خانه » رپورتاژ » کاشت پودری و ژله ای ناخن

کاشت پودری و ژله ای ناخن

کاشت پودری و ژله ای ناخن

در این مطلب از سایت پتروشیمی قصد داریم توضیحاتی در مورد کاشت پودری و ژله ای ناخن برای شما دوستان عزیز ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

برخی از افراد برای زیباتر شدن ناخنهایشان به سراغ کاشت ناخن میروند. حتی اگر ناخنهایشان دچار مشکل باشد یعنی ظاهر خوبی را نداشته باشد یا ضعیف و یا شکننده باشند، یا حتی بسیاری از خانمها که عادت به جویدن ناخنهایشان دارند برای یکبار هم که شده به سراغ انواع روش های کاشت ناخن میروند.البته اگر شما جزو آن دسته از خانمها هستید که بیماری عفونی یا قارچی دارید توصیه میکنم از کاشت ناخن صرفه نظر کنید چرا که شما روند پیشرفت بیماری خود را نمیتوانید مشاهده کنید.

کاشت پودری و ژله ای ناخن

کاشت پودری و ژله ای ناخن

نکته قابل توجه این است که کاشت ناخن همانند بسیاری از خدمات آرایشگاهی نیاز به مراقبت و بهداشت دارد، چنانچه بهداشت شما ضعیف باشد باعث میشود زیر ناخنهایتان قارچ تشکیل شود.پس حتما اصول مراقبت ناخن پس از کاشت را از آرایشگر خود جویا شوید.

انواع کاشت ناخن

  • کاشت پودری
  • کاشت قالبی
  • کاشت ژلهای
  • کاشت میکس
  • کاشت فرنچ
  • کاشت مرمریت
  • کاشت سیلک
  • کاشت فیبر
  • کاشت دیپینگ
  • کاشت بیبی بومر

و سایر کاشتها که اغلب از کاشت پودری الهام گرفته و اسم خاصی را به خود اختصاص میدهند.مثلا کاشت موقت یا نمازی، لمینیت، کاشت گیاهی، کاشت دوال، کاشت اکریلیک.

کاشت پودری

در حال حاضر بهترین روش در بین کاشت ناخن، کاشت ناخن پودری است که مناسبترین و بهترین روش میباشد. چرا که ناخن حالت طبیعی خود را از دست نخواهد داد. البته ناگفته نماند که این روش به مهارت ناخنکار بستگی دارد.

روش انجام اینکار به این شکل است که ابتدا ناخن مصنوعی را از ابتدای ناخن میچسبانند و به اندازهای که مدنظر است کوتاه میکنند. بعد از آن محلول ضد قارچ را میزنند و سپس شروع به زدن مواد کاشت روی ناخن میکنند. در نهایت باید ناخنها سوهان کاری دقیق شوند تا فرم نهایی را به خود بگیرند.در این روش که زمان زیادی را به خود اختصاص میدهد برای افراد کم حوصله پیشنهاد نمیشود چرا که در هر بار ترمیم حدود ۱ تا ۱۵/۱ ساعت زمان میبرد و بیشترین وقت به انجام سوهان کشی اختصاص داده میشود.

کاشت پودری و ژله ای ناخن

کاشت پودری و ژله ای ناخن

کاشت ژلهای

روش کار به اینصورت است که ابتدا محلول ضد قارچ را بر روی ناخن میزند پس از آن مواد ژل را روی ناخنها میزنند و ناخنها را در دستگاهی یووی که باعث میشود ژلها زودتر خشک شوند قرار میدهند. نحوه ی کاشت ژله ای مشابه کاشت پودری است تنها تفاوت این دو روش در موادی است که استفاده میکنند.

همانطور که گفتیم کسانی که عادت به جویدن ناخن دارند نیز به سراغ کاشت ناخن میروند تا بتوانند این عادت را از خود دور کنند بدلیل اینکه موادی که در این نوع کاشت ناخن استفاده میشود بدمزه است روش مناسبی برای این افراد محسوب میشود.

