همچنین می‌تواند با فروش محصولات خود در بازار داخلی و همچنین خارجی ضمن تامین نیازهای داخلی، از خروج ارز جلوگیری نموده و همچنین همچنین باعث افزایش مقدار و اندازه و میزان صادرات محصولات ایزوسیانات می شود.

رفیع زاده یادآور شد: در حال حاضر شرکت پتروشیمی کارون قسمت و بخش قابل توجهی از بازارهای داخلی و همچنین خارجی را با محصولات خود پوشش داده و همچنین توانسته جایگاه مناسبی در بازارهای جهانی پیدا کند.

مدیر پروژه‌های سرمایه‌ای پتروشیمی کارون خاطر نشان کرد: کیفیت محصولات پتروشیمی کارون و همچنین سودآوری مناسب آن هم همواره از دلایل جذب مشتریان یه سمت محصولات آن شرکت بوده که توانسته آنها را راضی کند؛ هدف از اجرای پروژه هایکو خودکفا شدن پتروشیمی کارون در تامین خوراک‌های اصلی و همچنین استراتژیک خود و همچنین افزایش ظرفیت تولید بوده می باشد.

گفتنی می باشد، شرکت پتروشیمی کارون اولین تولید کننده ایزوسیاناتها در خاورمیانه می باشد و همچنین در سال شمسی ۱۳۸۱ تاسیس شد. فاز اول در اسفند ماه۱۳۸۷ به دست وزیر وقت نفت و همچنین فاز دوم در بهمن ماه ۹۵ با حضور دست یار اول ریاست جمهوری رسماً افتتاح شد.

پتروشیمی کارون با بهره بری و استفاده از گازهای کلر، منواکسیدکربن، هیدروژن و همچنین نیز تولوئن و همچنین اسید نیتریک قادر می باشد انواع محصولات پایه‌ای و همچنین اصلی پتروشیمی را شامل انواع ایزوسیانات ها که شامل ارزش افزوده بالاتر بوده با کیفیت خیلی زیاد عالی تولید و همچنین به بازارهای داخلی و همچنین خارجی عرضه کند و همچنین پتروشیمی فن آوران یکی از تامین کننده‌های اصلی خوراک پتروشیمی کارون می باشد.

نوشته پتروشیمی کارون در تامین خوراک خودکفا می‌می شود/ افزایش ۴۰ درصدی تولید در بعدی‌ای نزدیک اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی وبسایت و مرکز خبرهای جدید خبری پتروشیمی پدیدار شد.

پتروشیمی کارون در تامین خوراک خودکفا می‌می شود/ افزایش ۴۰ درصدی تولید در بعدی‌ای نزدیک در تاریخ ۱۹ July 2019 | 5:33 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

تقدیر امام و پیشوا جمعه بندر امام و پیشوا خمینی از عملکرد مدیرعامل پتروشیمی امیرکبیر

تقدیر امام و پیشوا جمعه بندر امام و پیشوا خمینی از عملکرد مدیرعامل پتروشیمی امیرکبیر ...