نکته: اگر از این دسته از افراد هستید که به مواد کاشت ناخن حساسیت دارید باید هر چه سریعتر کاشت ناخن خود را بردارید.

تفاوت کاشت پودری و ژله ای

حتما تا به حال در صفحات مجازی، بارها شاهد مطالب یا فیلمهایی در رابطه با کاشت ناخن پودری بوده اید. و دیده اید که چطور برای کاشت ناخن، انگشتان خود را در ظرف پودر فرو میبرند! شاید حتی در این صفحات کاشت پودری به نظرتان جالبتر از کاشت ژلهای آمده باشد . اما شاید این سوال مطرح شود که عملکرد کاشت ناخن پودری چیست و آیا واقعا بهتر از ژل عمل میکند؟

۱-ظاهر ناخن

کاشت پودری ظاهری نرمتر و لطیفتر به ناخنها میدهد.

۲-نحوه تثبیت

در کاشت پودری، برای تثبیت ناخن، به جای استفاده از دستگاه یو وی از درزگیرهای ویژه استفاده میشود. لذا دیگر نگرانی دررابطه با عوارض امواج یو وی وجود ندارد.

۳-سهولت در استفاده

در فرایند کاشت پودری، نیازی به دقت و حساسیت بیش از حد ناخن کار نیست. زیرا زمانی که شما ناخن را در معرض پودر قرار میدهید، پودر تنها به مواد درزگیر میچسبد ، نه به پوست اطراف ناخن.

کاشت پودری و ژله ای ناخن

کاشت پودری و ژله ای ناخن

۴-میزان دوام

جایگاه کاشت پودری از نظر دوام ، در سطح بین ژل و آکریلیک است. در واقع کاشت پودری در مقایسه با ژل مقاومت بیشتر و در مقایسه با آکریلیک مقاومت کمتری دارد. در واقع این نوع کاشت میتواند تا بیش ازیک ماه دوام بیاورد، بخصوص اگر رطوبت آن حفظ شود.

۵-در دسترس بودن

در همه سالنها خدمات کاشت پودری ارائه نمیشود . البته شاید دلیل آن ، ریسک بالای انتقال بیماری در این روش باشد. تصور کنید؛ افراد زیادی دست خود را در یک ظرف پودر مشترک فرو میبرند! حتی تصورش هم حال به هم زن است. شاید ایمنترین راه این باشد که هر فرد ظرف پودر و سایر ملزومات شخصی خود را همراه داشته باشد. یا ناخن کار به جای فرو بردن ناخن مشتریان در ظرف، پودر را مستقیما روی ناخن بریزد.

۶-برداشت ناخن

گرچه خودتان هم میتوانید در منزل ناخن را بردارید ،اما توصیه میشود به سالن و متخصص ناخن کار مراجعه کنید. زیرا بسته به نوع چسبی که برای تثبیت پودر به کار رفته (که عموما از چسبی با پایه سیانوآکریلات استفاده میشود) نسبت به روشهای دیگر مانیکور ، لازم است ناخن در زمان و با احتیاط بیشتری در استون قرار گیرد.

۷-عوارض کاشت ناخن پودری

عوارض پودر، در مقایسه با ژل و آکریلیک، کمتر یا بیشتر نیست. البته امتیاز ویژه این روش، همان طور که گفته شد عدم نیاز به استفاده از دستگاه یو وی و لذا در امان ماندن از عوارض طولانی مدت آن است.

در نهایت اگر به دنبال این هستید که در فعالیتهای روزمره راحتتر بوده و نگرانی کمتری بابت آسیب پذیری ناخن هایتان داشته باشید ،این گزینه میتواند برای شما مناسبتر باشد. فقط دقت کنید ناخنها باید هر ماه برداشته شوند.

منبع: سایت padra

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme